Wyjeżdżając w podróż do krajów wschodnich, Europejczycy i mieszkańcy byłego ZSRR mają bardzo prymitywne informacje na temat kuchni w Korei Południowej. Najczęściej sprowadzają się do tego, że Koreańczycy jedzą psy bez ograniczeń, przyprawiając je o koreańską marchewkę. W rzeczywistości fikcja jest tak dalece odległa od prawdy, że po poznaniu prawdy rozumiesz, że lepiej jest zobaczyć raz, niż usłyszeć sto razy.

Wyjeżdżając w trasę do krajów wschodnich, Europejczycy i mieszkańcy byłego ZSRR zajmują się kuchnią Korea Południowa bardzo prymitywne informacje. Najczęściej sprowadzają się do tego, że Koreańczycy jedzą psy bez ograniczeń, przyprawiając je o koreańską marchewkę. W rzeczywistości fikcja jest tak dalece odległa od prawdy, że po poznaniu prawdy rozumiesz, że lepiej jest zobaczyć raz, niż usłyszeć sto razy.

W Korei Południowej istnieje prawdziwy kult żywności. Właściwe jest, aby zapytać osobę zamiast zwykłego powitania: "Czy nie jesteś głodny?". Oznacza to, że ludzie uważają za bardzo ważne, że osoba jest pełna, w końcu dobrze odżywiona jest zawsze szczęśliwa i zdrowa. Dania kuchni lokalnej, pomimo odżywiania, mają wyjątkową właściwość spalania tłuszczów - dlatego tak mało jest pełnych ludzi w Korei.

Обед корейца Mity o kuchni południowokoreańskiej

Okazuje się, że w latach 80., przed Igrzyskami Olimpijskimi w Seulu, zaczęło się masowe zamykanie restauracji, gdzie oferowano psa-psa. Wymagali tego przedstawiciele krajów europejskich, którzy odnaleźli takie barbarzyńskie tradycje kulinarne za granicą. Władze poszły się z nimi spotkać i stopniowo Koreańczycy przerzucili się na tradycyjne mięso - wieprzowinę i wołowinę, a pies-pies pozostał ulubionym przysmakiem tylko dla niewielkiego odsetka populacji. Co więcej - już całe pokolenie Koreańczyków wychowało się na miłości naszych młodszych braci.

Jeśli chodzi o marchewkę w języku koreańskim, tak ukochaną w naszym kraju, nigdy nie istniała w Korei Południowej. To danie zostało wymyślone przez ludzi z tego wschodniego stanu jako alternatywa dla marynowanej kapusty pekińskiej - narodowej potrawy najbardziej poszukiwanej w kraju.

Национальные блюда Кореи

Kuchnia narodowa Korei Południowej

Pierwszą rzeczą, która zaskakuje podróżnych jest to, że jedzą tu nie drewniane, ale z aluminiowymi patyczkami. Jest to robione ze względów higienicznych. Dania narodowe Korei Południowej są bardzo różnorodne, ale nie należy mylić ich z japońskimi lub chińskimi - różnica jest oczywista. Główną rzeczą, która odróżnia dania Koreańczyków, jest niesamowita ilość przypraw, szczególnie palonych, tak że nawet tradycyjne hinduskie potrawy z przyprawami są całkiem świeże. Tak jedzą ludzie w Korei Południowej:

 1. Ryc. To jest podstawa podstaw kuchni koreańskiej. Uważany jest za główny składnik każdej potrawy, podczas gdy warzywa i mięso (które są również wystarczające w diecie) są wtórne. Ryż zrobiony jest z papieży, chałtów, kimpsów, gąbek i wielu innych potraw.
 2. Wieprzowina i wołowina. Są importowane głównie z Europy. Z powodu braku ziemi hodowla zwierząt w Korei Południowej nie jest rozwijana, dlatego cena mięsa jest dość wysoka. Można tu spróbować najdroższego mięsa na świecie. W restauracjach podaje się je w bardzo oryginalny sposób - nie są gotowane w kuchni, ale bezpośrednio przed stołem klienta, zanim zostaną dokładnie ugotowane nożycami.
 3. Еда в ресторанах Южной Кореи
 4. Marynowane warzywa są kolejnym rodzajem jedzenia na koreańskim stole. W trakcie są kapusta, bakłażan, rzodkiewka, pieprz, cebula - dosłownie wszystkie dary ogródków warzywnych.
 5. Kamzhajon. Ziemniaki nie są obce także Koreańczykom. Pamiętaj, aby spróbować gorącego placka ziemniaczanego z sosem.
 6. Kimchi (kimchi). To główny posiłek w Korei Południowej, który przygotowywany jest z kapusty i różnych przypraw. Oficjalnie istnieje ponad 100 odmian tego dania, więc spróbuj przynajmniej jeden jest absolutnie pewny. Różne sposoby tworzenia kimchi znalazły się nawet na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Danie nadaje się do mięsa, do zupy, jako przekąska na świątecznym i codziennym stole.
 7. Кимчхи
 8. Shabushabu. To drobno posiekana wołowina, przygotowywana przez klientów restauracji, gotująca we wrzącej wodzie z przyprawami.
 9. Ramen jako danie Korei Południowej znane jest daleko poza swoimi granicami. Jest to pszenica, rzadziej makaron ryżowy, z którego przygotowywane są pierwsze i drugie dania. Jako dodatek do niej przychodzą warzywa, mięso, jaja.
 10. Суп с лапшой
 11. Hodukvazh. Ten koreański deser to biszkopt w kształcie orzecha włoskiego. Ogólnie rzecz biorąc, wypieki z Koreańczyków nie są tak powszechne jak w naszym kraju. Preferują kandyzowane owoce lub sałatki owocowe, a także koktajle.
 12. Корейские десерты
 13. Owoce morza. Kuchnia Korei Południowej jest niczym bez tradycyjnych owoców morza. Wszystkie rodzaje ryb, skorupiaków i glonów - to jest to, co zawiera się w diecie przeciętnego Koreańczyka.
 14. Kelby i kelbichim - ulubiony przysmak w postaci żeber wieprzowych i szaszłyka wieprzowego.
Салат из морепродуктов

Oprócz tych popularnych dań w Korei Południowej możesz spróbować innych potraw:

 • ciasta z cebulą i owocami morza;
 • małże w sosie pomarańczowym;
 • smażone karmazyny;
 • sałatka z owoców morza;
 • posiekane surowe ryby w sosie;
 • zupa z kiełkami soi.
Супы в Южной Корее Koreańskie drinki

Podobnie jak większość narodów, Koreańczycy nie są obcy dla napojów alkoholowych. Używają ich w niewielkiej ilości. Podstawą większości napojów o stopniu jest cały ten sam ryż. Najpopularniejsze to:

 • likier ryżowy;
 • wino z ryżu nozhu i makkori;
 • piwo z ryżu.