Japonia Jest to wspaniały kraj turystyczny, oferujący swoim gościom wiele egzotycznych, a nawet dziwacznych usług. Aby cieszyć się edukacją, zabawą lub innymi wakacje w Japonii , musisz ostrożnie wybrać opcję zakwaterowania. Niezależnie od klasy gwiazdowej wybranego hotelu, możesz mieć pewność, że stanie się on przykładem wysokiego poziomu usług.

Jak wybrać hotel w Japonii?

Z punktu widzenia turystyki Kraj Wschodzącego Słońca jest atrakcyjny, ponieważ łączy dziedzictwo kulturowe Wschodu z zaawansowanymi technologiami Zachodu. Jedyną negatywną rzeczą jest to, że wypoczynek i zakwaterowanie w Japonii są tworzone dla turystów, którzy są przyzwyczajeni do podróżowania na "wielkiej stopie". Ale jest ich mnóstwo atrakcje co może zaskoczyć zarówno pierwszą, jak i dwudziestą wizytę. To samo dotyczy hoteli w Japonii. Ten kraj oferuje wiele możliwości zakwaterowania, które zachwycą turystów nawet najbardziej egzotycznym smakiem.

Один из самых дорогих отелей Японии - Chinzanso Tokyo

Zanim zdecydujesz się na miejsce pobytu po przybyciu do Japonii, musisz dokładnie przemyśleć swoje preferencje i preferencje partnerów. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni hotel:

 1. Turyści, którzy chcą poznać wszystkie atrakcje stolicy Japonii, warto zatrzymać się w najbardziej znanym hotelu rodzinnym Tokio - Sheraton Miyako .
 2. Отель Sheraton Miyako в Токио
 3. Podróżni, którzy chcą połączyć pouczający i wymierzony odpoczynek, zwykle zatrzymują się w kompleksie Benesse Art Site Naoshima . Na jego terenie rozrzuconych jest wiele dzieł sztuki, co świadczy o postępie japońskich artystów, architektów i dekoratorów.
 4. Отель Benesse Art Site Naoshima
 5. Ci, którzy marzą o poznaniu stolicy azjatyckich Igrzysk Olimpijskich w Japonii, rezerwują pokoje w hotelach Sapporo . Na przykład w hotelu Mercure można cieszyć się wysokim poziomem usług, będąc jednocześnie blisko głównych atrakcji miasta.
 6. Ресторан в отеле Mercure в Саппоро
 7. Aby zobaczyć, jak harmonijną nowoczesną architekturę można łączyć z naturą Japonii, musisz osiąść w Grand Prince Hotel w Kioto .
 8. Отель Grand Prince в Киото
 9. Aby docenić wszystkie zalety luksusowego i komfortowego pobytu w Japonii, możesz skorzystać z pokoi rodzinnych hotelu Hilton w Odawara.
Семейный отель Hilton в Одавара

W tym kraju trudno jest znaleźć stary, wspaniały hotel, ale istnieje duży wybór nowoczesnych placówek, które zachwycają czystością i wysokim poziomem usług. Nawet będąc daleko od stolicy Japonii, gdzieś w okolicy Osaka lub Izumiotsu, zawsze możesz znaleźć hotel wyposażony we wszystko, co niezbędne.

Отель Celavie Resort в Изумиотцу

Wyposażenie i standardy postępowania w hotelach w Japonii

Przypisując poziom gwiazdek japońskim hotelom, eksperci biorą pod uwagę ich powierzchnię, liczbę restauracji, sklepów, basenów i innych obiektów na terenie hotelu. Nawet wynajmując najbardziej niedrogie mieszkania w Japonii, możesz liczyć na to, że będzie on wyposażony w niezbędne urządzenia elektryczne - od czajnika po klimatyzator.

Obecnie istnieje następująca klasyfikacja japońskich hoteli:

 • Deluxe (5 gwiazdek i wyżej);
 • "Superior" (5 gwiazdek);
 • pierwsza klasa (4 gwiazdki);
 • standard (3 gwiazdki);
 • klasa ekonomiczna (2 gwiazdki);
 • Rekans (tradycyjne hotele).

Pierwsze pięć typów jest zwykle wykonanych w stylu zachodnim. W takich hotelach w Japonii śniadanie lub pełne wyżywienie wliczone jest w cenę. W tym samym czasie oferują dania różnych narodów świata.

