Na północnym zachodzie Wyspy Borneo położone malezyjskie miasto Kuching, które jest również nazywane "miastem kota". Tutaj każdy turysta znajdzie rozrywkę na każdy gust. Miłośnicy historii docenią dużą liczbę osób muzea i zabytki architektury, eko-turyści docenią różnorodność i piękno lokalnej przyrody, a zwolennicy aktywnego wypoczynku pozostaną zadowoleni z jego infrastruktury.

Kuching Lokalizacja geograficzna

Terytorium tej osady rozciąga się w północno-zachodniej części wyspy Kalimantan (Borneo) na wybrzeżu rzeki Sarawak. Graniczy z górą Gunung Lasak, skałą krokodyla Batu Buai i Park Narodowy Kuching Westlands. W pobliżu miasta Kuching jest góra Santubong (810,2 m). Jest to najwyższy punkt półwyspu o tej samej nazwie, patrząc na mapę Kuching, widać, że jego okolice są usiane kanałami rzecznymi. Przepływają tu rzeki Sarawak, Sungai-Sibu, Batang-Salak i ich dopływy.

Туристическая карта Кучинга

Klimat Kuching

Ze względu na to, że ta część Malezji znajduje się w południowych szerokościach geograficznych, charakteryzuje się łagodnym klimatem równikowym. W ciągu roku temperatura powietrza w Kuching praktycznie nie uległa zmianie. W ciągu dnia przechodzi w znak + 32 ° C, a nocą spada tylko do + 23 ° C. Na rok przypada 4000 mm deszczu w postaci deszczu.

Aby to zrobić, aby obejrzeć wszystkie zabytki Ten region Malezji, Kuching najlepiej odpocząć w okresie od kwietnia do października. Od drugiego miesiąca jesieni do lutego dominują deszcze monsunowe.

Набережная Kuching Esplanade

Kuching Atrakcje i atrakcje

To malezyjskie miasto ma wiele opcji. odpocząć na każdy gust. Dlatego turyści nie mają nawet pytania, co zobaczyć w Kuching. Istnieją starożytne zabytki architektury, muzea historyczne, duże centra handlowe i, oczywiście, plaże.

W Malezji Kuching słynie z takich atrakcji jak:

 • Pałac w Astanie , służąc jako rezydencja gubernatora państwa;
 • Fort Margarita gdzie znajduje się teraz policja;
 • muzeum kotów który zawiera ogromną kolekcję statuetek i obrazów przedstawiających wszystkie twoje ulubione zwierzaki;
 • Статуи кошек в Кучинге
 • Kuching Esplanade Embankment, oświetlony nocą wielobarwnymi fontannami muzycznymi;
 • Muzeum Stanowe Sarawak opowiadanie o historii, przyrodzie i przemyśle tego regionu;
 • Park Narodowy Bako służąc jako siedlisko wielu gatunków zwierząt i ptaków.
Национальный парк Бако

Borneo nie jest na darmo zwane rajskim wyspą, ponieważ życie tu jest wrzątkiem dniem i nocą. Nawet w mieście muzułmańskim, takim jak Kuching, działa wiele klubów nocnych. Najlepsze z nich koncentrują się wzdłuż nabrzeża oraz w obszarze Warriors Monument Park.

Mimo że miasto znajduje się w niewielkiej odległości od wybrzeża morskiego, istnieją doskonałe warunki dla miłośników leniwych wakacji na plaży. Kuching jest znany w Malezji ze swojej luksusowej plaży Damay, która zachwyca białym piaskiem, luksusowymi wysokimi palmami i turkusową wodą.

Hotele w Kuching

To miasto ma duży wybór hoteli. hotele i hostele, charakteryzujące się wysoką jakością usług i przystępnymi cenami. Jednym z najbardziej znanych hoteli w Kuching i całego północnego wybrzeża Borneo jest Pullman Kuching. Po przybyciu do miasta Kuching można również wynająć pokój w jednym z następujących hoteli:

 • The LimeTree Hotel;
 • Hilton Kuching;
 • Ariva Gateway Kuching;
 • Citadines Uplands Kuching;
 • Riverside Majestic Hotel.

Zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu w mieście kosztuje około 30 USD dziennie, a w pięciogwiazdkowym hotelu - 40 USD. Turyści, którzy spędzają więcej czasu na wycieczkach lub plaży wolą pozostać w tanich hostelach. Koszt życia w nich wynosi około 17 USD.

Отель Pullman Kuching

Restauracje Kuching

Dla Kuchnia malezyjska Charakterystyczne jest, że istnieje wiele potraw, które można ugotować na różne sposoby w różnych regionach. Turyści, którzy muszą wybrać się na wycieczkę - Kuching lub Kota Kinabalu lepiej jest dać pierwszeństwo pierwszej opcji. Tylko tutaj można zapoznać się z kulinarnymi tradycjami kuchni Sarawak. Jej potrawy są zawsze obfite w świeże owoce, warzywa, owoce morza i ryby.

Możesz docenić wszystkie uroki dań Saravak w następujących restauracjach Kuching:

 • Sawasdee;
 • Toh Yuen;
 • Masa-Ria;
 • Chong Choon Cafe;
 • The Granary Kitchen.

Oprócz rdzennej kuchni aborygeńskiej, możesz spróbować tajskich, chińskich, indyjskich i japońskie jedzenie .

Ресторан Sawasdee в Кучинге

Zakupy w Kuching

To miasto od dawna uważane jest za przemysłowe i komercyjne centrum Sarawak. Nie ma problemów ze sklepami i asortymentem towarów. Możesz kupić podstawowe artykuły i markowe ubrania z dowolnego ze swoich centrów handlowych (na przykład Boulevard).

Dla pamiątki świeże owoce morza lub warzywa powinny być wysyłane na rynki w rejonach Kuching, takich jak Jalan Satok, Główny Bazar lub Lorong Wayang. W każdą niedzielę o 5 rano na ulicy otwiera się Jalan Satok, gdzie można dostać się na aukcję i kupić antyki, rzadkie rośliny i inne ciekawe towary.

Шопинг-центр Boulevard в Кучинге

Jak dostać się do Kuching?

W celu zapoznania się z zabytków i kultura Tego rodzaju miasto, musisz udać się do malezyjskiej części Borneo. Z Kuala Lumpur Kuching można dojechać przez AirAsia, Malaysia Airlines i Malindo Air. Wylatują każdego dnia. Czas podróży to 1 godzina 40 minut. Samolot ląduje w lotnisko Kuching, do którego można dojechać taksówką lub transferem do centrum miasta.

Аэропорт Кучинга

Turyści, którzy chcą, aby ich podróż była jeszcze bardziej ekscytująca, mogą skorzystać z drogi. transportem . Do tego trzeba z Kuala Lumpur, aby przejść Singapur , stamtąd promem do Dżakarty, potem do Bangka-Belitung i Pontiac. Pomiędzy Pontiac a miastem Kuching około 220 km, które można pokonać drogami Jl. Lintas Malindo i Jl. Anjungan - Bengkayang przez 6-7 godzin.

Общественный транспорт в Кучинге