W bagnistej części wyspy Penang Malezja W 1786 r. Założono miasto Georgetown, ochrzczone na cześć króla Jerzego III Anglii. Obecnie jest to jedno z najczystszych miast Archipelagu Malajskiego, a jego zabytki są chronione przez UNESCO.

Informacje ogólne

Ludność miasta Georgetown to prawie 300 tysięcy Chińczyków, a dokładniej potomkowie mieszkańców Państwa Środka, którzy przybyli tu kiedyś, by rozwinąć nowe ziemie. Dzięki temu wszędzie słychać język chiński. W mieście budynki w klasycznym angielskim stylu kolonialnym, chińskie i hinduistyczne świątynie, stare budynki liczące dwieście lat i nowoczesne drapacze chmur ze szkła i stali koegzystują spokojnie i harmonijnie.

Улицы Джорджтауна

Sam Wyspa Penang Na którym znajduje się Georgetown, leży w pobliżu Malezji kontynentalnej i jest połączony z lądem mostem. Miasto jest stolicą państwa. Istnieje wiele miejsc rozrywki i starożytności atrakcje , aby każdy odwiedzający znalazł coś, co mógł zająć w swoim wolnym czasie.

Джорджтаун на карте Малайзии

Klimat w Georgetown

Ponieważ wyspa znajduje się w strefie równikowej, klimat tutaj jest nasycony wilgocią o 90%, a temperatura powietrza w ciągu dnia nigdy nie jest niższa niż + 30 ° C. W nocy, długo oczekiwany chłód tutaj, + 22 ° C przez cały rok. Można tu odpocząć w dowolnym miesiącu, ale należy wziąć pod uwagę, że pora deszczowa trwa od września do listopada, a następnie wilgotność osiąga punkt krytyczny, który nie zawsze jest dobrze tolerowany przez odwiedzających. Drugi raz pada tutaj w maju, ale o tej porze roku katastrofy klimatyczne są łatwiej tolerowane.

Погода Джорджтауна

Georgetown atrakcje i rozrywka w Malezji

Doświadczeni podróżnicy radzą, aby zatrzymać się w samym mieście i nie jeździć tutaj na wycieczkę, ponieważ jest tu wiele miejsc turystycznych. Oto, co można zobaczyć w Georgetown:

 1. Most Penang jest jednym z najdłuższych w Azji i trzecim na świecie. Jego długość wynosi 13,5 km. Patrzenie na to na własne oczy najlepiej jest z okna samochodu lub autobusu turystycznego.
 2. Пенангский мост
 3. Świątynia Węża znany w całym kraju. Ten dom był byłym mnichem, później stał się ogromnym otwartym terrarium. Odwiedzający przychodzą tutaj nieustraszeni, aby porozmawiać z wężami. Nie możesz bać się ukąszeń, ponieważ usunęli trujące gruczoły.
 4. Змеиный храм
 5. Świątynia Najwyższej Szczęśliwości bezpłatny otwiera swoje drzwi dla odwiedzających. Tutaj można zobaczyć bardzo piękną pół-szczyt pagody. Sam budynek świątyni ma tajskie, birmańskie i chińskie elementy wystroju, co czyni go jednym z najpiękniejszych w Azji Południowo-Wschodniej.
 6. Храм Высшего Блаженства
 7. Park motyli za dość wysoką stawkę pokażą odwiedzającym nie tylko dziwaczne motyle, ale także wiele innych ciekawych tropikalnych owadów.
 8. Парк бабочек
 9. Farma tropikalnych owoców wprowadzi turystów do owoców uprawianych w tym regionie i da możliwość spróbowania wszystkiego, co było przyjemne.
 10. Ферма тропических фруктов
 11. Tajska świątynia buddyjska z posągiem 33 metrów leżącego Buddy - jest to jedna z największych i najpiękniejszych świątyń w Georgetown, w której zdecydowanie powinieneś zajrzeć.
 12. Храм лежащего Будды
 13. Park ptaków Penang znajduje się w pobliżu mostu Penang, więc jeśli naprawdę tu pojedziesz, koniecznie odwiedź obie atrakcje. Zacienione zaułki z 300 gatunkami dziwnych ptaków śpiewających wszystkimi głosami z przyjemnością zaskoczą nawet doświadczonego ornitologa.
 14. Парк птиц
 15. Cmentarz protestancki , który został opuszczony 100 lat temu, znajduje się obecnie pod ochroną UNESCO. Każdy, kto uwielbia takie przypomnienia historii, z pewnością doceni starożytne nagrobki i z zainteresowaniem odczyta z nich inskrypcje.
 16. Протестантское кладбище
 17. Escape Adventureplay to niezwykły park rozrywki dla nowoczesnych dzieci. Są to wszelkiego rodzaju zjeżdżalnie, miejsca do wspinaczki, drabinki linowe i różne przeszkody, które należy pokonać. Ta idea rozrywki dla dzieci stała się wyzwaniem dla nowoczesnej rozrywki w postaci gier komputerowych prowadzących do siedzącego trybu życia od dzieciństwa.
 18. Парк развлечений
 19. Lekcje gotowania. W Georgetown bardzo popularną rozrywką jest odwiedzenie kulinarnych wydarzeń w celu poznania lokalnej kuchni.
Кулинарные классы