Aby cieszyć się charakterystyczną kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni, lepiej pozostać w hotelu rykan. Pracują na półpensie i specjalizują się tylko w kuchnia narodowa Japonii . Pokój w tym hotelu składa się tylko z jednego pokoju, wyposażonego w:

 • Tatami (słomiane maty);
 • shoji (drzwi przesuwne);
 • niski stolik do jedzenia;
 • materace futon, które rozciągają się tuż przed snem.

W tradycyjnych hotelach w Japonii można chodzić boso lub w specjalnych kapciach. W samym pokoju wolno chodzić boso lub w skarpetkach. Nawet w najtańszych hotelach w Japonii goście noszą specjalne ubrania - "Yukata", czyli bawełnianą szatę w biało-niebieskich kolorach.

Koszt życia w restauracji może się znacznie różnić. W najdroższym tradycyjnym hotelu w Japonii możesz liczyć na specjalne usługi i ekskluzywną usługę. Średnie ceny lokalne wynoszą 106-178 USD na osobę.

Niezwykłe hotele w Japonii

Ten kraj jest interesujący, ponieważ oferuje wiele niekonwencjonalnych możliwości zakwaterowania. Turyści zmęczeni zwykłymi hotelami znajdą tu coś, co do niedawna nie mogło być oferowane przez żaden kraj na świecie:

 1. Hotele kapsułowe w Japonii. Projektując je, projektanci czerpali inspirację z doświadczeń pszczół, których gniazda składają się z sześciobocznych plastra miodu. Dlatego te hotele w Japonii są również nazywane "plastrami pszczoły".

  Pokój w tym hotelu to kapsuła blokowa wykonana ze wzmocnionego tworzywa sztucznego, przypominająca kokpit samolotu odrzutowego. Jest wyposażony w:

  • TV;
  • radio;
  • budzik;
  • regulowany system oświetlenia.

  W razie potrzeby gość kapsuły hotelowej w Japonii może skorzystać z szybkiego internetu, bagażu podręcznego do przechowalni lub zjeść kolację w barze. Cena zakwaterowania w tym pokoju wynosi około 30 USD za noc. Teraz te niezwykłe hotele są popularne nie tylko w stolicy Japonii, ale także w innych dużych miastach. Można je również znaleźć w miastach Chin, Singapuru, a nawet Rosji.

  Капсульный отель в Японии
 2. Uwielbiam hotele. Inną nietradycyjną opcją do życia w Japonii są hotele miłości lub niewolnicze hoteru. Zostały stworzone dla zakochanych par, które potrzebowały samotności. Zaletą tych hoteli jest to, że ani konsjerż, ani pracownicy nie widzą gości. Pokój jest opłacany specjalną maszyną, w której można wybrać odpowiednie środowisko. Tak więc goście hoteli miłości w Japonii są na żądanie, w których zestawie są następujące atrybuty:
  • basen;
  • jacuzzi;
  • listwa do paska;
  • wirujące łóżko;
  • fotel do masażu;
  • lekkie wsparcie i wiele więcej.
  Один из многочисленных Love-отелей в Японии, стилизованный под дом Санта Клауса
 3. Stylizowane hotele. Tutaj możesz zatrzymać się w hotelu w stylu afrykańskim lub gotyckim, stylizowanym na chatkę pustelnika lub średniowieczny zamek urządzony w tematyce bożonarodzeniowej lub w mieszkaniu Batmana.
 4. Opuszczony hotel. W końcu, najbardziej niezwykłym hotelem w Japonii jest opuszczony hotel na wyspie pochodzenia wulkanicznego - Khatidze, który był kiedyś nazywany japońskim Hawajami. Wciąż nie wiadomo z jakiego powodu, ale przez 10 lat hotel został opuszczony. Może to być niska rentowność, aktywność wulkaniczna wyspy, a nawet wydarzenia mistyczne. Fakt pozostaje: hotel zachował meble, pościel i naczynia, jakby wszyscy natychmiast zniknęli stąd. Dlatego przyciąga tysiące turystów z różnych krajów. Заброшенный отель Hachijo Royal, пустующий с 2006 года

Tak więc odpoczynek i życie w Krainie Wschodzącego Słońca obiecują wiele interesujących przygód. Potrzebujemy tylko odpowiedzialnego podejścia do wyboru miejsca zamieszkania. Tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że odpoczynek w najlepszym hotelu będzie doskonałym dodatkiem do podróży po Japonii.