Fujiyama jest symbolem Z Japonii . Najwyższa góra w kraju symbolizuje ucieleśnienie połączenia starożytnego tradycje i nowoczesne zasady życia. Fujiyama ma idealną symetrię, więc Japończycy uważają to za wzór piękna. Tutaj artyści i poeci przychodzą, by czerpać inspirację, a turyści - podziwiać piękno legendarnej góry.

Krótki opis góry Fuji w Japonii

Wysokość Mount Fuji w Japonii wynosi 3776 m. Szczyt często ukrywa się w chmurach, więc ci, którzy mogli zobaczyć Fuji całkowicie, widzą niesamowitą urodę. Zarys krateru przypomina kwiat lotosu. Płatki są wspaniałymi herbami, miejscowi nazywali je Yaksudo-Fuyo. Wiek góry wynosi około 10 000 lat, co determinuje go w stratowulkanach.

Кратер горы Фудзияма

Wiele osób jest zainteresowanych pytaniem: Fujiyama działa lub wymarła wulkan ? Do chwili obecnej nie stanowi zagrożenia sejsmicznego, podczas gdy odnosi się do słabo aktywnych, to znaczy do śpiących. Mimo to góra służy jako obiekt turystyki i religijnej pielgrzymki, którą corocznie odwiedzają setki tysięcy ludzi. Ale w tym samym czasie każdy mieszkaniec Tokio wie, że po ostatniej erupcji Fujiyama, w 1707 roku, miasto pokryto piętnastocentymetrową warstwą popiołu. Dlatego wulkan jest pod baczną uwagą naukowców.

W jaki sposób przetłumaczono "Fujiyama"?

Co zaskakujące, tajemnica imienia światowej sławy góry wciąż nie jest w pełni ujawniona. Według współczesnych japońskich hieroglifów "fujiam" oznacza "obfitość" i "bogactwo". Ale prawie taka interpretacja nie miała miejsca 10 tysięcy lat temu. Kronika z X wieku wskazuje, że nazwa góry oznacza "nieśmiertelność", która zdaniem wielu naukowców jest bliższa prawdy.

Turystyka w Fujiyama

Wyspa z Fujiyama - Honsiu - jest największą, należącą do archipelagu japońskiego, więc zawsze jest wielu gości z innych krajów. A sam wulkan jest znany jako obiekt turystyczny daleko poza swoją ojczyznę. Co więcej, buddyści i szintoistianie często odwiedzają górę, ponieważ na zachodnim zboczu znajduje się duża zatoczka, wokół której znajduje się wiele budynków religijnych. Dla nich rozciąga się od samego dołu szeroka ścieżka, którą mijają dziesiątki tysięcy pielgrzymów.

Najwygodniejszym i bezpieczniejszym okresem na wejście na Fujiyamę są miesiące lipca i sierpnia, ponieważ przez resztę czasu góra jest pokryta śniegiem, a turystyka masowa nie jest dostępna. Cały sezon turystyczny w Fuji to służba ratunkowa, a także otwarte schroniska górskie, które nazywane są Yamagoya. Mogą się zrelaksować na wygodnych półkach, zjeść przekąskę, kupić jedzenie i napoje.

Ямагоя на Фудзияме

Wejście na Fujiyamę może przyjąć jedną z czterech głównych dróg: Kawaguchiko, Subasiri, Gothemba i Fujinomiya. Te trasy są średnio złożone, ponieważ zaczynają się od piątego poziomu góry. Istnieją również cztery trasy, które pochodzą od samego stopu - Murayama, Yoshida, Suyama i Shodziko. Trwają dłużej niż poprzednie i są przeznaczone dla bardziej przygotowanych turystów.

Wspinaczka na wulkan nie musi być długa. Na północnym zboczu góry znajduje się płatna autostrada. Prowadzi autobusy. Przywożą turystów na duży parking, gdzie znajduje się wiele restauracji i kawiarni, a także centrum handlowe. Stamtąd możesz wznieść się na szczyt Fujiyama, który może trwać od trzech do ośmiu godzin w zależności od wybranej trasy.

