Jadąc w podróż do stanu, wielu turystów jest zainteresowanych wyborem miejsca na nocleg. Laos - to biedny i mały kraj, więc prawie nie ma tu luksusowych hoteli pięciogwiazdkowych. Wyjątek stanowi centrum kapitału i kultury - Luang Prabang .

Cechy wyboru hotelu

Zazwyczaj mieszkanie w Laosie jest tanie w porównaniu z europejskim. Za dzień średnio będziesz musiał zapłacić 10-15 $ (85-90 tys. Kip). W porze deszczowej cena może być niższa o 30% niż w sezonie. Wybierając hotel na nocleg, należy skupić się na następujących czynnikach:

 • poziom komfortu;
 • koszt mieszkań;
 • lokalizacja instytucji.

Jeśli jesteś w dużym mieście, wynajęcie pokoju najlepiej w centrum turystycznym. Tutaj często można spotkać mieszkańców mówiących po angielsku, znaleźć europejską restaurację lub biuro podróży, a wieczorem - dobrze się bawić.

Wybierając hotel w Laosie, lepiej nie oszczędzać. W niedrogich pensjonatach często rozpadają się meble, az łazienki można poczuć zapach wilgoci. Bądź przygotowany na to, że personel nie mówi po angielsku. Dokonując rezerwacji hotelu przez Internet, należy kierować się opiniami podróżnych, aby wakacje nie zostały przyćmione przez nieprzyjemne małe rzeczy.

Rodzaje mieszkań w Laosie

W kraju dystrybuowane są nie tylko hotele i hotele, ale także więcej zakładów budżetowych:

 • hostele - są rzadkie, ceny wahają się od 12 do 14 USD, ale śniadanie nie jest wliczone w cenę;
 • Apartamenty - idealne na wynajem długoterminowy. W innych przypadkach cena przekracza jakość i nie ma zbyt wielu ofert w kraju;
 • pensjonaty są najpopularniejszym miejscem noclegowym w Laos. Poziom komfortu waha się od normalnego hotelu do bardzo niskiego. Tego typu instytucja jest bardziej korzystna do znalezienia po przyjeździe do kraju, tk. Nie wszystkie z nich są zarejestrowane w Internecie i możesz od razu zobaczyć warunki. Cena za dobę wynosi od 7-12 USD i do 30 USD. Koszt zależy od infrastruktury i świadczonych usług, a także od miasta.

Idziemy odwiedzić pewną ciekawe miejsce lub popularne miasto, turyści często rezerwują hotel w Laosie z góry. Rozważ instytucje i ich cechy w największych miastach.

Hotele w Vientiane

Najlepszym miejscem na nocleg jest nasyp. Istnieje wiele niedrogich hoteli (7-10 USD), barów, firm turystycznych, targu i świątyni buddyjskiej. Luksusowe hotele znajdują się w centrum miasta, ich cena waha się od 35 do 180 USD w zależności od liczby gwiazdek. Najpopularniejszymi instytucjami stolicy są:

 1. Dhavara Boutique Hotel - czterogwiazdkowy hotel, uczestnik programu "Priority accommodation facilities". Bezpłatny odbiór z lotniska, parking i internet są dostępne. Jest restauracja, wypożyczalnia samochodów i pralnia, i są luksusowe apartamenty.
 2. Dhavara Boutique Hotel
 3. Hive Hostel to hostel z 3 pokojami dla niepalących. Goście mogą skorzystać z usług pralni chemicznej i usług punktu informacji turystycznej. Jest bar i internet.
 4. Hive Hostel
 5. Settha Palace Hotel to pięciogwiazdkowy hotel. Hotel oferuje usługi spa, basen, jadalnię i salę konferencyjną. Personel mówi w 3 językach.
 6. Settha Palace Hotel
 7. Hotel Sunbeam - zakład szacowany jest na 3 gwiazdki. Istnieje 20 nowoczesnych pokoi, restauracja i internet.
 8. Sunbeam Hotel
 9. Moonlight Champa to dwugwiazdkowy hotel z biblioteką, przechowalnią bagażu i wypożyczalnią rowerów.
Moonlight Champa

Hotele w Pakse

Większość zakładów w tym mieście znajduje się przy autostradzie 13. W tym obszarze znajdują się supermarkety, kawiarnie, bankomaty i anglojęzyczne biura podróży. Ceny mieszkań w Pakse Niskie i wahają się od 7 do 60 dolarów w zależności od poziomu hotelu. Najpopularniejsze z nich to:

