Wypożycz samochód w Malezja - najlepszy sposób podróżowania po kontynentalnej części kraju. Tutaj kierowców zachęcają nie tylko idealne autostrady, ale także ceny paliwa.

Funkcje wynajmu samochodu

Aby umówić się na wynajem samochodu w Malezji, musisz przestrzegać następujących warunków:

 • dostępność międzynarodowego paszportu i międzynarodowych standardów;
 • doświadczenie w prowadzeniu pojazdu przez ponad rok;
 • wiek kierowcy od 23 do 65 lat;
 • karta bankowa do płatności za usługi.

Powinieneś również znać niektóre z subtelności:

 1. Gdzie wynająć? Wynajmij samochód, który możesz w dowolnym miejscu lotnisko . Ale możesz zaoszczędzić dużo, jeśli zarezerwujesz samochód na stronie wynajmu w Malezji na kilka tygodni przed przyjazdem.
 2. Ceny. Średnio koszt usługi waha się od 38,36 USD do 42,03 USD (na przykład Ford Escort). Maszyna Proton Wira będzie kosztować średnio 180 ringgit (42,06 USD), łącznie z ubezpieczeniem. Wynajmowanie wygodniejszego samochodu będzie kosztować więcej, od 96,44 USD za dzień (Honda Civic, Toyota Innova). Wynajem samochodu w Malezji jest tańszy przy dłuższym wynajmie.
 3. Proton Wira
 4. Warunki specjalne. Większość wypożyczalni wynajmuje samochód bez praw międzynarodowych, ale tylko pod warunkiem, że klient podejmie ewentualne problemy z policją.
 5. Płatność. Wykonując umowę, wpłacasz depozyt w wysokości czynszu za cały okres plus kwotę ubezpieczenia. Płatność gotówką lub kartą kredytową.
 6. Kontrola samochodu. W twoim interesie jest sprawdzenie transport na obecność wszelkiego rodzaju zadrapań i specjalnego wyposażenia: gaśnicy, apteczki pierwszej pomocy itp.
 7. Firmy, w których można szybko i łatwo wynająć samochód w Malezji to: Thrifty, Avis, Sunny Cars, Kasina Rent-A-Car, Europcar, CarOrient, Hertz, Mayflower Car Rental.

Zasady ruchu drogowego w kraju

Jednym słowem, trudno jest scharakteryzować ruch, ponieważ każdy kierowca ma indywidualny pogląd na tę sprawę. Ale jest kilka niuansów:

 1. W Malezji ruch lewostronny. Porady, aby szybko się do tego przyzwyczaić: z jasną wstążką zaznacz lewą stronę pojazdu i pamiętaj, że z tej strony zawsze musi być krawężnik.
 2. Większość znaków drogowych ma charakter międzynarodowy, ale istnieją również lokalne napisy napisane wyłącznie w języku narodowym.
 3. Дорожный знак в Малайзии
 4. Ruch w różnych miastach jest bardzo różny. Przygotuj się na to, że lokalni kierowcy nie zatrzymują się na przejściu dla pieszych i prawie nie reagują na sygnał świetlny, tylko nieznacznie zwalniają, aby ominąć osoby już przejeżdżające przez drogę.
 5. Prędkość ruchu jest prawie wszędzie niska, a wrażenie, że nikt nie śpieszy się w tym kraju. Ograniczenia prędkości w mieście sięgają od 50 do 70 km / h, poza miastem - do 90 km / h, na autostradzie - do 110 km / h.
 6. Pasy bezpieczeństwa powinny być używane przez wszystkich pasażerów, a transport - zawsze włączać światła mijania podczas jazdy.
 7. Przy wynajmie samochodu w Malezji należy również wziąć pod uwagę liczbę motocykli i motorowerów na drodze. Pojazdy te często wykonują ostre ruchy, tworząc przeszkodę dla kierowców samochodów.
 8. Kamery śledzące , zainstalowane w dużych ilościach na drogach, sprawują kontrolę nad przestrzeganiem zasad. W stolicy i dużych miastach, patrol policji.
 9. Nowy system rolek na drogach - "System rolek drogowych" - zapobiega odlotowi transportu w rowie. W przypadku zderzenia, ta przeszkoda, pochylając się, uderza w siebie, a tym samym maksymalnie chroni nie tylko transport, ale także pasażerów samochodu przed uszkodzeniem.
Роликовая система дорог

Drogi w Malezji

Ogromną rolę w ruchu drogowym odgrywają drogi. W tym kraju mają dobrą nawierzchnię, są szerokie autostrady, po drodze wiele kawiarni i stacji benzynowych. Wynajmując samochód w Malezji, należy wziąć pod uwagę, że wiele dróg jest płatnych i zlokalizowanych poza miastem, a ceny nie są niskie. Lotnisko do centralnych ulic Kuala Lumpur będzie kosztować 3,5 USD. System płatności wygląda następująco:

 • kierowca wchodzi na płatną drogę, gdzie otrzymuje kartę;
 • pozostawiając, podaj kasjerowi kartę, którą stosuje do specjalnego urządzenia. Wydaje wymaganą kwotę do zapłaty;
 • Możesz zapłacić gotówką lub specjalną kartą Touch 'n Go, nie ma rabatów.
Въезд на платную дорогу

W razie wypadku zadzwoń na policję pod numer 999, aw przypadku awarii zadzwoń na telefon Malezyjskiego Stowarzyszenia Samochodowego: 1-300-226-226.

Grzywny

Jeśli naruszyłeś zasady ruchu drogowego i zostanie to zauważone przez policjanta, nie próbuj przekupić go i nie kłóć się (może go aresztować). Kary w Malezji są bardzo wysokie:

 • przyspieszenie - od 40 $ do uwięzienia;
 • niebezpieczne manewry - od 35 do 47 USD;
 • nie zapinany pasek - 28 USD;
 • przecięcie podwójnej linii ciągłej - 30 USD;
 • alkohol we krwi jest bardziej niż normalnie - 935 USD;
 • brak praw - 234 USD lub do 3 miesięcy pozbawienia wolności;
 • rozmawia przez telefon podczas jazdy - 85 USD.

Grzywnę można wypłacić na miejscu za pokwitowaniem policjantowi.

Автострада в Малайзии

Miejsce parkingowe

Przed zaparkowaniem samochodu należy zwrócić uwagę na pobocze - żółte linie (podwójne lub pojedyncze) sygnalizują zakaz parkowania.

W stolicy i dużych miastach ceny parkingowe są nieco zawyżone, a średnio przez pół godziny - 0,3-0,6 ringgit. Płatność za parkowanie odbywa się na dwa sposoby: maszyny parkingowe z monetami lub kupony, które są przymocowane do przedniej szyby.

Паркомат

Jeśli zerwiesz warunki parkowania, znajdziesz swój samochód na polu karnym. Możesz odebrać po zapłaceniu grzywny w wysokości 50 ringgit (11,68 $).

Tankowanie w Malezji

Uzupełnij paliwo w Malezji, możesz tankować tylko. Poniżej 95. nie znajdziesz benzyny. Najlepsze marki to RON 95 i RON 97. Koszt paliwa jest następujący:

 • 1 L RON 95 - 2,3 ringgit (0,56 USD);
 • 1 L RON 97 - 2,75 ringgita (0,69 USD);
 • 1 litr oleju napędowego - 2,3 ringgit (0,56 USD).