Восхождение на Фудзияму

Loty nad Fuji

Paralotniarstwo ze szczytu Fujiyamy to rozrywka, której nie każdy może zrobić. Po pierwsze, warunki pogodowe nie zawsze przyczyniają się do bezpiecznego lotu. Często sportowcy i turyści powracają na dno, gdy już ubrali kostiumy i zostali pouczeni. Wynika to z nagłych podmuchów wiatru, które mogą pojawić się nagle. Po drugie, aby latać nad wulkanem, musisz obudzić się w nocy i przybyć wcześnie rano. Ale widok, który można zobaczyć podczas lotu, jest wart wszystkich trudności. Przeleciał nad lasem u podnóża góry Fujiyama, można docenić całe piękno nie tylko samej góry, ale także jej otoczenia - Park Narodowy Fuji-Hakone-Izu . A wszystko to - z lotu ptaka.

Полет на параплане над Фудзиямой

Dlaczego Fujiama jest świętą górą?

Fakt, że japońska góra Fujiyama jest uważana za sanktuarium, nie jest dla nikogo tajemnicą, ale to, co sprawia, że ​​świętość jest wyraźnie dalekie od każdego Europejczyka. Wulkan ma kanonicznie idealne formy, często trzecią pokrywają chmury. Święte znaczenie zawsze było do tego przywiązane. Efekt wzmacnia ścieżka na wysokości 2500 m, granicząca z górą. Pielgrzymi są pewni, że wskazuje drogę do innego świata.

Według starożytnej legendy Fujiyamy, krater jest uważany za kuźnię boga ognia Ainu. Oczywiście, odlegli przodkowie nie mogli nawet wiedzieć, czym jest wulkan, a w inny sposób lawa bulgocząca z późniejszymi erupcjami nie mogła wyjaśnić. Tak czy inaczej, od tysięcy lat ludzie, którzy wyznają buddyzm i Shinto wierzą, że Fujiyama jest główną świątynią.

Подъем на гору Фудзияма

Interesujące fakty o Mount Fujiyama

I, oczywiście, tak ważna atrakcja nie mogła się jednak nie powtórzyć fakty , interesujące dla każdej ciekawskiej osoby:

  1. Wulkan Fujiyama jest domeną prywatną. Jego właścicielem jest Shinto's Great Temple Hongu Sengen. Otrzymał wulkan od darowizny w 1609 roku, aw 1974 roku Sąd Najwyższy Japonii potwierdził autentyczność dokumentu.
  2. Do końca XIX wieku wspinaczka na górę Fuji była dozwolona tylko dla mężczyzn. Podczas panowania Mende, które trwało od 1868 do 1912 roku, kobiety mogły w pełni uczestniczyć w górach. Do tej pory większość pielgrzymów to kobiety.
  3. Wiele japońskich firm w nazwie nosi nazwę góry, więc nie zdziw się, jeśli na każdym kroku zobaczysz znaki ze słowem "fuji".
  4. Na szlakach turystycznych prowadzących na szczyt Fujiyama są płatne toalety. Jest to bardzo nietypowe dla Japonii, ponieważ w całym kraju są one całkowicie bezpłatne.
Ресторан на горе Фудзи

Gdzie jest Mount Fuji?

Góra znajduje się zaledwie 90 km od Tokio, na wyspie Honsiu i jest częścią Parku Narodowego Fuji-Hakone-i-ju. Współrzędne geograficzne wulkanu Fujiyama na mapie 35 ° 21'45 "str. w. 138 ° 43'50 "w. Punkty orientacyjne do wyszukiwania to miasta Yokohama i Miyamae-Ku, obok którego znajduje się wulkan. Góra Fuji jest najbardziej popularna w Japonii, a jej zdjęcia zdobią wszystkie przewodniki, więc znalezienie jej jest dość proste.

Фудзияма на карте Японии

Jak się dostać z Tokio do Fujiyama?

Jeden sposób, aby dostać się do atrakcje - jest to autostrada o dużej prędkości, na której droga samochodem potrwa 1,5-2 godzin.

Możesz także skorzystać z autobusów ekspresowych, które odjeżdżają z dworca autobusowego Shinjuku w odstępie jednej godziny. Pierwsze odchodzi o 6:40 rano, a ostatnie - o 19:30. Cena biletu to 23,50 USD. Podróż trwa około 2,5 godziny.

Nie zapomnij o oferowanych biurach podróży wycieczki do Fujiyama z Tokio. Możesz iść do hotelu lub odebrać w innym dogodnym miejscu, koszt wycieczki od 42 USD.