Podróżowanie Malezja Możesz odwiedzić różne ciekawe miejsca: od małych rybackich wiosek i parki narodowe biały śnieg plaże interesujące muzea lub metropolitalne centra rozrywkowe . Odkrywanie stolicy Malezji Kuala Lumpur , odwiedź i jego satelitarne miasta, na przykład Shah Alam.

Więcej o mieście

Shah Alam znajduje się w Malezji na półwyspie kontynentalnym Malakka, od strony południowo-zachodniej. Został założony w 1963 roku, aw 1978 roku stał się centrum administracyjnym stanu Selangor. Od 2000 r. Osada Shah-Alam otrzymała status miasta. Według oficjalnego spisu ludności, który odbył się w 2011 r., Mieszkało w nim 640,890 mieszkańców. Zauważono, że liczba mieszkańców miasta rośnie z roku na rok.

Shah Alam to nowoczesne i rozwijające się centrum przemysłowe. Na jego terenie znajdują się przedsiębiorstwa przemysłu elektronicznego i elektrycznego, a także zakład do montażu samochodów "Saga Proton". Działa tu także Instytut Technologiczny Mara. Wcześniej mała wioska była znana z produkcji na dużą skalę oleju palmowego i surowców gumowych.

Plac Shah Alam - 290,3 metrów kwadratowych. km Tu turystyka rozwija się z powodzeniem. Ciekawostka: to satelitarne miasto Kuala Lumpur zbudowane jest na starannie przemyślanym planie i jest uważane za wzór do naśladowania w przyszłości. Na przykład duża autostrada federalna przebiegająca przez miasto terytorialnie dzieli ją na strefę przemysłową i dzielnice mieszkaniowe. W każdej dzielnicy mieszkalnej jest wszystko, co niezbędne do wygodnego życia: infrastruktura edukacyjna i medyczna, centra handlowe, banki, hotele i restauracje.

Роскошный отдых Atrakcje i rozrywka Shah-Alam

Oprócz spaceru i zwiedzania samego miasta, w Shah Alam można odwiedzić:

  • Edukacyjny park rolniczy "Bukit Cherakah" i Park Botaniczny;
  • Autodrom i kompleks sportowy Gombak Shah;
  • Muzeum sułtana Alam Shah;
  • Meczet Sultan Salahuddin Abdul Aziz (Błękitny Meczet) - największy w Azji Południowo-Wschodniej i z najwyższym minaretem na świecie;
  • Muzeum lokalnej historii Szah-Alam.
Музей султана Алам-ШахаГолубая мечеть

Oprócz kontroli atrakcje warto odwiedzić wystawę i sprzedaż lokalnych dzieł sztuki i rzemiosła, która odbywa się w galerii Shah Alam. Spośród zabytków architektury zabytek wyróżnia się w pobliżu Sekretariatu Stanu, a wszystkie ogrody i parki w mieście są pięknie i wspaniale urządzone. Na przykład w Lake Garden utworzono aż 7 sztucznych zbiorników.

Najbardziej żywym i świątecznym miejscem rozrywki dla całej rodziny i dzieci w Shah-Alam jest park wodny Wet World w parku rozrywki I-City.

Аквапарк «Мокрый Мир»

Ale nocnej infrastruktury rozrywkowej w mieście brakuje. Nie ma nawet kina, rada miasta zawetowała budowę i otwarcie obiektów rozrywkowych tego typu. Nocni ludzie będą musieli podróżować do Kuala Lumpur.

Hotele i restauracje w Shah Alam

Istnieje wiele hoteli w mieście i wszystkie one reprezentują wysoki poziom jakości swoich usług. Większość zakładów jest oznaczona formatami 4 * i 3 *, a oprócz zwykłych pokoi oferujemy szeroki wybór luksusowych apartamentów, wspaniałych apartamentów, przytulnych willi i domów na 1-2-3 piętrach. Ci, którzy chcą pozostać w najskromniejszych warunkach i zaoszczędzić trochę na mieszkaniach, będą musieli zarezerwować opcje z wyprzedzeniem lub zostać zakwaterowani poza Shah Alam: praktycznie nie ma hosteli i tanich hoteli rodzinnych. Podróżni szczególnie chwalą The Villas at Sunway Resort Hotel 5 *, One World Hotel 5 *, Four Points By Sheraton Puchong 4 * i Seth Vacationstay Shah Alam 3 *.

Отели Шах-Алама

Lokale gastronomiczne, takie jak hotele, są luksusowe i bogate. Tutaj w obfitości oferty narodowe dania malezyjskie ze wszystkimi muzułmańskimi tradycjami. Klasyczne dania kuchni europejskiej i amerykańskiej również można znaleźć, ale znacznie rzadziej. Hałaśliwe picie alkoholu jest niedopuszczalne na terytorium Szah-Alam. Turyści często odwiedzają takie miejsca jak Dewakan Restaurant, Mozer's i Hadramawt Kitchen.

Рестораны

Jak dostać się do Shah Alam?

Bardzo łatwo dostać się do niesamowitego miasta Shah Alam: ma dobre połączenia komunikacyjne z głównymi miastami kraju i sąsiednimi osadami. Nowa dolina Klang, Shah Alam, korytarz Gatry, droga North-South Central Link i Kemiun-Shah Alam pomogą znacznie skrócić czas podróży, jeśli chcesz podróżować samochodem.

W pobliżu Shah-Alam są dwa duże lotnisko :

Z sąsiednimi jednostkami i przedmieściami Kuala Lumpur, miasto Shah Alam jest połączone pociągami KTM Komuter, które wykonują trzy przystanki na stacjach:

  • Shah-Alam Komuter;
  • Padang Jawa Comuter;
  • Sungay Bouloch The Kutter.

Również z najbliższych miejscowości i stolicy Malezji możesz dostać się do Shah Alam taksówką, autobusem ekspresowym lub przez serwis wynajem samochodów .