W najbardziej rozwiniętym państwie Malezja , Johor, na południowo-wschodnim wybrzeżu znajduje się jeden z najlepsze kurorty kraju , Desaru. Jego nazwa tłumaczona jest jako "kazuarina" - nazwa miejscowości została nazwana na cześć tych drzew, które otaczają linię brzegową prawie na całej jej długości.

Informacje ogólne

Dziesięć lat temu Desaru było dość spokojnym miejscem, gdzie plaże były w połowie puste, aw każdym hotelu można było się wprowadzić po przyjeździe. Jednak ośrodek ten rozwija się szybko, a dziś jest słusznie uważany za jeden z najlepszych w Malezji.

Tutaj nowy hotele , kluby nocne, wiele sklepów. Istnieje również wiele możliwości aktywnego odpocząć na przykład zbudowano centrum nurkowania, w którym można zdobyć szkolenie. W rozwoju ośrodka rząd zainwestował 2 miliardy malezyjskich dolarów.

Пляж

Warunki pogodowe

Klimat w Desaru to monsun równikowy. Temperatura w ciągu roku praktycznie się nie zmienia, waha się w granicach + 26 ... + 28 ° С. Opady wynoszą około 2600 mm na rok, najsuchszym miesiącem jest lipiec (155 mm), najzimniejszym jest styczeń.

Miesiące zimowe nie nadają się do zwiedzania kurortu, ponieważ ze względu na wielkie emocje na morzu w tym okresie, pływanie jest zabronione. Ale to ten czas jest optymalny dla surferów.

Экстремалам есть чем заняться на курорте

Aktywny wypoczynek

Miłośnicy aktywnego wypoczynku polubią resztę w ośrodku: można łowić ryby lub pływać łódką, żeglować, pływać kajakiem, uprawiać windsurfing, nurkować z rurką lub latać na paralotni. Bardzo ciekawe spacery po dżungli, podczas których można zobaczyć wiele egzotycznych ptaków.

Здесь можно заняться каякингом

Ale nocne życie w odmianie Desara nie jest niczym innym - kurort wciąż ma status rodziny. Istnieją jednak kluby nocne, a wiele restauracji jest otwartych do rana.

Plaże

Plaża Desaru - 25-kilometrowy piaszczysty pas. Piasek jest wystarczająco duży, miejscami biały, w innych żółty.

Вход на пляж

Atrakcje

Niedaleko od ośrodka znajduje się Muzeum Rybackie, którego ekspozycja opowiada o głównym łowisku mieszkańców tych miejsc. Możesz odwiedzić wioskę rybacką, gospodarstwo sadownicze, gdzie rośnie ponad sto różnych drzew owocowych, farma strusi lub udać się do Johor Lamu i odwiedzić muzeum, które opowiada o swojej historii.

Gdzie mieszkać?

W Desaru wystarczy hotele, ale jeśli chcesz się zrelaksować w ośrodku w sezonie, lepiej zarezerwować nocleg z wyprzedzeniem. Najpopularniejsze hotele ośrodka to:

  • 4 * Pulai Desaru Beach;
  • Lotus Desaru Beach Resort & Spa;
  • Sand & Sandals Desaru Beach Resort & Spa.

Ponadto istnieje schronisko młodzieżowe i miasto namiotowe.

The Pulai Desaru Beach - один из популярных отелей курорта

Restauracje i kawiarnie

Większość hotelowych restauracji i kawiarni specjalizuje się w gotowaniu ryb i owoców morza. Każdy z hoteli ma restaurację, a nawet kilka. Można tu znaleźć zarówno restauracje japońskie, jak i europejskie. Co innego Desara różni się od innych kurortów w Malezji to pyszne wypieki.

Jak dostać się do Desar?

Ze stolicy do ośrodka można dojechać samochodem. Powinieneś udać się na trasy Lebuhraya Utara-Selatan / E2 i Lebuhraya Senai-desaru / E22, droga potrwa około 4,5 godziny. W drodze znajdują się obszary płatne. Również tutaj możesz dotrzeć do publiczności transport - Pociągiem lub autobusem.

Możesz latać samolotem do Singapur (lot zajmie 50 minut), a stamtąd iść promem. W ten sam sposób do ośrodka można dojechać z Johor Bahru .