Jedno z najbardziej nietypowych miejsc dla odpocząć Atole są wyspami w postaci solidnego lub złamanego pierścienia. Należą do nich atol Faafu. Malediwy - państwo ściśle przestrzegające Koranu - pozwalają turystom innej wiary odwiedzać tylko ograniczoną liczbę wysp, a takie znajdują się na atolu Faafu.

Gdzie jest atol?

Inną nazwą atolu Faafu jest północna Nilandhe. Znajduje się w centralnej części Malediwy . Ze stolicy państwa - Mężczyzna - szybki rejs łodzią motorową trwa zaledwie 10 minut. Faafu składa się z 23 wysp, zamieszkałych i mieszkających tylko 6 osób. Turyści mogą wjechać tylko na jedną wyspę Filiteo we wschodniej części atolu.

Warunki klimatyczne

Pogoda na Faafu jest typowa dla miejsca w pobliżu równika - istnieje podrównikowy klimat monsunowy. W miesiącach zimowych (od listopada do marca) dochodzi do północno-wschodnich monsunów i suchej pogody. W pozostałej części roku dominują wiatry południowo-zachodnie, które w maju-czerwcu przynoszą ze sobą dużo deszczu. Temperatura powietrza podczas gorącego sezonu jest stabilna i wynosi +24 ... 32 ° C, a w miarę możliwości spada w okresie poza sezonem wakacyjnym do + 17 ° C.

Вечер на Фаафу

Co jest atrakcyjne dla atolu Faafu dla turystów?

Sama struktura atolu jest warta dokładnego przestudiowania go. W tym celu przybywają ci, którzy uwielbiają nurkowanie głębinowe i eksplorację bogatego podwodnego świata Oceanu Indyjskiego. W każdym razie cała rozrywka związana jest z oceanem. Na Faafu turyści mogą:

  1. Być zaangażowanym nurkowanie . Tutaj znajdują się dwa miejsca do nurkowania: są to rafy Filitio i Two Brothers. Zanurzenie z nich przyniesie wiele wrażeń, które lepiej jest naprawić w aparacie.
  2. Postaraj się osiodłać falę na desce surfingowej.
  3. Przejedź wzdłuż laguny wewnątrz atolu na katamaranach, nadmuchiwanym bananie, skuterze wodnym lub kajaku.
  4. Spróbuj się nurkować.
  5. Ciesz się wakacjami na plaży na śnieżnobiałym piasku w cieniu wysokich palm.
Пирс на острове

Zakwaterowanie i wyżywienie na Faafu

Ze względu na fakt, że wyspa dla turystów jest bardzo mała (nieco ponad kilometr długości), nie ma sposobu, aby zbudować wiele hotele dla odwiedzających. Ponieważ jest tu sam, ale jednocześnie spełnia wszystkie współczesne wymagania najbardziej wybrednego gościa Faafu. Kompleks hotelowy Filiteyo Island Resort należy do czterogwiazdkowych hoteli i składa się z willi-willi, stojących na palach w wodzie. Do brzegu z nich idź do mostów mostowych. Panoramiczne okna oferują wspaniały widok na ocean. Zakwaterowanie obejmuje trzy posiłki dziennie. Ponadto hotel działa w systemie "all inclusive", a gość może dokonać wyboru na rzecz jednego lub drugiego rodzaju żywności.

Отель на Фаафу

Jak dostać się do atolu?

Główny widok transport na Malediwach Są to łodzie motorowe i jachty żaglowe, dotyczy to również atoli Faaf. Trochę droższy będzie kosztować podróż hydroplanem. Odloty wykonywane są ze stolicy archipelagu Malediwów - Male.

Транспорт на атолле