Drugie co do wielkości miasto Japonia Yokohama lub Yokohama (Yokohama-si lub Yokohama). Jest to również duży port handlowy, który należy do prefektury Kanagawa i jest jej centrum administracyjnym.

Informacje ogólne

Osada znajduje się na wyspie Honsiu na zachodnim wybrzeżu Zatoki Tokijskiej, 30 km od stolicy państwa. Powierzchnia miasta wynosi 437,38 metrów kwadratowych. km, a liczba mieszkańców wynosi 3 709 686 osób według ostatniego spisu powszechnego w 2014 r. Ta metropolia ma wielkie znaczenie gospodarcze dla kraju.

Do 1854 r. Yokohama w Japonii była małą wioską, w której ludność zajmowała się rolnictwem i rybołówstwem. Po latach samoizolacji miasto zaczęło się aktywnie rozwijać i rozwijać. Początkowo był to obszar chroniony, w którym zasiadali zagraniczni misjonarze, kupcy i dyplomaci. Z jednej strony były oddzielone od miejscowej ludności, az drugiej zapewniały bezpieczeństwo.

Порт

W 1923 r. W Jokohamie doszło do strasznego trzęsienia ziemi, w wyniku którego zginęło ponad 20 000 osób, a także zniszczono 60 000 budynków i budowli. W 1945 roku amerykańskie bombowce pokonały miasto. Tym razem zginęło około 14 000 osób, a 80 000 budynków zostało zniszczonych.

Jednak miasto zostało odbudowane. Dziś osiedlają się tutaj największe biura i siedziba znanych firm finansowych, handlowych i przemysłowych. Mieszkańcy są zatrudnieni w przemyśle półprzewodnikowym i biotechnologicznym. Nawiasem mówiąc, mieszkańcy stolicy przyjeżdżają tu do pracy: Jokohama jest uważana za bardziej kosmopolityczną niż Tokio .

Улицы города

Pogoda w wiosce

Ze względu na położenie nadbrzeżne przeważa łagodny oceaniczny klimat subtropikalny. Średnia roczna temperatura wynosi + 17 ° C, a ilość opadów wynosi 1630 mm. Sierpień uważany jest za najcieplejszy miesiąc, słupek rtęci ma temperaturę + 27 ° C, a najzimniejszy jest styczeń (+ 6 ° C).

Pada najczęściej w czerwcu - 230 mm i wrześniu - 190 mm, podczas gdy najsuchszym miesiącem jest styczeń - 54 mm.

Вид на море

Co zobaczyć w Jokohamie?

Jedną z głównych atrakcji miasta jest jego malownicze nasypy. Tutaj można spotkać zachód słońca, zrelaksować się i korzystać z Internetu. Również w Jokohamie należy odwiedzić centrum rozrywki Minato-Mirai 21 który jest znany z:

 • Muzeum Jedwabiu - znajduje się w Silk-Center-Building. Kolekcja zapoznaje zwiedzających z atrybutami pradawnej przędzy jedwabniczej;
 • Park Yamashita - główną atrakcją jest wycieczka statkiem wzdłuż portu;
 • latarnia morska "Marina Tower" - ma wysokość 106 mi jest uważana za największą na planecie;
 • Wieża Wieżyczka - to najwyższy budynek we wsi, który składa się z 70 pięter.

Wycieczka do Jokohamy będzie również towarzyszyła turystom punkty orientacyjne :

 1. Muzeum Sztuki - przechowywane są tu dzieła autorów japońskich i zagranicznych, na przykład Braque, Picasso, Yoko-pits z Taikan, Kisida Ryusei itp.
 2. Nippon Maru - Memorial Park.
 3. Muzeum Morskie - jego głównym eksponatem jest trójmasztowy statek zwany Łabędzią Pacyfiku.
 4. Shinkoto to sztuczna wyspa, do której prowadzi promenada Kisa-Miti. Oto park Akarenga i magazyn, wykonany z czerwonej cegły.
 5. Chinatown - największy herbaciarnia w Japonii.
 6. Dzielnica Bassamichi to historyczna ulica, na której Europejczycy i Amerykanie osiedlili się w XIX wieku. Tutaj zachowały się architektura, latarnie i kostki brukowe z tamtych czasów.
 7. Yamata Sirekan - Muzeum historyczne.
 8. Sunkeen to osiedle zamieszkane przez bogatego kupca jedwabnego i konesera sztuki, Hara Sankei. Wokół budynku jest piękny park.
 9. Cosmo Clock 21 Ferris Wheel - diabelski młyn o wysokości 112,5 m. Jest uważany za największy na świecie i wykonuje pełny obrót w 15 minut.
Колесо обозрения

Yokohama to bardzo piękne miasto krajobrazowe, które ma ogromną liczbę zabytków, fontann, klombów, galerii i zabytkowych budynków. Jest to szczególnie imponujące wieczorem, kiedy jest oświetlone milionami świateł.

Клумбы

Gdzie się zatrzymać?

W mieście jest około 100 osób. hotele które są oceniane od 1 do 5 gwiazdek. Tutaj zapewniają różnorodne usługi. Najpopularniejsze miejsca to:

 1. Hotel New Grand to czterogwiazdkowy hotel położony w centrum miasta. Nowoczesne pokoje wyposażone są we wszystkie niezbędne sprzęty, internet i minibar.
 2. Yokohama Sakuragicho Washington Hotel - tutaj jest sala konferencyjna, kantor i publiczny parking. Restauracja serwuje tradycyjne japońskie jedzenie .
 3. Chillulu Coffee and Hostel to hostel z kosmetykami, wspólną kuchnią, pralką, telewizją satelitarną i niezbędnym sprzętem.
 4. Daiwa Roynet Hotel Yokohama Kannai to trzygwiazdkowy hotel z pralnią, przechowalnią bagażu i restauracją z bufetem. Personel mówi po japońsku i angielsku.
 5. Hotel Edit Yokohama to hotel, w którym odwiedzający mogą skorzystać z pralni chemicznej, baru, punktu informacji turystycznej i Internetu.
ОтельНомер

Gdzie zjeść?

Miasto ma ogromną liczbę placówek gastronomicznych, najbardziej popularne są:

 • Manchinro Honten - chińska restauracja;
 • Queen Alice Yokohama - serwowane są tu dania kuchni francuskiej;
 • Syriusz - w instytucji przygotowującej kuchnię japońską;
 • Sugitaya - serwowane są tu dania kuchni azjatyckiej;
 • Sentaguriru - restauracja kuchni międzynarodowej.

Miejsce w wybranej instytucji należy zamówić z wyprzedzeniem. Jest to szczególnie ważne w weekendy i święta.

РесторанБлюда

Zakupy w Jokohamie

We wsi znajduje się wiele różnych centrów handlowych, butików i sklepów. Zakupy tutaj to czysta przyjemność, ponieważ różnorodność towarów po prostu biegnie po twoich oczach.

Najbardziej popularnym miejscem jest promenada, na której można kupić absolutnie wszystko: od światowych marek po chińskie pamiątki, produkty i niezbędne towary.

Jak się tam dostać?

Jokohama jest połączona z Tokio różnymi drogami, a także ulicą Kawasaki. Ze stolicy można przyjechać autobusem z liniami: Yamanote, Chuo, Oedo lub samochodem na autostradach Bayshore i Kanagawa. Czas podróży trwa do pół godziny.

Автобусная остановка