Podróż zawsze obiecuje wiele wrażeń. Im więcej uczysz się nowych miejsc i cech kulturowych następnego stanu, tym bardziej poszerza się twoja świadomość i percepcja. Kraj porannej świeżości jest daleka od wyjątku od tej reguły, wręcz przeciwnie - poznanie jego podstaw i życia jest dwa razy ciekawsze. Dlatego też, spędzając wakacje w Korei Południowej, spróbuj uwzględnić miasto Pohang w planie podróży.

Informacje ogólne

Podróż zawsze obiecuje wiele wrażeń. Im więcej uczysz się nowych miejsc i cech kulturowych następnego stanu, tym bardziej poszerza się twoja świadomość i percepcja. Kraj porannej świeżości jest daleka od wyjątku od tej reguły, wręcz przeciwnie - poznanie jego podstaw i życia jest dwa razy ciekawsze. Dlatego spędzanie wakacji w Korea Południowa Spróbuj włączyć miasto Pohang do swojej trasy.

Informacje ogólne

Pohang znajduje się na wschodnim wybrzeżu Morza Japońskiego. Jest to duże centrum przemysłowe kraju, liczące 500 tysięcy mieszkańców. Znajduje się we wschodniej części prowincji Gyeongsang. Zakłady produkcyjne POSCO, największego producenta stali, znajdują się w Pohang, a port handlowy działa z obrotami ponad 50 milionów ton. Ponadto, to miasto ma jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Korei Południowej - Pohang University of Science and Technology. Klimat panuje tutaj umiarkowany, zimą temperatura nie przekracza 0 ° C, latem - + 26 ° C.

Ночные огни города

Zabytki i rozrywka

Pomimo przemysłowej orientacji miasta, turystyka również nie jest tu zapomniana. Pohang będzie mógł bawić swoich gości w pobliżu atrakcje , a mianowicie:

  • Świątynia buddyjska Pogyonse, której budowę przypada na XVIII wiek, oraz Popkvansa, fascynujące piękno otaczającej przyrody;
  • ruiny twierdzy Changyil, zniszczonej w okresie panowania japońskiego kolonializmu;
  • Cape Homigo i Sunrise Square, na których zainstalowano rzeźbę w postaci ludzkich rąk rozciągających się ku słońcu;
  • taras widokowy na szczycie muzeum latarni, z którego roztacza się wspaniały widok na morze i nabrzeże;
  • festiwal fajerwerków - wielka konkurencja pomiędzy zespołami pirotechników, gromadząca tłumy widzów;
  • festiwal kulturalny Irvol, w towarzystwie tradycyjnych szat, tańców i przedstawień teatralnych.
Скульптура руки

Ponadto nie należy przeoczyć tak barwnych miejsc, jak targ rybny. Tutaj możesz nie tylko kupić pamiątki , zafunduj sobie owoce morza lub owoce, ale także spójrz na egzotyczne życie morskie, które rzadko spotyka się w życiu codziennym.

Hotele

Na terenie Pohana jest ich kilka hotele które różnią się komfortowymi warunkami zakwaterowania i dobrą obsługą. Należą do nich miejsca takie jak Hotel Play, Appletree Hotel Pohang, Pohang Stay Hotel. Tanie zakwaterowanie, ale o wiele mniej komfortu, oferowane są przez Any Motel, Green Motel, Subiztel i The Good People.

Hotel Play

Restauracje

Można zaspokoić głód w Pohang bez żadnych szczególnych trudności - prawie na każdym rogu znajdują się kioski z fast foodami, różnego rodzaju knajpkami czy kawiarniami. Tutaj znajdziesz miejsca, w których smakuje znajomy smak kuchni amerykańskiej lub europejskiej. Ale najlepszym smakiem Korei są przytulne, tradycyjne restauracje, w których jedzenie przygotowywane jest bezpośrednio przed tobą. Mówiąc o konkretnych miejscach na przekąskę lub pełny posiłek, warto wspomnieć o Manmin Meokgol House, Starbucks Pohang Beach, Homseu Te Deu, Gung Water Village.

Manmin Meokgol House

Jak dostać się do Pohang

W pobliżu miasta jest międzynarodowa lotnisko , więc dotarcie tutaj z pomocą samolotu nie będzie trudne. Ponadto kolejka przechodzi przez Pohang, łącząc ją z kilkoma dużymi miastami, w tym z stolicą. Ponadto od Seul Możesz także dostać się do Pohang przez północną gałąź autostrady Tonhe Nambu.

Пляж