Hotele w Georgetown

Możesz osiedlić się w mieście albo w pensjonacie budżetowym, albo w drogim mieszkaniu:

 • Przytulny Home Inn to tanie miejsce z bezpłatnym dostępem do Internetu;
 • Siam Terraces 83 to trzygwiazdkowy hotel. hotel pozycjonowanie się jako "dom weekendowy";
 • OYO Premium Masjid Kapitan Keling - wysokiej klasy, dobrze wyposażone pokoje o niewielkich rozmiarach;
 • Marina Bay Cozy and Stylish Apartment to czterogwiazdkowy hotel z krytym basenem i dogodnym transportem na lotnisko;
 • Macalister Mansion to pięciogwiazdkowy hotel z nowoczesną salą konferencyjną, wypożyczalnią samochodów i spa.

Gdzie zjeść?

Jak w całej Malezji, Penang jest kultem kuchnia narodowa . Ludzie tutaj odnoszą się do procesu spożywania jedzenia z szacunkiem i wychwalają go do poziomu rytuału. Na równi z tradycyjną kuchnią można spróbować dowolnych potraw z całego świata, ale najpopularniejszym miejscem do zakupu jedzenia są wózki spożywcze i kioski z nieskomplikowanym, ale bardzo smacznym jedzeniem, znajdujące się w dużych ilościach na ulicach Georgetown. Tutaj możesz cieszyć się ulicznym jedzeniem:

 1. Gurney Drive - najsłynniejsza ulica, wypełniona wózkami z różnymi potrawami.
 2. Chinatown to cały chiński region, w którym można skosztować orientalnych przysmaków.
 3. Red Garden to lokal gastronomiczny, w którym oprócz dań kuchni chińskiej serwowane są dania kuchni filipińskiej, koreańskiej, tajskiej, włoskiej i japońskiej.
 4. New World Park - budowa parku rozrywki, który nigdy nie zaczął funkcjonować zgodnie z przeznaczeniem, a pod jego dachem umieszczono dziesiątki mini-restauracji. Znajduje się na północnym zachodzie.
 5. Sri Weld Food Court to food court, który znajdziesz na wschodzie miasta.
Необычная кухня Джорджтауна

Zakupy w mieście

Udane zakupy w Georgetown implikują możliwość właściwej negocjacji. Zwyczajowo dokonuje się zakupów na lokalnych rynkach lub w wysokich centrach handlowych - wszystko zależy od preferencji i grubości portfela. Stąd są one brane jako pamiątki :

 • tkanina batikowa;
 • biżuteria;
 • wyroby z cyny i ceramiki;
 • przyprawy.
Шопинг в Джорджтауне

Transport w Georgetown

Dzięki dobrze rozwiniętemu systemowi transportowemu w Georgetown, nawigacja jest łatwa. I można to zrobić zupełnie za darmo, jeśli wsiądzie się w autobus o nazwie MPPP CAT - działają one zgodnie z systemem Hop-on-hop-off. Na trasie są trzy takie autobusy, które pokonują 20 przystanków w najpopularniejszych miejscach turystycznych. Inne opcje to podróżowanie na prostej lub elitarnej taksówce (znacząca różnica w cenie i jakości usługi) lub na rikszy.

Транспорт в Джорджтауне

Sam obszar, na którym znajduje się Georgetown, znajduje się na mapie kraju, w miejscu, z którego łatwo dostać się samolotem i drogą wodną. Lotnisko Georgetown, położony 16 km od miasta, codziennie otrzymuje wiele lotów międzynarodowych i krajowych, więc dotarcie na wyspę nie jest problemem. Z Kuala Lumpur droga tutaj będzie tylko 45 minut.

Аэропорт Джорджтауна