Malezja - jeden z tych krajów, w których nowoczesność idzie w parze tradycje . Nie ma takiego przepełnienia turystów jak w Tajlandii czy Goa, natura zachowuje swój dziewiczy i czysty, a azjatycki smak w dużych miastach przeplatanych najnowszymi rozkoszami myśli inżynierskiej. To właśnie w tym kanale Kuala Lumpur, stolica Malezji, jest najbardziej interesująca atrakcje - zarówno stworzone przez człowieka, jak i stworzone przez naturę.

Ogólna charakterystyka

Kuala Lumpur jest rozwiniętym miastem high-tech. Przedtem Singapur On jest oczywiście daleko, ale na tle zwykłych azjatyckich slumsów życie wydaje się być całkiem zamożne i zabezpieczone.

Kiedyś Malezja była brytyjską kolonią, która nadal wpływa na architekturę Kuala Lumpur, jednocześnie różnicując niezapomniane zdjęcia turystów w starożytnych kolonialnych budynkach. Niemniej jednak coraz więcej nowoczesnych obiektów staje się przedmiotem uwagi.

Главная достопримечательность города

Ludność w Kuala Lumpur wynosi 1,8 miliona, a głównym językiem jest malajski. Rozumie jednak również mowę angielską i chińską, a także kilka dialektów indyjskich, ponieważ skład etniczny mieszkańców stolicy jest najbardziej zróżnicowany.

Trudno wymienić nazwę Kuala Lumpur ośrodek wypoczynkowy , ponieważ nie ma bezpośredniego wyjścia do morza. Miasto leży u zbiegu dwóch rzek - Klang i Gombak. Urlop na plaży będzie bardziej udany w innych przybrzeżnych osadach na wyspie Malezji, a Kuala Lumpur jest bardziej imponująca ze swoimi zabytkami.

Na mapie świata Kuala Lumpur należy szukać na wyspie Malakka, w jej południowo-zachodniej części. Tutaj miasto jest wygodnie położone w dolinie górskiej, w otoczeniu tropikalnego lasu.

На карте мира

Klimat

Kuala Lumpur znajduje się w strefie równikowej, więc klimat tutaj jest wilgotny i gorący. Przez cały rok temperatura utrzymuje się na poziomie + 25 ... 30 ° C, a deszcz prawie zawsze nadchodzi. Pora sucha w Kuala Lumpur trwa od czerwca do sierpnia, a od marca do kwietnia jest najcieplejsza. W tym czasie temperatura w mieście może wzrosnąć do + 38 ° C.

Вид на город

Atrakcje i atrakcje

Wśród wielu atrakcji stolicy Malezji, 10 najpopularniejszych:

 1. Petronas Towers Jest symbolem Kuala Lumpur.
 2. Meczet Dzhamek .
 3. Chińska świątynia Tian Hou .
 4. Wieża Menara - najlepsza platforma widokowa w Kuala Lumpur.
 5. Central Lake Park, który składa się z 4 stref tematycznych: parków motyle , ptaki , storczyki i renifer .
 6. Jaskinie Batu .
 7. Plac Niepodległości .
 8. Meczet Narodowy .
 9. Muzea Kuala Lumpur: Narodowy , Etnologiczne, Historyczne , Muzeum Nauki Petrosains.
 10. Pałac Królewski .

Przeczytaj więcej o zabytkach Kuala Lumpur tutaj .

Jeśli dusza chce czegoś jaśniejszego, to powinieneś wiedzieć: nie będziesz się nudzić w stolicy Malezji. Wśród rozrywki dostępnych w Kuala Lumpur jest parki rozrywki , zoo , park wodny , planetarium , akwarium , liczne wycieczki , a nawet pokaz śpiewających fontann u podnóża wież Petronas.

Огни ночного города

Zakupy

W Kuala Lumpur znajduje się wiele centrów handlowych zakupy w stolicy przynosi przyjemność. Ponadto trzy razy w roku lokalne sklepy prowadzą sprzedaż ogółem z ogromnymi zniżkami. Jeśli ten aspekt Cię interesuje, a czas jest krótki, najlepiej zwrócić uwagę przede wszystkim na takie platformy transakcyjne:

 1. Suria KLCC. To centrum handlowe znajduje się na pierwszym piętrze bliźniaczych wież. Tutaj znajduje się ponad 400 elitarnych sklepów światowych marek, zorientowanych na ludzi o wysokich dochodach.
 2. Торговый центр Suria KLCC
 3. Pavillion KL. Sklepy koncentrują się na segmencie średnich cen, więc wraz z krzyczącymi nazwami światowych marek można zobaczyć towary produkowane lokalnie.
 4. Pavillion KL
 5. Chinatown - jedna z dzielnic Kuala Lumpur, która słynie z niesamowitej atmosfery i mnóstwa różnorodnych wyrobów rękodzielniczych. Jest to świetne miejsce na zakup pamiątek i degustację jedzenia ulicznego.
 6. Centralny rynek Kuala Lumpur to mieszanka centrum handlowego i zwykłego bazaru. Wraz z Chinatown jest znana z tradycyjnych orientalnych towarów i rzemiosła.

