Jest w środku Malezja miasto Kota-Baru, co oznacza "nowy zamek" lub "nowe miasto". To jest administracyjne centrum stanu Kelantan. Powierzchnia miasta to 394 metry kwadratowe. km, jest domem dla około 570 000 ludzi, z których większość to muzułmanie.

Położenie geograficzne

Miasto położone jest w północno-wschodniej części Półwyspu Malakka. To tutaj rzeka Kelantan wpada do wód Morza Południowochińskiego. Kota Bharu znajduje się w pobliżu granicy z Tajlandią. Rozmiar jest uważany za dziesiąte miasto w Malezji.

Klimat Kota-Baru

Miasto ma wilgotny i gorący klimat równikowy. Po południu temperatura powietrza wynosi około + 30 ° С. Brakuje pory suchej. Każdego miesiąca spada średnio około 60 mm opadów. Najzimniejszym okresem jest wrzesień-grudzień. Średnie roczne opady przekraczają 2500 mm. Najfajniejsze miesiące trwają od listopada do lutego.

Zabytki Kota Bharu

Chociaż malezyjski Kota Bharu nie jest uważany za miasto turystyczne, jest ich także wiele atrakcje . Co ciekawe, w pobliżu każdego z nich znajduje się specjalny znak mówiący o stworzeniu i kulturalnym znaczeniu tego obiektu:

 1. Muzeum Królewskie (Royal Museum, Istana Batu) zostało po raz pierwszy użyte jako rezydencja sułtana Yahya Petry. I dopiero w 1991 roku pałac został otwarty dla turystów i zorganizowany tutaj. muzeum . Możesz odwiedzić go od soboty do środy od 08:30 do 16:45, aw czwartki od 08:30 do 15:30.
 2. Королевский музей
 3. Muzeum Królewskich Ceremonii, Istana Jahar, za panowania sułtana Mohammeda III było kolejną rezydencją królewską. W 1992 roku otwarto tutaj także muzeum. Pracuje od soboty do czwartku od 08:30 do 16:45. Terytorium muzeum jest bardzo piękne, a jeśli nie planujesz inspekcji jego eksponatów, możesz po prostu spacerować po pięknych, kolorowych uliczkach za darmo. Aby poczuć się jak uprzywilejowana osoba, wystarczy przejechać terytorium na oryginalnym powozie. Zwiedzając muzeum można podziwiać stare eksponaty. Nawiasem mówiąc, w środku nie wolno fotografować, a także być z plecakami. Na terenie Muzeum Królewskich Ceremonii można zobaczyć starą łódź przedstawioną przez Króla Tajlandii do dnia koronacji władcy Malezji.
 4. Музей королевских церемонийСтаринная лодка в музее королевских церемонийКарета в музее королевских церемоний
 5. Muzeum Pamięci II Wojny Światowej - budynek został wybudowany dla banku komercyjnego. W latach wojny zlokalizowano tu japońską tajną służbę, a następnie ponownie otwarto bank. W 1992 roku w tym budynku otwarto muzeum. Wśród eksponatów znajdują się artefakty wojskowe, fotografie, stare samochody i sprzęt wojskowy, a także inne dowody okupacji Malezji. Japonia .
 6. Музей-мемориал Второй мировой войныСтаринные авто в музее Второй мировой войны
 7. Państwowe Muzeum Państwa Kelantan - jego ekspozycje opowiedzą o historii i kultura ten region.
 8. Государственный музей штата Келантан
 9. Muzułmański meczet Masjid Muhammadi , położony w pobliżu Muzeum Królewskiego. Można go zwiedzać bezpłatnie, ale powinieneś wiedzieć, że różne sale są zarezerwowane dla mężczyzn i kobiet.
 10. Мечеть
 11. Centrum sztuki ludowej jest kolejnym ciekawym miejscem, które warto odwiedzić w Kota Bharu. Tutaj można zobaczyć różnorodną sztukę ludową, a także mistrzowską lekcję szycia lub malowania. Turyści kupują pamiątki w Centrum na pamiątkę jego wizyty.
 12. Центр народных промыслов
 13. Taras widokowy znajduje się w Kota Bharu na nabrzeżu rzeki Kelantan. Z wysokości 150 m otwiera się piękna panorama całego miasta.
 14. Смотровая площадка в Кота-Бару
 15. Stary rynek to bardzo jasne i kolorowe miejsce, które musisz odwiedzić podczas pobytu w Kota Bharu. Tutaj można jeść i kupować egzotyczne owoce i przyprawy, przyprawy, a nawet świeże mleko kokosowe.
 16. Старый рынок
 17. Plac Niepodległości nie może być zignorowany, ponieważ wokół niego znajdują się wszystkie atrakcje Kota Bharu. Charakterystyczną cechą jej - wielkie kolumny, na których szczycie znajdują się symbole Koranu. Oto stan trzymany wakacje organizowane są festiwale.
 18. Площадь независимости
 19. Świątynia Wat Phothivihan jest jedną z największych w całej Azji Południowo-Wschodniej. Oto 40-metrowy posąg leżącego Buddy.
Храм Wat Phothivihan

