Malezja - To wielonarodowy kraj z wieloma językami i religiami. Mieszkają tu głównie Malajowie, Chińczycy i Hindusi, co przyczynia się do różnorodności i różnorodności kultury państwa. Ten kraj jest często nazywany Azją w miniaturze.

Art

W Malezji rozwinęło się wiele dziedzin sztuki:

 1. Rdzenni mieszkańcy od dawna słyną z umiejętności rzeźbienia w drewnie, tkania koszy z trzciny, produkcji wyrobów srebrnych i ceramicznych.
 2. Резьба по дереву
 3. Malezyjskie kobiety świetnie sobie radzą w tkaniu, a także w malowaniu tkanin - batiku. Mężczyźni są świetnymi specjalistami w tworzeniu tradycyjnego sztyletu - kris.
 4. Батик
 5. Dziś, podobnie jak wiele wieków temu, Wayang kulit jest popularny w Malezji - teatrze cieni. Lalki dla niego były wykonane ze skóry bawolej i malowane ręcznie.
 6. Театр теней
 7. Ludy rdzenne mają własne tradycyjne tańce. Na przykład Malajczycy lubią zapin i joget melayu, Chińczycy po mistrzowsku wykonują taniec smoka i lwa, a Indianie wprowadzili do kultury Malezji takie formy taneczne jak bhangra i bharatanatyam.
 8. Традиционные танцы малайзийцев
 9. Tradycyjne instrumenty muzyczne w Malezji są instrumentami perkusyjnymi, a najważniejszym z nich jest gendang. Znanych jest ponad 10 rodzajów bębnów. Cieszą się popularnością reababrykowane instrumenty smyczkowe, mosiężne sulingi, wiszące rury, gongi itp.
Музыкальные инструменты

Literatura

Od najdawniejszych czasów oralna sztuka ludowa rozprzestrzeniła się w Malezji. Wraz z nadejściem pisania i typografii, literatura zaczęła się rozwijać i rozprzestrzeniać. Jednym z najstarszych i najbardziej znanych dzieł jest "Genealogia malajska". Często w kraju i poezji. Założycielem współczesnej literatury w tym kraju jest malezyjski dramatopisarz i poeta Usman Awang.

Architektura

Ta malezyjska sztuka obejmuje zarówno style lokalne, jak i europejskie. Powierzchnie domów w północnej części kraju są podobne do sąsiednich budynków w stylu tajskim, a południowe domy są bardziej podobne do jawajskich. Drewno zawsze było tradycyjnym materiałem do budowy domów dla bogatych i biednych. Używany w konstrukcji bambusa i jego liści.

Europejczycy przywieźli do Malezji materiały takie jak gwoździe i szkło. Od tego czasu architektura budynków zmieniła się dramatycznie, w domach pojawiły się duże okna i wysokie dachy, co jest szczególnie ważne w wilgotnym tropikalnym klimacie.

Архитектура Малайзии

Religia

Oficjalną religią w tym kraju jest islam sunnicki, który wyznaje 53% ogółu ludności. Ponadto w Malezji powszechne są buddyzm, konfucjanizm, judaizm i chrześcijaństwo. Ze względu na to, że konstytucja Malezji pozwala na wolny kult, można zobaczyć pobliskie meczety, świątynie i kościoły.

Malezyjskie tradycje i zwyczaje

Dla obcokrajowców Malezja jest krajem egzotycznym o oryginalnych i niezwykłych tradycjach:

 1. Podczas wizyty w tym azjatyckim państwie należy przestrzegać pewnych standardów postępowania, na przykład kobiety powinny nosić skromne ubrania, szczególnie podczas podróży poza strefami turystycznymi.
 2. Turyści nie powinni być zszokowani przez lokalnych mieszkańców swoimi argumentami na temat religii: Malezyjczycy wierzą, że ich wiara jest lepsza od każdej innej.
 3. Nie trzeba się dziwić, że mężczyzna na ulicy ubrał koszulę na lewą stronę: zrobił to, aby nie zabrudzić go po drodze, idąc na ważne spotkanie.
 4. Romantyczna atmosfera Malezji przyczynia się do tego, że przychodzi tu wiele par, które chcą się pobrać. Tutaj procedura może zostać wydana w ciągu jednego dnia.
 5. Свадьба в Малайзии
 6. Większość chińskich hoteli w Malezji to burdele, a kobiety w takich miejscach nie powinny pojawiać się bez mężczyzn.
 7. Kuchnia malezyjska każde państwo ma pewne osobliwości. Głównym składnikiem wszystkich dań jest ryż na parze (nasi). Jest stosowany jako dodatek do owoców morza, kurczaka, mięsa. Bardzo popularne jest tu mleko kokosowe, które dodaje się do wielu potraw i napojów.
Традиционные блюда