Nieco ponad 150 lat temu Kuala Lumpur było tylko brudnym ujściem, w którym płynęły rzeki Klang i Gombak. Dziś jest to już wielka metropolia, która jest stolicą Malezji, w której od "mrocznej przeszłości" kryje się tylko nazwa, która tłumaczona jest jako "brudne ujście rzeki". W swojej krótkiej historii miasto zdobyło imponujące budynki, egzotyczne parki i muzea, więc każdy turysta znajdzie to, co można zobaczyć w Kuala Lumpur. Weź pod uwagę główne atrakcje stolicy Kuala Lumpur, których nie można przegapić.


Petronas Twin Towers

Petronas Towers w Kuala Lumpur stał się słynnym symbolem stolicy Malezji. Turystów uderza wysokość 452 metrów, 88 pięter, oryginalna konstrukcja, ale najbardziej atrakcyjną cechą jest taras widokowy, który łączy między sobą dwa drapacze chmur na poziomie 41 piętra. Jeśli zdecydujesz się na podbój bliźniaczych wież w Kuala Lumpur, pamiętaj, że liczba odwiedzin platformy oglądania jest ograniczona. Każdego ranka rozdaje się bezpłatnie około 1000 biletów z ustalonym czasem wizyty, a po czterech godzinach dnia kończy się plac zabaw.

Zabytki Kuala Lumpur1
Pałac Królewski Istana Negara

Kolejnym symbolem Kuala Lumpur jest królewski pałac Istan Nigara - oficjalna rezydencja króla Malezji. Oczywiście parki, korty tenisowe, pola golfowe, stawy, ogrody wypełniające dziedziniec są blokowane, ale turyści mają rozrywkę. Każdego dnia przy bramie zbiera się wiele ciekawskich oczu, aby zobaczyć ceremonię zmiany warty.

Zabytki Kuala Lumpur2
Muzeum Narodowe

Wycieczki w Kuala Lumpur często przechodzą przez Muzeum Narodowe. To tutaj można prześledzić całą historię rozwoju kultury Malezyjczyków, muzeum prezentuje eksponaty z różnych okresów historycznych, od antyków po malarstwo współczesne. Fasada ozdobiona jest mozaiką przedstawiającą historie z przeszłego życia miejscowej ludności.

Zabytki Kuala Lumpur3
National Zoo

Tylko 13 km od stolicy Kuala Lumpur znajduje się zoo, niesamowita różnorodność dzikiej przyrody, jest ich ponad 400. W zoo można zobaczyć mieszkańców morskich i rzecznych w ogromnym akwarium. Na terenie zoo regularnie pokazywać programy z udziałem zwierząt, które zapewniają niezapomniane wrażenia dla najmniejszych turystów.

Zabytki Kuala Lumpur4
Central Lake Park

Central Lake Park znajduje się w pobliżu centrum miasta. W rzeczywistości reprezentuje kilka unikalnych parków otaczających jezioro. Kiedy turyści przyjeżdżają do Kuala Lumpur, spieszą się do odwiedzenia Parku Ptaków z tysiącami rzadkich okazów, Parku Motyli, gdzie sztucznie symulowane są naturalne siedliska tych owadów, Ogród Orchidei oraz Hibiskus i Park Jeleni, gdzie żyją nawet najmniejsze myszy z kopytami - myszołów.

Zabytki Kuala Lumpur5
Jaskinie Batu

Krasowe jaskinie Batu są imponujące 10 km od Kuala Lumpur. Cały kompleks, otwarty dla turystów i pielgrzymów z całego świata, składa się z trzech dużych jaskiń głównych i kilku mniejszych. Na czele jaskini znajduje się pozłacany posąg boga wojny Murugana, którego wysokość wynosi 42 metry. Najpopularniejszą jaskinię można nazwać Jaskinią Świątyni, prowadzoną przez stumetrowe schody o 272 schodach. Nieco niżej znajduje się Mroczna Jaskinia, w której żyją małpy. Trzecią jaskinią jest Galeria Sztuki, w której można podziwiać dzieła sztuki poświęcone mitologii hinduskiej.

Zabytki Kuala Lumpur6
Park rzeczny i świetlikowy

Park i rzeka świetlików znajdują się godzinę jazdy od Kuala Lumpur, ale nie rezygnuj na chwilę, aby opuścić miasto, ten wspaniały spektakl jest tego wart. W parku turyści przyjeżdżają po zachodzie słońca, zakładają kamizelki ratunkowe, łodzie na pokładzie i idą na drugą stronę rzeki, gdzie czekają na unikalny blask tysięcy pożarów-owadów.

Zabytki Kuala Lumpur7

Malezja jest gościnnym krajem z bezwizowy wpis dla obywateli niektórych krajów, dla okres ważności paszport zagraniczny przez co najmniej sześć miesięcy.