Langkawi - Jest to kompleks 99 wysp w Cieśninie Malakkiej ( Malezja ). Najbardziej popularna wśród turystów jest wyspa Payar, położona w zachodniej części archipelagu. Przyciąga nie tylko piękną przyrodą i śnieżnobiałymi plażami, ale także możliwością zrobienia niezapomnianych nurkowań na wyspie Langkawi.

Funkcje nurkowania na wyspie Langkawi

Terytorium tego archipelagu rozciąga się na równikową strefę klimatyczną, dlatego zawsze jest tutaj gorąca, słoneczna pogoda. Nurkowanie na wyspie Langkawi jest możliwe przez cały rok, ale najlepiej od listopada do marca. W tym czasie niebo jest czyste, a morze jest ciepłe i bez fal.

W całym archipelagu jest wiele ośrodków dla nurków, ale większość entuzjastów snorkelingu natychmiast udaje się na wyspę Payar. Jest tutaj Park Narodowy Pula Payar , w wodach których można podziwiać egzotyczne ryby i fantastyczne korale.

Дайвинг в национальном парке Пулай Пайяр, Лангкави

Nurkowanie w Langkawi jest także godne uwagi, ponieważ tutaj można zobaczyć zatopione statki, które stały się siedliskiem wielu zwierząt morskich. W archipelagu można odwiedzić Ogród Koralowy, gdzie miękkie i twarde korale rosną na głębokości 5-18 metrów. W różnych szczelinach i pod skałami znajdują się małe ryby, ukrywające się przed dużymi drapieżnikami.

Popularne miejsca do nurkowania na Langkawi

Aby wyprawa na ten archipelag była niezapomniana, musisz poznać jego infrastrukturę i znaleźć miejsca do nurkowania. Przed nurkowaniem na wyspie Lankavi należy pamiętać, że lokalne wody są czasami niewystarczająco jasne. Wynika to z dużej zawartości planktonu. Ale tylko tutaj można obserwować takich morskich mieszkańców jak:

  • żarłacze czarne;
  • barakudy;
  • groupers;
  • groupers.

Turyści zmęczeni zwykłym nurkowaniem na wyspie Langkawi mogą odwiedzić centrum nurkowe Grouper Farm. Doświadczeni instruktorzy organizują nurkowania grupowe na głębokość 15 m, podczas których można zobaczyć jeżowce, twarde korale i wiele gatunków ryb.

Doświadczeni nurkowie, którzy chcą nurkować jeszcze niżej, powinni udać się na wyspę Segantang. Znajduje się 13 km od wyspy Paiar i jest również częścią rezerwatu przyrody Pula Paiar. Barakudy, grouperzy, mureny i rzadkie rekiny nizinne zamieszkują te wody.

Oprócz wyspy Payar i rezerwatu krajowego Langkawi ma następujące miejsca do nurkowania:

  • na wschodzie - wyspa Senang;
  • na zachodzie - spokojna i opustoszała plaża Kok;
  • na północy - plaża z niezwykłym krajobrazem Tanjong Rhu;
  • na północnym zachodzie jest plaża Pasir Hitam z krystalicznie białą i czarną wulkaniczną stopą.

Wybrzeże i ciche plaże to nie jedyne miejsca na archipelagu, gdzie można zanurkować pod wodą. Jest tu także siedem najczystszych jezior, które tworzą siedem strumieni Wodospad Telaga-Tujukh .

Популярные места для погружения на Лангкави Bezpieczeństwo na wyspie Langkawi

Ten raj jest wyposażony we wszystko, co niezbędne do wygodnego wypoczynku odpocząć nurków, którzy nie potrzebują nawet specjalnego sprzętu. Ma dużą liczbę ośrodków, w których za opłatą można wypożyczyć wszystko, co jest potrzebne lub zapisać się na wycieczkę z instruktorem. Zazwyczaj kosztuje od 130 USD i trwa średnio 8 godzin.

Магазин для дайверов на Лангкави

Przed nurkowaniem w Langkawi w Parku Narodowym Pula Paiar, powinieneś wiedzieć, że nurkowanie odbywa się tutaj w określonych miejscach. Na obszarze chronionym należy bezwzględnie przestrzegać przepisów. W przeciwnym razie będziesz musiał poradzić sobie z posiadaczami parku i zapłacić solidną grzywnę.