Nie jest tajemnicą, że wielu odkłada zakupy na ostatni dzień wakacji. Pozwoli ci to zdecydować, jakie pamiątki masz zamiar kupić, co kupić dla krewnych i dla siebie za pamięć podróży. Nasz artykuł pozwoli Ci zaplanować takie zakupy z wyprzedzeniem. Dowiedzmy się, co najczęściej zdobywają turyści, urlopowicze Korea Południowa .

Jakie pamiątki przywieźć z Korei Południowej?

Najpopularniejsze zakupy można utworzyć na poniższej liście:

  1. Produkty rzemieślników. Są to wszelkiego rodzaju wyroby z ceramiki, drewna, papierowych kibiców, parasole ze słońca, tace, pudełka i uchwyty na karty obszywane matą perłową, haftowane obrazy lub szaliki. Osobno warto wspomnieć o pieczęciach Tojanga, które od niepamiętnych czasów były używane w Korei jako osobisty podpis.
  2. Maski - nie mniej niż biegnące towary. Pomalowane na jaskrawe kolory, niezwykłe, a czasem wręcz przerażające, cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Sami Koreańczycy byli wykorzystywani do ochrony przed złymi duchami, a obecnie są częścią kultury Korei Południowej.
  3. Jadalne pamiątki. Wśród nich najważniejsze jest kimchi (kiszona kapusta z pikantnymi przyprawami), prawdziwa duma kuchnia narodowa Korei . Jako prezent dla dzieci lub kolegów możesz przywieźć słodycze, z których najbardziej egzotyczne są czekolada z pieprzem, żeń-szeniem, kaktusem itp. Doskonałą prezentacją z podróży może być zestaw metalowych pałeczek.
  4. Napoje. Doświadczeni turyści wiedzą, że możesz przywieźć z Korei Południowej w prezencie: są to mieszanki herbaty (w szczególności zielona herbata) i korzeń żeń-szenia. Popularny jest alkohol reprezentowany przez napoje z makkoli (wino ryżowe), сочжу (ryżowa wódka), мунбэжжа (napój z pszenicy i prosa), a także wszelkiego rodzaju nalewki - owocowe, a nawet kwiatowe.
  5. Kosmetyki. Środków do pielęgnacji twarzy i ciała tutaj na wagę złota, zwłaszcza, że ​​koreański kosmetyki dziś uważa się za jeden z najlepszych na świecie. Opiera się głównie na produktach naturalnych (zioła lecznicze, żeń-szeń), hipoalergicznych i stosunkowo niedrogich. Dlatego pytanie, co przynieść im z Korei Południowej, wiele dziewcząt i kobiet jednoznacznie odpowiada: tylko kosmetyki!
  6. Ubrania. Przede wszystkim są to stroje narodowe zwane hanbok. Ponadto turyści kupują artykuły tekstylne, zasłony, narzuty na łóżko, pościel.
  7. Ozdoby. Z tego, co można kupić w Korei Południowej, ta wersja upominków jest jednak droższa i niezapomniana. Tutaj znajdziesz niezwykłe złoto z żółtym odcieniem, wiele sztućców i różnorodną biżuterię.
Традиционные корейские веера

Gdzie najlepsze zakupy w Korei Południowej?

Najlepsze miasto zakupów to oczywiście stolica Korei Południowej - wspaniałe Seul . Tutaj możesz znaleźć wszystko, cokolwiek, a nawet więcej. Na zakupy turyści udają się do słynnych miejsc Gangnam lub Mendon , na ulicach Itavon i Insadon, całkowicie zabudowanych sklepami, butikami i centrami handlowymi. Nie mniej popularny jest Rynek Namdemun , gdzie najniższe ceny w Seulu. Najlepiej przyjść tutaj wieczorem, gdy wiele sklepów właśnie się otwiera.

В торговом центре

Rabaty i sprzedaż

Będziesz miał szczęście, jeśli data podróży zbiega się z czasem wielkiej letniej wyprzedaży, która odbędzie się w lipcu lub sierpniu, lub koreańskiego festiwalu zakupów. W tym okresie obcokrajowcy otrzymują ogromne zniżki na towary. W tym samym czasie możesz zaoszczędzić trochę na zakupach, przechodząc do jednego z nieopodatkowanych sklepów. Przesyłając bilet powrotny, otrzymasz zwrot podatku w wysokości 10%.

Jeśli chodzi o płatności gotówkowe, najłatwiej je zrobić za pomocą plastikowej karty, prawie wszędzie w Korei Południowej istnieje taka możliwość. Ale na rynku można łatwo płacić bez.

Корейский фестиваль шопинга