Nad malowniczą doliną rzeki w północno-zachodniej części Pahang, 220 km od Kuala Lumpur rozwalony największy kurort malezyjski Góry Cameron (Cameron Highlands). Ta urocza, górzysta okolica, gdzie nie ma morza i plaż, ale wciąż przyjeżdżają tutaj turyści i mieszkańcy, aby cieszyć się świeżością i chłodem. Ktoś jest przyciągany przez plantacje herbaty i farmy truskawek, ktoś lubi góry i wodospady, a wielu lubi wędrować w zaroślach lasów deszczowych wśród storczyków i rododendronów.

Informacje ogólne

Góry Cameron w 1885 roku odkrył odkrywca William Cameron. Ośrodek zyskał szeroką popularność po tym, jak przedsiębiorczy Brytyjczycy rozpuścili tutaj plantacje herbaty. W 1962 r. Status rezerwatu przyznano wyżynom. Góry Cameron położone są na wysokości od 1200 m do 2000 m nad poziomem morza i zajmują powierzchnię 712 metrów kwadratowych. km. Według 2010 roku populacja wynosi 38 471 osób. Główne obszary turystyczne to wioski Tanah Rata i Brinchang, oddalone od siebie o 3 km.

Вид на горы и тропические леса

Warunki pogodowe

Dzięki górzystemu obszarowi w Cameron Highlands przez cały rok panuje klimat umiarkowany i chłodny. W listopadzie zaczyna się tutaj sezon monsunowy, kończący się w lutym. Opady są częste, a pora sucha trwa od lutego do kwietnia. Średnia roczna temperatura wynosi od + 20 ° C do + 25 ° C. Od grudnia do lutego termometr spada do + 10 ° С.

Климат нагорья Камерон

Atrakcje kurortu

Góry Cameron mają wiele interesujących miejsc. Przede wszystkim warto odwiedzić:

  • Plantacje herbaty z pięknymi widokami, rozciągające się na 34 metry kwadratowe. km;
  • farmy truskawek , gdzie można samodzielnie zbierać z łóżek;
  • ogrody kwiatowe z milionami egzotycznych kamelii, mieczyków, pions, chryzantem, goździków;
  • hodowle pszczół , w których można kupić pyłek, mleczko pszczele, miód i zobaczyć, jak żyją pszczoły;
  • Butterfly Park z licznymi tropikalnymi pięknościami, trzepoczący wśród przepychu kwiatów.
Чайные плантации Камерона

Poza atrakcjami przyrodniczymi, ranczami i farmami w Górach Cameron są święte miejsca i miejsca kultu religijnego, takie jak:

  • Sama świątynia Poh (Brinchag) - mała cicha świątynia w stylu buddyjskim;
  • Kościół Matki Boskiej z Góry Karmel (Tanah-Rata) jest tutaj jedynym katolickim kościołem. Przyciąga turystów oryginalną budową budynku, ciekawym wnętrzem i jasnymi witrażami.
Храм Сам Пох (Бринчаг)

Osoby zainteresowane poznaniem wycieczki , może udać się do jednego z muzeów w Cameron Highlands:

  • Muzeum Tunelu Czasu (Brinchang) jest dobrym miejscem do odkrywania historii. kultura i życie w kraju;
  • Park rolno-technologiczny Mardi (Tanah-Rata) - muzeum nauki, w którym turyści mogą zapoznać się z metodami uprawy dużych upraw;
  • Galeria sztuki Mach Meri (Tanah Rata), która prezentuje kolekcję ręcznie robionych wyrobów z drewna. Ekspozycje zapoznają zwiedzających z kulturą plemienia Mary Meri.
Музей Туннель Времени (Бринчанг)

Rozrywka

Odpoczywając w górach Cameron, każdy może znaleźć coś dla siebie. Najczęściej turyści wybierają się na spacer przez las deszczowy do malowniczych wodospadów. Możesz odwiedzić niekończące się plantacje herbaty, farmy truskawek i ogrody kaktusów. Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu znajdą ogromny wybór tras trekkingowych o różnym stopniu złożoności. Jedną z najpopularniejszych tras jest wspinaczka na Mount Brinchang, której wysokość sięga 2032 m nad poziomem morza. Wycieczki z obszarami chronionymi, turystyka piesza i rowerowa, również powodują duże zainteresowanie wśród turystów.

Трекинг в Камерон Хайлендс

Zakwaterowanie

Większość hotele Ośrodek znajduje się w Tanah Rata i Brinchang. Przytulną opcję pobytu można wybrać na autostradzie między tymi wioskami. Uważa się, że tanie mieszkania są bardziej w Tanakh-Rata, ale Brinchang jest bogatszy zabytki . Jeśli planujesz wycieczkę do Highlands w weekendy lub święta, pokój hotelowy jest lepiej rezerwowany z wyprzedzeniem. Warto zauważyć, że w piątek większość hoteli podnosi ceny zakwaterowania o 40-50%. Najbardziej popularnymi wśród turystów są hotele takie jak Hill View Inn, Cameron Highlands Resort, Strawberry Park Resort.

Отель Hill View Inn

Kawiarnie i restauracje

Większość miejsc, w których można zjeść lunch lub przekąskę w pośpiechu, koncentruje się na głównej ulicy kurortu. Stoły ustawiane są tuż przy chodniku obok deptaka. Oto smaki europejskich i Kuchnia malezyjska wymieńcie się nawzajem. Możesz zapoznać się z wykwintną kuchnią narodową w restauracjach Cactus View, Ferm Nyonya lub Cameron Organic Produce, jednak ceny tutaj nie są przeznaczone dla taniego turysty. Tańszą opcją są pizzerie, bary, indyjska knajpka. Bardzo popularna kawiarnia The Lord's Cafe.

Местные кафе на главной улице

Transport

Turyści, którzy odpoczywają w górach Cameron bez samochodu, mogą korzystać z usług publicznych transportu . Pomiędzy wioskami Brinchang i Tanah-Rata kursuje autobus w odstępach pół godziny. Bilety można kupić za około 0,7 USD. Oczywiście, pieszo, nie można ominąć całego otoczenia kurortu, więc dla bliskiego zapoznania się z zabytkami jest lepiej wynająć samochód lub rower. A w centrum miasta można wypożyczyć rower górski. Aby uzyskać wygodniejsze i dłuższe podróże, weź taksówkę.

Аренда велосипедов

Jak dostać się do ośrodka?

Góry Cameron są połączone z głównymi miastami i centrami turystycznymi Malezji regularnym autobusem. Z Kuala Lumpur autobus turystyczny odjeżdża z dworca autobusowego Puduraya Bus Terminal i dociera do Tanah-Rathe. Podróż trwa około 5,5 godziny, a cena biletu waha się od 7 do 11 USD, w zależności od wyboru biura podróży. Samochodem własnym lub wynajętym do ośrodka można dojechać szybciej. Ze stolicy przez Lebuhraya Utara - Selatan / E1 i drogę nr 59 można pokonać dystans 206 km w ciągu około 3 godzin.

Автовокзал в Танах-Рата