 1. Phi Dao Hotel to hotel dwugwiazdkowy. Jest bar, parking i przechowalnia bagażu, a personel mówi w 3 językach.
 2. Phi Dao Hotel
 3. Athena Hotel - zakład szacowany jest na 4 gwiazdki. Posiada basen, restaurację z kuchnią międzynarodową i pralnię.
 4. Athena Hotel
 5. Résidence Sisouk to trzygwiazdkowy hotel z pomieszczeniem do przechowywania, parkingiem i punktem informacji turystycznej.
Résidence Sisouk

Hotele w Vang Vieng

Obszar jest bogaty w zabytki, dlatego turyści często przyjeżdżają tutaj. W zasadzie wynajmują pensjonaty, których cena waha się od 10 do 20 dolarów. Wybierz instytucję najlepiej z dala od hałaśliwego centrum. Najpopularniejsze hotele to:

 1. Riverside Boutique Resort to czterogwiazdkowy hotel oferujący pokoje deluxe i deluxe. Jest centrum odnowy biologicznej, restauracja i sala bankietowa.
 2. Riverside Boutique Resort
 3. Bearlinbungalow to dwugwiazdkowy obiekt oferujący wypożyczalnię rowerów, internet i taras do opalania.
 4. Bearlinbungalow
 5. Phoxay Ngam Resort - pensjonat z 7 pokojami dla niepalących. Jest wspólna kuchnia, parking i internet.
Phoxay Ngam Resort

Hotele w Luang Prabang

Jest to miejscowość turystyczna, której najpopularniejszym obszarem jest historyczny półwysep. W tej części miasta znajduje się rozbudowana infrastruktura, a także muzea i atrakcje architektoniczne. Ceny domów tutaj są najwyższe w Laosie i zaczynają się od 20 $ za noc w schronisku od 140 dolarów dolarów - w hotelu.

Wiele hoteli znajduje się w budynkach starych domków i rezydencji i otacza ich basen i taras słoneczny. Najpopularniejsze hotele w Laos Paris:

 1. Mekong Riverview Hotel to czterogwiazdkowy hotel z biblioteką, restauracją tematyczną i sklepem z pamiątkami.
 2. Mekong Riverview Hotel
 3. Le Bougainvillier - zakład szacowany jest na 2 gwiazdki. Jest pralnia, przechowalnia bagażu i ogród.
 4. Le Bougainvillier
 5. My Dream Boutique Resort to trzygwiazdkowy hotel z pralnią chemiczną, kawiarnią z menu dietetycznym i wypożyczalnią rowerów.
 6. My Dream Boutique Resort
 7. Sabai Sabai to hostel z dostępem do Internetu, parkingiem, śniadaniem kontynentalnym i basenem.
 8. Sabai Sabai
 9. Luang Say Residence to luksusowy pięciogwiazdkowy hotel z pełną gamą usług. Dostępny jest parking, basen, ogród, grill, wypożyczalnia rowerów i kantor wymiany walut. Personel mówi w 3 językach.
The Luang Say Residence

Hotele w Champasak

Prowincja charakteryzuje się malowniczym i niepowtarzalnym charakterem (delfiny rzeczne znajdują się tutaj), więc podróżni chętnie tu podróżują. Hotele w mieście około 10, najbardziej popularne z nich to:

 1. The River Resort to hotel w Laosie, który jest oceniany na 4 gwiazdki. Pokoje wyposażone są w telewizor, minibar i łazienkę. Goście mogą korzystać z wypożyczalni rowerów, transferu, pralni i sali konferencyjnej. Restauracja przygotowuje różnorodne dania kuchni laotańskiej i zachodniej.
 2. The River Resort
 3. Inthira Champasak to trzygwiazdkowy hotel z punktem informacji turystycznej, przechowalni bagażu i usługą konsjerża. Restauracja serwuje dania kuchni międzynarodowej i chińskiej.
 4. Inthira Champasak
 5. Khamphouy Guesthouse to pensjonat z pokojami dla niepalących i bezpłatnym dostępem do Internetu.
Khamphouy Guesthouse

W sumie w Laosie jest do 1500 hoteli. Wśród nich możesz wybrać warunki, które są idealne dla Ciebie.