W południowej części Laos znajduje się miasto Pakse, które jest centrum prowincji Tyampasak i jednocześnie jedną z największych osad w kraju. Obecnie Pakse jest uważane za główny węzeł komunikacyjny państwa, ponieważ autostrada 13 przebiega przez jego terytorium, a międzynarodowa lotnisko .

Klimat i pogoda

Lao Pakse jest zdominowany przez podrównykowy klimat monsunowy. Region charakteryzuje się przedłużającym się okresem deszczowym w okresie wiosennym i jesiennym. Największe opady pojawiają się w sierpniu. W tym czasie wilgotność względna powietrza może osiągnąć 100%. Kwiecień jest najcieplejszym miesiącem, kiedy temperatura otoczenia osiąga + 35 ° C. Trochę chłodniej w grudniu. Sztabki termometru są ustalone na + 30 ° C w grudniowe dni.

Затяжной сезон дождей в Паксе

Zabytki

Chociaż miasto jest uważane za duże, nie ma ich wiele atrakcje , jak w stolicy. Spośród tych, które są dostępne tutaj, powinieneś odwiedzić:

  1. Budynek społeczności chińskiej , wzniesiony w czasach, kiedy Laos był kolonią Francji. Budynek wzniesiony jest w centrum miasta i charakteryzuje się pompatycznymi elementami dekoracyjnymi.
  2. Здание Китайской общины
  3. Temple That Luang - najstarszy w Pakse. Legenda głosi, że Budda był w tym. Dziś mieści się tu Szkoła Mnichów Buddyjskich.
  4. Храм Ват Луанг
  5. Pozłacany posąg Wielkiego Buddy , zainstalowany w 2011 roku, jedno ze wzgórz w pobliżu japońskiego mostu.
  6. Позолоченная статуя Большого Будды
  7. Kompleks świątynny został zachowany w pobliżu Pakse w Laosie. Wat phu z datą VI c. BC
  8. W godzinę jazdy samochodem od miasta leży płaskowyż Bolaven . Na wysokości ponad 13 km zaczyna się góra rzeki , wrząc w otchłań wodospady , zepsute plantacje kawy i herbaty.
  9. Плато Болавен
  10. Niedaleko Pakse w Laosie płynie rzeka Mekong , która rozprzestrzenia się podczas pory deszczowej i tworzy ogromne terytorium zwane " Cztery tysiące wysp ".

Moc

W Pakse turyści mogą nie przejmować się wyborem kawiarni czy restauracji, ponieważ w mieście jest ich dużo. Większość znajduje się przy głównej ulicy i niedaleko mostu francuskiego. Jakość jedzenia jest doskonała, ceny są bardzo atrakcyjne dla obcokrajowców.

Być może najpopularniejszą restauracją w mieście jest pływająca restauracja Kamphong Sihavong. Tutaj możesz cieszyć się różnymi smakołykami, w tym owocami morza. Ciesz się urokami narodowa kuchnia Lao i wspaniała kawa w Bolaven Cafe przy South Road 13.

Морепродукты в ресторане Kamphong Sihavong

Zakwaterowanie

Jeśli chodzi o przesiedlenie, jest ich wiele hotele i hotele dla turystów o średnich dochodach. Zarezerwuj pokoje w nich powinny być z góry, ponieważ nie ma wolnych miejsc w dniu przyjazdu. W tańszych pensjonatach warunki są bardzo złe, często nie nadają się nawet na nocleg za jedną noc. Najwyższe ceny za zakwaterowanie odnotowano w Champasak Palace Hotel i Champasak Grand Hotel, około 200 USD za dzień. Warunki odpowiadają europejskim hotelom, doskonała obsługa.

Rozrywka i rekreacja

W Pakse jest niewiele miejsc, w których można odpocząć i zrelaksować się. Miłośnicy nocnego życia będą mieli kluby Lotty i Victory Hi Tech znajdujące się w centrum. Tutaj znajdziesz puby i kawiarnie. Aktywny wypoczynek czeka na turystów, którzy udali się na płaskowyż Bolaven. W tym miejscu można uprawiać trekking, rafting na łodziach na górskich rzekach, jeździć na słoniach.

Окрестности Паксе

Zakupy

Kupcy będą trochę zawiedzeni, ponieważ w mieście Pakse można kupić całkiem sporo. Większość pozostałych turystów otrzymuje drobne upominki, wyroby jedwabne, elektronikę, akcesoria, kawę, herbatę. Aby zrobić zakupy, przejdź do centrum handlowego Champasak Plaza. Jedzenie zwykle pochodzi z rynku Talat Dao Heuang.

Рынок Talat Dao Heuang

Jak się tam dostać?

Od stolicy stanu do Pakse możesz latać samolotem. Międzynarodowe lotnisko znajduje się 35 km od miasta. Czas podróży - 1 h. 15 min. Aby dostać się do miasta samochodem, jedź autostradą 13 lub 23. Podróż potrwa od 8 do 9 godzin.

Французский мост