Naturalne gorące źródła w Japonia (tradycyjna nazwa to onsen) jest nieodłączną częścią lokalnej kultury i jest bardzo popularna zarówno wśród tubylców, jak i gości odwiedzających Kraj Wschodzącego Słońca. W dawnych czasach, kiedy ludzie mieli niewielką wiedzę na temat choroby i niewiele leków, takie kąpiele uważano za święte; Dziś onsens, odwiedzany przez Japończyków, stał się modną rozrywką dla podróżników, nie mówiąc już o tym, że większość wycieczki krajoznawcze w stanie obejmują tak przydatną rozrywkę. W dalszej części artykułu dowiesz się więcej o najlepszych gorących źródłach w Japonii i ich funkcjach.

Lecznicze właściwości gorących źródeł

Ośrodki w Japonii gorące źródła znane są przede wszystkim z unikalnych właściwości leczniczych. W zależności od składu mineralnego wody wszystkie onsens można podzielić na kilka kategorii:

 1. Siarka. Jest to najczęstszy rodzaj gorącego źródła w Japonii, który najczęściej występuje na terenach górskich. Łatwo je odróżnić od ich zapachu i koloru. Warto zauważyć, że kąpanie w sieciach siarkowych, takich jak na przykład Shiobara Onsen w Tochigi i Unzen Onsen w Nagasaki, jest zalecane dla osób z suchą i problematyczną skórą, ale właściciele wrażliwych typów skóry powinni brać te kąpiele z wielką ostrożnością, ponieważ woda siarkowa może powodować podrażnienie. Ponadto wielbiciele medycyny alternatywnej uważają, że gorące źródła tego typu są przydatne w przypadku nerwobólów i bólu pleców.
 2. Alkalina. Onsens tego gatunku są najbardziej popularne wśród płci pięknej. Uważa się, że skóra po pierwszym pływaniu staje się bardziej miękka i gładka, a także uzyskuje zdrowy kolor i naturalny połysk. Najbardziej znanym z nich jest Noboribetsu Onsen w Hokkaido ( Ośrodek Noboribetsu ) i Ureshino Onsen w prefekturze Saga.
 3. Węglowodór. Cechą charakterystyczną tego gatunku jest duża liczba małych pęcherzyków, które tworzą się na skórze podczas kąpieli, co pomaga w rozszerzaniu się naczyń włosowatych i obniżaniu ciśnienia krwi. Najbardziej znanym przedstawicielem tej kategorii jest Tamagawa Onsen w Akita.

Następujące rodzaje są nie mniej popularne wśród mieszkańców i licznych turystów:

 • kwasowe i siarczanowe (do gojenia ran);
 • wysoki poziom radu (w celu złagodzenia reumatyzmu i chorób jelitowych);
 • źródła chlorku sodu (skuteczne w rozgrzewaniu organizmu i różnych chorobach ginekologicznych).

Najlepszy onsen w Japonii

Japonia jest liderem w liczbie gorących źródeł. W sumie w kraju jest ponad 3000 różnych miejsc: zamknięte i otwarte, naturalne i sztuczne, mieszane i oddzielne. Porozmawiajmy o najlepszych z nich bardziej szczegółowo:

