Na wschodzie Malezja , praktycznie na wybrzeżu Cieśniny Malakka, jest miastem Klang, które było niegdyś stolicą stanu Selangor, a teraz - stanem Szah Alam. Przyciąga turystów dużą liczbą architektów atrakcje , odnoszące się do różnych okresów w jego historii.

Położenie geograficzne Klang

Miasto otrzymało swoją nazwę na cześć rzeki Klang, która przez nią płynie. Całe terytorium otaczające miasto Klang jest częścią doliny o tej samej nazwie. Sam jest podzielony na dwa obszary: południowy i północny. Administracyjnym i komercyjnym centrum miasta jest północna część, podczas gdy region południowy pełni rolę centrum rozrywkowego i społecznego. Ponadto Klang dzieli się na najstarsze dzielnice mieszkaniowe i nowoczesne przedmieścia.

Река Кланг

W 2010 roku w tym malezyjskim mieście żyje ponad 240 tysięcy ludzi. Ludność wszystkich przedmieść, zarządzana przez Radę Miejską Klang, to ponad 744 tys. Osób. W przeważającej części są to Malajczycy, Chińczycy i Indianie.

Atrakcje i rozrywka w Klangudze

Najbardziej znanym miejscem turystycznym tego miasta jest pałac królewski Istana Alam Shah. Został zbudowany w połowie XX wieku, aby zastąpić starą rezydencję Mahkota Puri. Kilka dni w tygodniu ten charakterystyczny Klang jest otwarty dla publiczności. Przez resztę czasu możesz wybrać się na spacer do pobliskiego Klang Royal City Park, odwiedzić królewski klub lub Stadion Padang Sultan Suleiman.

Дворец Istana Alam Shah

Inne popularne atrakcje miasta Klang to:

 • Sułtana Galerii Królewskiej Abdul Aziz , który zawiera obrazy z czasów panowania Sułtana Salahuddina Abdula Aziza Szacha;
 • Royal meczet Sultan Suleiman (Sultan Sulaiman Royal Mosque), zbudowany w 1932 roku;
 • Мечеть Sultan Sulaiman Royal
 • Connaught Bridge , jeden z najstarszych mostów w całej Malezji;
 • Świątynia Kuan Im Teng Klang poświęcona Bogini Miłosierdzia i uważana za najstarszą świątynię epoki kolonialnej.
 • Muzeum Kota Raja Mahadi - historyczny fort, który odegrał ważną rolę podczas walki Raja Mahadi i Raja Abdullah o kontrolę nad dzielnicą Klang.

Pomiędzy wycieczki na architektonicznych i historycznych zabytkach Klang, możesz udać się do parku Esplanade, położonego nad brzegiem Cieśniny Malakka. Można tu łowić ryby, obserwować zachód słońca lub jeść owoce morza w jednej z nadmorskich restauracji.

Hotele Klang

Podobnie jak w innych stanach Malezji, to miasto ma wiele opcji do życia. W Klang można pozostać w modnej hotel lub mały hotel, w którym dostępny jest bezpłatny internet i parking. Wybierz miejsce na pobyt, w zależności od potrzeb i możliwości finansowych.

Najbardziej znane i godne szacunku hotele w Klang to:

 • Hotel Premiere;
 • Hotel wiejski;
 • Aliya Hotel;
 • Twój hotel;
 • Merrida Hotel.

Zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu tego miasta kosztuje około 26 USD za dzień, a w pięciogwiazdkowym hotelu - 49 USD.

Отель Premiere

Restauracje Klang

Na kuchnię tego regionu mają wpływ lokalne i chińskie tradycje kulinarne. Znakiem rozpoznawczym Klanga jest zupa ziołowa Bak Kut Te (Bak Kut Teh), przygotowana z żeberek wieprzowych i polędwicy. W lokalnych chińskich restauracjach można skosztować przysmaków Kuchnia malezyjska (Hakka, Lontong, Nasi Lemak, Sambal Sotong), których mieszkańcy lubią jeść w porze lunchu i kolacji. Aby to zrobić, zarezerwuj stolik w jednym z następujących zakładów w mieście Klang:

 • 8 Jugra;
 • Chong Kok Kopitiam;
 • Garam Masala North;
 • Teluk Pulai Bak Kut Teh;
 • Fatty Mee Hoon Kuih.

Dania wegetariańskie lub halal można zamawiać w tych restauracjach. Owoce morza to wielki zaszczyt dla miejscowej ludności (kalmary, ryby, kraby, krewetki itp.).

Ресторан 8 Jugra

Zakupy w Klang

Aby kupić pamiątki lub po prostu zapoznać się z urokami lokalnego handlu, należy udać się do obszaru "Małych Indii" (Małe Indie). Ze względu na ogromną liczbę jasnych znaków sklepowych, straganów z sari i orientalnych dekoracji, ta ulica jest uważana za najbardziej kolorową w Klang. Podczas indyjskiego festiwalu świateł Deepavali, jest on malowany w setkach i tysiącach kolorów, które łączą się ze sobą z huczącymi dźwiękami muzyki.

Oprócz obszaru Little India, w Klang, możesz iść zakupy do centrum handlowego Billion, centrum handlowego Bukit Raja lub Square Shopping Complex.

Торговый район Little India в Кланге

Transport w Klang

To miasto charakteryzuje się rozwiniętym infrastruktura transportowa . Przede wszystkim jest znany portowi Klang, który jest najbardziej ruchliwy w Malezji. Port składa się z trzech miejsc postojowych - północnej, zachodniej i św., Zbudowanych przez Brytyjczyków na początku ubiegłego wieku.

Морской порт в Кланге

Klang jest połączony z innymi miastami w dolinie koleją i drogą. Istnieje pięć podmiejskich stacji kolejowych, autostrada federalna nr 2, droga ekspresowa i autostrada KESAS.

W mieście Klang możesz podróżować autobusem linii autobusowej RapidKL. W maju 2017 r. Otwarto tu trzeci 1,2-kilometrowy most, w trakcie którego wykorzystano złożoną technologię zrównoważonej wiązki. Do roku 2020 Klang zostanie podłączony do linii kolejowej LRT 3.

Общественный транспорт в Кланге

Jak dostać się do Klanga?

Terytorium tego miasta rozciąga się na południowy wschód od Malezji na wybrzeżu Cieśniny Malakka. Od Klang Lumpur i Klang jest tylko 35 km, do którego można dojechać taksówką lub komunikacją miejską. Jest połączony ze stolicą drogami Lebuhraya Persekutuan (droga nr 2) i Lebuhraya Baru Lembah Klang (E1). Jeśli podążysz za nimi w kierunku południowo-wschodnim, możesz dotrzeć do Klang w około 30-35 minut. Należy jednak zauważyć, że na niektórych obszarach istnieją drogi płatne.