Hotele w Kota Baru

Aby pozostać w Kota Bharu, możesz wybierać hotele :

 1. Sudara Beach Resort znajduje się w centrum miasta, tutaj możesz zamówić zarówno pokój jednoosobowy, jak i rodzinny z pełnym zakresem usług. Hotel zapewnia bezpłatny parking, transfery, usługi pralni i pralni chemicznej. Możesz zrelaksować się w basenie lub w saunie, na czystej plaży lub w ogrodzie.
 2. New Pacific z powodzeniem łączy wysoką profesjonalną obsługę z tradycyjną malezyjską gościnnością. Wnętrza pokoi urządzone są w nowoczesnym stylu z wystrojem w stylu narodowym. Infrastruktura obejmuje sale konferencyjne i basen, parking oraz pralnię chemiczną.
 3. Minihotel Dynasty Inn znajduje się obok Placu Niepodległości. Pokoje mają wszystko, czego potrzeba do komfortowego pobytu. rekreacja . Oferuje salon, bar, salon piękności, gabinet masażu, plac zabaw.

Restauracje Kota Bharu

W mieście jest kilka restauracji, w których można zjeść pyszny lunch lub kolację:

 • Restoran Nasi Ulam Kampung Kraftangan to popularna restauracja położona w pobliżu Centrum Rzemiosł Ludowych. Tutaj otrzymasz bufet z smacznymi i niezbyt drogimi daniami;
 • Kawiarnia Kopitam Kita smakuje oryginalnymi daniami, a ich słynnym daniem jest Roti Titab - tosty z jajkiem i sosem kokosowym;
 • W małych straganach można spróbować filipińskich, tajskich, indyjskich i Kuchnia malezyjska .

Zakupy

Zakupy w Kota Bharu zaleca się robić przede wszystkim na lokalnych rynkach. W pobliżu centralnego rynku znajdują się centra handlowe Pantai Timur Shopping Center i Kota Bharu Trade Center. W nich możesz kupić absolutnie wszystko, co chcesz. W prezencie z Malezji możesz zabrać ze sobą ręcznie malowany batik, srebrne sztućce, latawce, egzotyczne słodycze, przyprawy i wiele innych. inni

Transport

Miasto jest dobrze rozwinięte transport . 8 km od Kota Bari znajduje lotnisko Sultan Ismail Petra Airport. Budynek terminalu został zbudowany w stylu islamskim. Stąd można dojechać do centrum miasta autobusem lub taksówką.

Jak dostać się do Kota Bharu?

Bezpośrednie dotarcie do Kota Bharu z zagranicy jest niemożliwe. Dlatego najlepszym sposobem, aby dostać się do stolicy Malezji Kuala Lumpur , a stamtąd można dostać się do Kota Bharu za pomocą transportu powietrznego lub naziemnego.

Z maksymalną wygodą i szybkością możesz dostać się do Kota Bharu samolotem, korzystając z lokalnych linii lotniczych Molindo Air, Firefly, Air Asia lub Malaysia Airlines. Spędzisz około 1 godziny na lot z Kuala Lumpur i około 2 godziny z odległych miast Malezji. Co więcej, jeśli zarezerwujesz bilet, będzie on kosztować dość tanio, najtaniej - od 10 $.

Аэропорт Кота-Бару

Jeśli chcesz zobaczyć malowniczą nietkniętą przyrodę Malezji, możesz jechać pociągiem do Kota Bharu. Ze stolicy trzeba dostać się do stacji Gemas, a stamtąd o 23:30 można pojechać pociągiem do Kota Bharu.

Поезд до Кота-Бару

Wielu turystów woli dostać się do Kota Bharu wygodnym autobusem. Drogi są w doskonałym stanie, a połączenie autobusowe łączy wszystkie duże miasta. Odległość między stolicą a Kota Bharu na autobusie pokonasz przez 9-10 godzin.

Городской автовокзал