W Japonia na wyspie Honsiu leży miasto Fuji lub Fuji-si (Fuji). Należy do regionu Chubu prefektury Shizuoka.

Informacje ogólne

Osada ma powierzchnię 245,02 metrów kwadratowych. km, a liczba mieszkańców wynosi 250547 osób. Według ostatniego spisu w 2014 roku. Fuji graniczy z takimi miastami jak Gotemba, Susono, Numazu, Fujinomiya, Shizuoka (centrum administracyjne) i osada Nagaizumi, a od południa jest obmywana przez zatokę Surugi.

Залив

Przez terytorium wsi jest rzeka o tej samej nazwie. Samo miasto leży u stóp Mount Fuji-san , co jest święte. Uwielbiają go nie tylko tutejsi turyści, ale także podróżnicy, tutaj rozwija się przemysł chemiczny, tekstylny i papierniczy, a także budownictwo maszynowe, hutnictwo i turystyka.

Город

Pogoda w wiosce

Fuji ma umiarkowanie ciepły klimat. Średnia roczna temperatura wynosi + 16 ° C. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień, kolumna rtęci w tym czasie jest przechowywana w temperaturze + 27 ° C, a najzimniejsza jest w styczniu (+ 5 ° C), tutaj spada znaczna ilość opadów, średnia roczna stopa wynosi 1991 mm. Maksymalna ilość opadów przypada na wrzesień (267 mm), a najsuchszym miesiącem jest styczeń (62 mm).

Atrakcje Fuji w Japonii

Główną zaletą miasta jest jego malowniczy i niepowtarzalny charakter. Najpopularniejsze miejsca do odwiedzenia to:

 1. Park Narodowy na Górze Fuji. Obejmuje to 5 jezior i zbiornik Asi a także unikalne naturalne miejsca.
 2. Озеро
 3. Park rozrywki Fujikawa Parking Downline. Jego największą atrakcją jest diabelski młyn. Osiąga wysokość 60 m, wykonuje pełny obrót w 12 minut, a koszt biletu wstępu wynosi około 6 USD.
 4. Centrum turystyczne Michi-no-Eki Fujikawarakuza. Tutaj znajdziesz instruktora i przewodnik do wspinaczki na górę lub do przeglądu. wycieczki po mieście kupuj lokalne pamiątki lub po prostu udać się na spacer do popularnych miejsc.
 5. Gorące źródła Yuragi no Sato. Obiekt zapewnia gościom usługi spa, kąpiele wodne i powietrzne, masaż i kąpiel w gorącym źródle.
 6. Świątynia Jissoji. Jest to obiekt kulturalny i religijny, który jest święty dla pielgrzymów. Jest to malownicza okolica z budynkami świątyni, która jest szczególnie piękna podczas kwitnienia sakury.
 7. Park miejski Iwamotoyama Park. Na dużym obszarze znajduje się wiele restauracji, obszarów dla rekreacja i piknik, odświeżające fontanny, jasne klomby i ogród z japońskimi drzewami.
 8. Świątynia Bishamonten Myoho-ji Rozciągacz. Starożytna świątynia, w której można zobaczyć historyczne rzeźby, obrazy i inne przedmioty kultu religijnego.
 9. Храм
 10. Park Park Karigane. Jedno z najpiękniejszych miejsc w mieście. Stąd widać wyraźnie Górę Fuji. Są place zabaw dla dzieci, ławki, toaleta i kawiarnia. Wiosną park ozdobiony jest kwiatami wiśni.
 11. Сакура
 12. Pond Hatago Ike. Świetne miejsce na wypoczynek z całą rodziną i wędkarstwo.
 13. Mount Fuji. Jest ważny wulkan który wybuchł ostatnio w 1708 roku. Można wspiąć się na szczyt (najwyższy punkt kraju - 3776 m npm) tylko latem, po specjalnie wyznaczonych trasach. Autobusy jeżdżą do znaku 2300 m, a następnie musisz iść pieszo, w towarzystwie doświadczonego instruktora.
ВулканПодъем на гору

Przewodnik po wypożyczeniu może znajdować się w specjalnych ośrodkach, na przykład Natural Action Outdoor Tours - Day Tours. Dla turystów organizują one aktywny wypoczynek i prowadzą wycieczki do naturalnych miejsc w mieście Fuji: trekking w górach, wędkarstwo, nurkowanie, spływy kajakowe na promach, loty balonem, jazda konna, itp.

Gdzie się zatrzymać w wiosce?

Tutaj dla turystów są hotele różnych gwiazd w którym zapewniają różnorodne usługi. Najpopularniejsze instytucje to:

 1. NASUBI Mt. Hostel Fuji Backpackers oferuje pokój zabaw dla dzieci, wspólną kuchnię, taras, ogród, transfer i prywatny parking.
 2. Guest House Tokiwa - hotel dwugwiazdkowy, wykonany w tradycyjnym japońskim stylu. Do dyspozycji Gości jest pralnia, czyszczenie chemiczne, wspólny salon i telewizor z dostępem do kanałów telewizji kablowej.
 3. Hotel Route-Inn Fuji - obiekt oceniany jest na 3 gwiazdki. Goście będą mogli korzystać z krytego basenu, internetu, prasy do spodni, przechowalni bagażu i restauracji, gdzie na życzenie przygotowywane są menu dla dzieci i diety.
 4. Hotel Grand Fuji to czterogwiazdkowy hotel z salą bankietową, kantorem, pralnią, ogrodem i parkingiem. Zapewnia usługi dla osób niepełnosprawnych.
 5. Hotel Nishi In Fujisan - w budynku są ogrzewane pokoje, które są wyposażone w różne urządzenia i łazienkę z niezbędnymi akcesoriami. Personel mówi w 2 językach.
В гостинице

Gdzie zjeść?

Fuji ma wiele kawiarni, barów, restauracji i klubów nocnych. Najpopularniejsze placówki gastronomiczne to:

 • Surugaji - serwujemy tu dania kuchni włoskiej i japońskiej oparte na owocach morza: udon, soba, sushi itp .;
 • Kishiyama Suisan - popularna restauracja z potrawami narodowymi, koncentrująca się na makaronach i owocach morza;
 • Sankaitei - fast food, który serwuje dania kuchni lokalnej i zachodniej;
 • Rzeka Fuji Country Club Restauracja - serwuje dania kuchni azjatyckiej i europejskiej, posiada grill i grill;
 • Fujikawa Service Area (Downward) Restaurant - zakład posiada własną piekarnię, gdzie przygotowywane są desery i wyroby piekarnicze.
БлюдаРесторан

Zakupy w Fuji w Japonii

Najlepszym miejscem na zakupy jest centrum handlowe Katei Wakatsuki. Można tu kupić wyroby ręcznie robione, różne pamiątki, jedzenie, odzież i inne tradycyjne rzeczy, a aby doświadczyć lokalnego smaku, warto również odwiedzić rynek miejski. Tutaj możesz wypróbować ubrania narodowe, kupić prezenty dla krewnych i dobrze się bawić.

Торговый центр

Jak się tam dostać?

Od Shizuoki do Fuji możesz prowadzić samochód wzdłuż drogi ekspresowej Tomai lub krajowej drogi nr 1. Odległość wynosi około 40 km. Również miejscowości są połączone regularną linią autobusową Tokaido i pociągiem Gakunan-Densha. Czas podróży trwa do 1,5 godziny, współrzędne: 35,161169, 138,675703