Najbardziej popularne pamiątki, które urlopowicze zabierają do domu jako wspomnienia wspaniałego odpocząć , to figurki z blaszanych, miniaturowych wież Petronas, batik, sztućce i ceramika.

Товары на Центральном рынке

Kuchnia i restauracje

Stolica Malezji spodoba się smakoszom i miłośnikom orientalnej kuchni. Lokalne potrawy łączy tradycje kulinarne Malezji, Indii, Chin, a nawet Afryki. Podstawą większości potraw jest ryż, stałe atrybuty - różnorodność przypraw i ostrości. Jedzenie uliczne, zwłaszcza w starych, atmosferycznych dzielnicach miasta - to niemal atrakcja turystyczna i narodowa duma.

Najlepsze restauracje w Kuala Lumpur znajdują się na wysokości lotu ptaka. Mówimy o instytucjach zlokalizowanych na ostatnich piętrach wież i drogich hotelach. W szczególności jest to obrotowa restauracja Atmosphere 360 ​​° w wieży telewizyjnej Menara.

Atmosphere 360°

Seri Melayu to stosunkowo niedroga i niezwykle popularna restauracja wśród turystów. Po przygotowaniu posiłku odbył się prawdziwy pokaz - wszystko odbywa się przed odwiedzającymi, okresowo płomienie płomieni migają, a naczynia są wyświetlane w samym środku restauracji - przyjdź i weź tyle, ile pragnie twoje serce.

Seri Melayu

Nie zapomnij o małych lokalach z tradycyjnym jedzeniem w kwaterach tematycznych. Na przykład w Chinatown takie zakłady po prostu obfitują. Moontree House, Koon Kee Wan Tan Mee, restauracja KIm Lian Kee, Restoran Chinatown Food Center - wybierz dowolną! Wszędzie jest smacznie i tanio.

Moontree House at Jalan Panggung

Hotele

Stolica Malezji, Culu-Lumpur, jest również znana jako miasto, w którym jest najtańsza pięciogwiazdkowa hotele . Jest tu wiele hoteli i możesz znaleźć się w świetnym pokoju w modnym lokalu oraz w koi w hostelu. Najlepsze recenzje są używane przez takie hotele jak Sheraton Imperial, Star Points, Prescott Medan. Nawiasem mówiąc, w czasie pory deszczowej ceny zakwaterowania są znacznie niższe.

Prescott HotelSheraton ImperialStar Points

Transport miejski

Usługi transportowe w Kuala Lumpur - to kolejna charakterystyczna cecha stolicy Malezji jako miasta high-tech. Nie można powiedzieć, że wszystko tu działa jak szwajcarski zegarek, ale podróżowanie po metropolii jest bardzo wygodne i wygodne.

Metro Kuala Lumpur - to prawdziwa przypowieść w kraju. Tylko 4 stacje są pod ziemią, w przeciwnym razie pociągi poruszają się na powierzchni, pozwalając turystom cieszyć się widokiem miasta. Bilety są sprawdzane zarówno przy wejściu, jak i przy wyjściu, więc musisz je zachować do końca podróży.

Метро

O takim zjawisku w Kuala Lumpur należy mówić osobno jako kolej jednoszynową. Linia obejmuje 11 przystanków, przechodząc pewną elewację w centralnych regionach stolicy. Tutaj nawet siedzenia znajdują się w centrum, dzięki czemu turyści mogą wygodniej oglądać panoramę miasta. Kolej jednoszynowa w Kuala Lumpur - to swego rodzaju sposób na zorganizowanie taniego zwiedzania miasta.

Монорельс

Miasto i jego okolice można pokonać autobusem, jednorazowy bilet na wycieczkę kupuje się bezpośrednio w kabinie. Ponadto popularnym transportem dla gości Kuala Lumpur jest taksówka. W tym przypadku tego rodzaju usługi są stosunkowo tanie, ale trzeba uważnie monitorować, czy kierowca "przypadkowo" nie zapomniał uwzględnić licznika, a koszt długiej podróży lepiej jest określić z góry.

50 km od Kuala Lumpur jest międzynarodowym lotnisko , z którego nie będzie trudno dotrzeć do miasta lub dworca komunikacją miejską lub taksówką.

Аэропорт

Jak dostać się do Kuala Lumpur?

Nie ma bezpośrednich lotów z Moskwy do Kuala Lumpur, konieczne jest wykonanie przynajmniej jednego przeszczepu. Jednak ze względu na popularność kierunku wszystkie wypracowane do automatyzmu, więc problemy w podróży powinny powstać. Od Singapur lub do Tajlandii można dojechać także koleją lub autobusem.