Decyzja, co wnieść jako prezent dla konkretnej osoby, nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli chcesz podarować prezent kultury danego kraju lub przynajmniej był charakterystyczny dla obszaru, w którym wydałeś odpocząć . W tym artykule przedstawimy Ci popularne miejsca zakupów w Kuala Lumpur i pomożemy ustalić, które z nich najlepiej zabrać z podróży.

Centra handlowe w Kuala Lumpur

Stolica Malezja - rajskie miejsce dla miłośników zakupów. Ministerstwo Turystyki w 2000 r., Aby przyciągnąć turystów, wezwało lokalne centra handlowe do regularnej, wielkiej sprzedaży. Obecnie, w marcu, maju i grudniu, metropolie i butiki atakują tłumy turystów, spragnione ogromnych rabatów. Aby nie wpaść w zakłopotanie i nawigować w czasie, dowiedz się, co jest w najlepszych 5 centrach handlowych w Kuala Lumpur :

 1. Suria KLCC. To centrum handlowe znajduje się na pierwszym piętrze. Wieżowce Petronas Twin . Istnieje ponad 400 sklepów i butików światowych marek. Wszystko to połączone jest z pomieszczeniami rozrywkowymi dla dzieci, kilkoma kawiarniami, a design uzupełniają fontanny i oświetlenie. Ponadto można tu wspiąć się na taras widokowy Petronas Towers i podziwiać widok na miasto. Wśród turystów to miejsce jest bardzo popularne, co nie ma wpływu na politykę cenową: Suriya KLCC jest prawdopodobnie najdroższym rynkiem w Kuala Lumpur. Adres: 1 Jalan Imbi, Kuala Lumpur.
 2. Suria KLCC
 3. Galeria Starhill. Wraz z Surią KLCC wszystko lśni luksusem i wysokimi cenami. Ceny w lokalnych butikach są po prostu wysokie i zbyt wysokie. Nie przeszkadza to jednak Galerii Starhill w znajdowaniu uznania w niektórych kręgach społeczeństwa. Oto butiki marek, które w świecie mody znane są jako prawdziwi guru: Valentino, Gucci, Fendi i inni, a na niższych piętrach znajdują się liczne salony piękności i solaria, przeplatane luksusowymi kawiarniami i restauracjami. Adres: 181 Jalan Bukit Bintang, Bukit Bintang, 55100 Kuala Lumpur.
 4. Starhill Gallery
 5. Pavillion KL. To centrum handlowe koncentruje się na kategorii osób o średnich i wysokich dochodach. Nic dziwnego, że jest uważany za jednego z najbardziej udanych w Kuala Lumpur. Ten siedmio-piętrowy budynek zawiera ponad 450 butików, w tym światowe marki, takie jak Hugo Boss, Juicy Couture, Prada i kilka mniej znanych marek. Na przykład, sklep Monobrend Club Monaco w swoim asortymencie posiada stylowe podstawowe przedmioty doskonałej jakości w niskich cenach, a Marc by Marc Jacobs oferuje tańszą linię odzieży od słynnego projektanta. A w tym centrum handlowym znajdują się jedne z najlepszych księgarń w stolicy, w których można znaleźć nawet rzadkie i ekskluzywne publikacje. Adres: 168 Jalan Bukit Bintang, Kuala Lumpur
 6. Pavilion KL
 7. Berjaya Times Square. To centrum handlowe znajduje się na 13. linii oceny największych powierzchni handlowych na świecie. Jego powierzchnia wynosi 320 tysięcy metrów kwadratowych. km, a liczba sklepów mija 1000. Skupiają się na kupcach z klasy średniej, więc zawsze jest dużo ludzi. To centrum handlowe zawiera kino 3D i największy park tematyczny w kraju. Adres: 1 Jalan Imbi, Kuala Lumpur.
 8. Berjaya Times Square
 9. Low Yat Plaza. Jeśli zdecydujesz się kupić w Malezji coś z technologii, to powinieneś najpierw odwiedzić tutaj. Sklepy odzieżowe również są obecne, ale w większości przypadków telefony, cyfrowe kamery wideo, aparaty fotograficzne, konsole do gier i laptopy są tu sprzedawane. Ponadto usługi naprawy sprzętu. Adres: 7 Jalan Bintang, Kuala Lumpur.
 10. Low Yat Plaza
 11. Karyaneka wyróżnia się ostro wśród wielu centrów handlowych w Kuala Lumpur. Jest to wyjątkowe centrum rzemiosła artystycznego w stolicy, które ujawnia malezyjskie tradycje, jak to tylko możliwe. To będzie interesujące tutaj nawet dla tych, którzy nic nie kupią. Rynek powstaje w formie tradycyjnych chat, w których można podziwiać wyroby lokalnych rzemieślników. Ponadto, jeśli chcesz, możesz porozmawiać z rzemieślnikami i obserwować ich pracę.
Karyaneka Rynki w Kuala Lumpur

Ogromna liczba stylowych i nowoczesnych centrów handlowych nie przeszkodziła stolicy Malezji w zachowaniu zarówno tradycyjnych ulic handlowych, jak i pchlich targów. Największy Rynek centralny stolica. Zasięg jest tutaj najbardziej zróżnicowany, a turysta zawsze znajdzie coś, z czego można uzyskać dobre wrażenia.

Сувенирная лавка

W Kuala Lumpur zjawisko takie jak nocne targi czy Pasar Malam jest bardzo powszechne. Powstają spontanicznie, skupiają się na turystach, ale zdecydowanie warto tam jechać. Około 15.00 kupcy zaczynają rozkładać swoje towary na improwizowanych sklepach, a o godzinie 17:00 rynek jest tak pełen ludzi, że trudno go przepchnąć. Główną cechą takich transakcji jest jedzenie uliczne i niesamowita atmosfera panująca wokół.

Ночной рынокУличная еда на рынке

Pasar Seni, on jest rynkiem centralnym - najlepszym miejscem do zakupu czegoś z wielu tradycyjnych produktów orientalnych. Wyraźnie widać w nim nacisk na rzemiosło, a ogromna liczba stoisk z pamiątkami, straganów i sklepów tworzy prawdziwy labirynt.

Торговые ряды Центрального рынкаЦентральный рынок Co zabrać z Kuala Lumpur?

Najbardziej charakterystyczne pamiątki dla stolicy Malezji są produktami z cyny, brązu, srebra i różnych materiałów ceramicznych. Batik zajmuje osobną niszę - lokalne szaliki, tuniki, obrusy i serwetki są bardzo cenione za bogactwo ręcznie malowanych wzorów i wysoką jakość barwienia.

Изделия из олова

Z bardziej nowoczesnych przedmiotów popularne są również figurki Petronas Twin Towers, a także koszulki i inne przedmioty z symbolami Malezji. Oryginalna pamiątka działa na atrybuty królewskich ras Formuły 1, ponieważ fakt zorganizowania tego wydarzenia na terytorium Malezji jest okazją do dumy mieszkańców. Turyści lubią wypędzać Kuala Lumpur także kosmetyki - różne peelingi i naturalne oleje. Dobrą i dość oryginalną pamiątką są również słodycze wykonane na bazie duriana.

Фигурки башен Петронас