Podróż do Japonia wprowadza nas do nieskończonej liczby małych z wysp i archipelagi, różniące się od lądu klimatem, krajobrazem, dziedzictwem historycznym i punkty orientacyjne . A najbardziej odległe na południu i zachodzie Japonii są wyspy Yaeyama.

Więcej o archipelagu

Archipelag Yayayama jest geograficznie częścią wysp Sakishima i Ryukyu na Oceanie Spokojnym. Do liczby 23, dużych - 10. Administracyjnie, Yaeyama są podporządkowane Prefekturze Okinawa i znajdują się 500 km od Okinawa wyspy .

Całkowita powierzchnia archipelagu Yayayam wynosi 585,5 metrów kwadratowych. km Największe wyspy to:

  • Iriomote - 289 kw. M. km;
  • Ishigaki - 222,6 metrów kwadratowych. km;
  • Yonaguni - 28,95 metrów kwadratowych. km;
  • Hateruma - 12,7 metrów kwadratowych. km;
  • Kuroshima - 10 metrów kwadratowych. km

Według oficjalnego pełnego spisu ludności Japonii w 2011 r. Na tym obszarze mieszkało 53 627 osób, z czego 48 1339 mieszkańców należy do dystryktu Ishigaki. Wyspiarze archipelagu komunikują się ze sobą w języku Yonaguni, Japończycy są dla nich drugim co do wielkości.

Największe miasto małego archipelagu - Ishigaki - znajduje się na wyspie o tej samej nazwie. Zapisał także maksymalną ocenę w Yayayama - Mount Omoto, której wysokość wynosi 529 m.

Остров Исигаки

Jakie są interesujące wyspy Yaeyama?

Są uważane za znak rozpoznawczy Okinawy - rodzaj turystycznego raju Japonii. Tutaj panuje prawdziwy tropikalny klimat i nigdy nie ma śniegu. Uważa się, że w tym miejscu jest Japonia najlepsze białe plaże i najczystsze wody Pacyfiku. W pobliżu wybrzeża znajdują się rafy koralowe z bogatą florą i fauną, które przyciągają nurków i rybaków ze wszystkich kontynentów.

Подводное плаваниеПляжи

Wyspa Iriomote jest całkowicie pokryta prawdziwą dżunglą i jest chroniona, w Japonii nie ma takich zamieszek. Jest zawsze bardzo wilgotny i ciągle występują tropikalne opady deszczu. I Yonanguni - najbardziej na południe wysunięte przedmieścia stanu i jest to bardzo popularne wśród Japończyków. Warto zauważyć, że na wyspach Yaeyama można znaleźć rzadkie gatunki tropikalnych roślin i zwierząt.

Остров Ириомоте

Jak dostać się na wyspy Yaeyama?

W stolicy Okinawy - mieście Naha - można dotrzeć, wykonując lot Tokio i główne miasta kraju, a także ich Szanghaj, Hongkong i Seul. Loty lotnicze są wykonywane codziennie i regularnie.

Loty do Yaeyama obsługiwane są przez JAL i ANA. Do Ishigaki 1 godzinę lotu do Yonaguni - 1,5 godziny. Dalej między innymi wyspami małego archipelagu odbywa się ruch promowy, główny port znajduje się na Ishigaki. Tutaj możesz kupić bilety wycieczka na wyspach.

Острова