Idę odwiedzić Malezja wielu turystów interesuje się tym, co na ich terenie znajdują się lotniska. Ten stan znajduje się w Azji Południowo-Wschodniej i składa się z 2 części, które są podzielone między sobą przez Morze Południowochińskie. Istnieje kilka międzynarodowych i krajowych portów lotniczych, więc nie jest trudno tu dotrzeć lub odbyć podróż po kraju.

Główne lotnisko stanowe

W kraju znajduje się kilka dużych lotnisk, które latają z różnych części świata. Najpopularniejszy i najważniejszy z nich jest uważany za Międzynarodowy port lotniczy Kuala Lumpur w Malezji (Międzynarodowe Lotnisko KUL-Lumpur), które znajduje się w stolicy. Tutaj są obszerne miejsca parkingowe, przystanki dla publiczności transport , internet, stoły do ​​wypożyczania samochodów, biura turystyczne itp. Port lotniczy składa się z 2 terminali:

 1. Nowość (KLIA2) - został zbudowany w 2014 roku i służy do obsługi tanich linii lotniczych (Malindo Air, Cebu Pacific, Tiger Airway). Jest to jeden z największych terminali na świecie dla przewoźników budżetowych, który składa się z głównej i pomocniczej struktury. Łączą się ze sobą Skybridge (most powietrzny). Istnieje ponad 100 restauracji, sklepów i różnych usług.
 2. Centralny (KLIA) to najnowocześniejszy obiekt, przeznaczony do obsługi dużego ruchu pasażerskiego, podzielony na 3 części: główny terminal (5-piętrowy budynek z dostępem do lotów krajowych i międzynarodowych), budynek pomocniczy (strefa ze sklepami, butikami, hotele , tutaj działa Aerotrain - automatyczny pociąg), kontakt molo (odbiera loty od krajowych linii lotniczych Malaysia Airlines).
Аэропорт Куала-Лумпур

Inne międzynarodowe lotniska w Malezji

Istnieje około 10 różnych portów lotniczych w kraju, które zapewniają niezawodny transport. To prawda, że ​​nie wszyscy otrzymali międzynarodowy certyfikat. Najpopularniejsze z nich to:

 1. Lotnisko Penang w Malezji (PEN - Międzynarodowy Port Lotniczy w Penang) - znajduje się w miejscowości Bayan-Lepas, która znajduje się na południowym wschodzie wyspy i zajmuje trzecie miejsce pod względem zatłoczenia w tym stanie. Jest to główny port lotniczy północnych regionów kontynentalnej części kraju, który ma jeden terminal, w którym można odwiedzić sklepy wolnocłowe, restauracje, kantory wymiany walut, centrum medyczne itp. Znajdują się tu samoloty z ośmiu krajów: Chiny, Z Japonii , Tajwan, Indonezja, Tajlandia, Hongkong, Singapur , Filipiny. Loty zapewniają takie linie lotnicze jak Firefly, AirAsia, Malaysia Airlines.
 2. Аэропорт Пенанг в Малайзии
 3. Lotnisko Langkawi w Malezji (LGK - Międzynarodowy Port Lotniczy Langkawi) - znajduje się w mieście Padang Matsirat w południowo-zachodniej części wyspy, w pobliżu Pantai-Sengang . Lotnisko składa się z jednego nowoczesnego terminala, w którym znajdują się oddziały banków, sklepów, restauracji i biur wycieczek. Stąd regularne loty krajowe i międzynarodowe do Singapuru, Japonii, Tajwanu i Wielkiej Brytanii. Jest platforma dla największej wystawy lotniczej w całej Azji Południowo-Wschodniej (LIMA - Międzynarodowa Wystawa Morska i Lotnicza Langkawi). Odbywa się co 2 lata na terenie specjalnego ośrodka.
 4. Аэропорт Лангкави в Малайзии
 5. Międzynarodowy port lotniczy Senay (JHB - Senai International Airport) znajduje się w zachodniej części Malezji, w centrum prowincji Johor. Jest mały terminal z jednym hotelem, kawiarnią i sklepem.
Аэропорт Сенай

Lotniska w Borneo w Malezji

Możesz dostać się na wyspę drogą wodną lub powietrzną. Druga metoda jest szybsza i wygodniejsza, więc Borneo istnieje kilka terminali powietrznych. Najpopularniejsze z nich to:

 1. Lotnisko Kuching (KSN - Międzynarodowy port w Kuching) - zajmuje 4. miejsce pod względem nakładu pracy (obroty pasażerskie to 5 milionów osób rocznie) i realizuje transport wewnętrzny i zewnętrzny. Samoloty latają stąd do Makau, Johor Bahru , Kuala Lumpur, Penang , Singapur, Hongkong itd. Port lotniczy znajduje się w stanie Sarawak i ma jeden 3-kondygnacyjny terminal. Spełnia wszystkie nowoczesne wymagania dotyczące pełnego komfortu podróżnych. Są tu hotele, punkty rejestracji firm transportowych, restauracje, kawiarnie, sklepy wolnocłowe i biura podróży oraz bezpłatny internet.
 2. Аэропорт Кучинг
 3. Kota Kinabalu (KKIA - Kota Kinabalu International Airport) to komercyjne lotnisko położone 8 km od centrum tego samego stanu i zajmujące drugie miejsce w Malezji pod względem obrotów pasażerskich (11 milionów turystów rocznie). Jest 64 stanowisk odprawy na loty krajowe i międzynarodowe oraz 17 dla samolotów szerokokadłubowych. Wszystko to pozwala administracji instytucji obsługiwać około 3200 osób na godzinę. Dla podróżnych w budynku znajdują się restauracje, hotele, hale o podwyższonym komforcie, parking, kantor itp. W porcie powietrznym zbudowano dwa terminale:
  • Główny (Terminal 1) - akceptuje większość lotów i ma usługi i komercyjne usługi na swoim terytorium;
  • Budżet (Terminal 2) - obsługuje najpopularniejsze tanie linie lotnicze (Eastar Jet, Cebu Pacific, AirAsia) i czartery.
Кота-Кинабалу

Jeśli spojrzeć na mapę Malezji, to pokazuje, że lotniska są równomiernie rozmieszczone w całym kraju. Istnieje doskonała komunikacja lotnicza, a porty lotnicze spełniają wszystkie międzynarodowe standardy i zapewniają najbardziej komfortowe warunki.

Аэропорты на карте

Przewoźnicy lotniczy

Główną linią lotniczą w kraju jest Malaysia Airlines. Realizuje loty krajowe i międzynarodowe. Najbardziej budżetowym przewoźnikiem jest AirAsia, ale działa tylko na kontynencie. Dwie kolejne firmy zdobyły zaufanie i popularność turystów: Firefly i AirAsia X. Ich cena i jakość usług są zawsze na najwyższym poziomie.