 1. Gorące źródła Hakone w Japonii (Hakone Onsen). Pierwsze miejsce w Top-5, według opinii podróżnych, otrzymuje małe miasteczko Hakone , znajduje się tylko 90 minut. jeździć pociągiem z Tokio. Na terenie tego słynnego kurortu znajduje się około 20 łaźni, podczas reszty, w której można podziwiać niesamowite krajobrazy Mount Fuji i jeden z najpiękniejszych parki narodowe kraju . Infrastruktura ośrodka Hakone jest również bardzo dobrze rozwinięta: są hotele, uzdrowiska, a nawet kilka sklepów z pamiątkami, gdzie można kupić niezapomniane gadżety jako prezent dla krewnych i krewnych.
 2. Горячие источники Хаконе
 3. Beppu Onsen. Beppu City znany wielu turystom jako stolica gorących źródeł w Japonii. Na jego terenie znajduje się 8 centrów termalnych, wyposażonych w około 300 łaźni. Kolor wody w źródłach zmienia się od bladobłękitnego do krwistoczerwonego, w zależności od składu mineralnego. Popularność Beppu Onsen jest nie do przecenienia - rocznie liczba odwiedzających, w tym turystów, sięga 12,5 miliona, a zdjęcia gorących źródeł w Japonii zrobione tutaj są znane całemu światu!
 4. Беппу Онсэн
 5. Oedo Onsen Monogatari (Odaiba Tokyo Oedo-Onsen Monogatari). Najczęściej odwiedzanym miastem w Kraju Kwitnącej Wiśni jest oczywiście jego stolica, tak wielu turystów, nie chcących marnować dużo czasu w drodze, jechać na wakacje do najbliższych miejscowości uzdrowiskowych. Ze wszystkich gorących źródeł (onsenov) w pobliżu Tokio najbardziej popularny jest Oedo Onsen Monogatari Park, w którym odwiedzający mogą odwiedzić ponad 30 kąpielisk mineralnych, hoteli, sklepów, restauracji, a nawet miejsce koncertowe dla lokalnych gwiazd.
 6. Оэдо Онсэн Моногатари
 7. Zao Onsen. Zaledwie 3 godziny jazdy od stolicy, jest małe miasteczko turystyczne, które słynie nie tylko z uzdrawiania gorących źródeł w górach Japonii, ale także z warunków narciarskich. Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze (130 hotele , 40 restauracji, kilkadziesiąt wanien) w tym czasie ośrodek może otrzymać do 12 000 gości.
 8. Дзао Онсэн
 9. Kinosaki Onsen (Kinosaki Onsen). Miasto o tej samej nazwie, na którego terytorium znajdują się jedne z najlepszych w kraju źródeł termalnych, znajduje się w niesamowitym miejscu w środku doliny otoczonej górami i morzem. Ten kurort szczególnie spodoba się koneserom sztuki, w tym klasycznej architekturze, w której bogata historia Kinosaki znalazła swoje odbicie. Odpoczynek polecany jest przede wszystkim osobom z chorobami przewodu pokarmowego i układu sercowo-naczyniowego.
Киносаки Онсэн Wskazówki i porady

Przez cały rok ogromna liczba turystów przyjeżdża do Japonii, aby cieszyć się niesamowitym pięknem i zdrowiej w legendarnych gorących źródłach w kraju. Aby uzyskać maksymalną przyjemność od reszty, przestrzegaj pewnych zasad, które są obowiązkowe dla wszystkich:

 1. Płyń całkowicie nago - jedna z podstawowych zasad. Jeśli jesteś zakłopotany, aby rozebrać się całkowicie przed obcymi, w Japonii jest wiele prywatnych łaźni, w których nikt nie zakłóci twojego spokoju.
 2. Głównym celem kąpieli w wodzie termalnej jest całkowite oczyszczenie i spokój, więc głośny śmiech i zabawa na terenie Onsen nie są mile widziane.
 3. Nie zaleca się pływania w gorących źródłach więcej niż 3 razy dziennie, ponieważ Ilość energii zużywanej w tym samym czasie jest taka sama, jak przy maksymalnej prędkości 1 km. Ponadto lekarze zalecają, aby zwracać szczególną uwagę na odpoczynek i picie większej ilości płynów.

Aby dostać się do jednego z lokalnych uzdrowisk termalnych, najlepiej zarezerwować wcześniej specjalną wycieczkę w lokalnej agencji. Jedną z najbardziej popularnych wycieczek jest "Wielka podróż przez Japonię i gorące źródła". Czas jego trwania może wynosić od 6 do 14 dni, a koszt, odpowiednio, od 2500 USD Podczas podróży nie tylko odwiedzicie najsłynniejsze miejsca w kraju (Tokio, Yokohama , Kioto , Okayama itp.), ale możesz też niezapomniane wakacje na terytorium najlepszych onsenów w Japonii.