W południowo-zachodniej części wyspy Honsiu w Z Japonii Daisen (Daisen) to wieś znana ze swojej tytułowej góry. To miejsce dla tych, którzy chcą porzucić miejski gwar i cieszyć się tradycyjnym zimowym widokiem odpocząć - narty. Do tej pory Dyssen jest jedną z trzech najlepszych nart kurorty kraju .

Ogólne informacje o wiosce

Zlokalizowany Daisen w prefekturze Tottori i należy do regionu Tyugoku, Saihaku county. Graniczy z kurortem z wioskami Kofu, Hawky i Kotoura oraz miastem Yonago.

Sama osada jest stosunkowo niewielka. Ma drugie imię Daisen-cho. Powierzchnia obejmuje 189,79 metrów kwadratowych. km, a liczba ludności w 2014 r. wynosi 16 547 osób. Wskaźnik gęstości zaludnienia, tak ważny dla Japończyków, wynosi 87,19 osób. / kw. m. Znajduje się u podnóża wysokiego wulkanu, co w połączeniu z górską scenerią i wspaniałymi widokami na Morze Japońskie sprawiło, że jest to idealny kurort.

Turyści odwiedzają go przez cały rok, jednak szczyt sezonu przypada na miesiące zimowe.

Дайсен на карте

Atrakcje

 1. Wulkan Daisen, czyli Zachodnia Fujiyama to góra, której szczyt osiąga wysokość 1729 metrów nad poziomem morza. Jest to główna strona turystyczna w tej okolicy, a zdjęcie Dyssen Mountain jest najpopularniejszym obrazem na pocztówkach i broszurach lokalnych biur podróży. Nawiasem mówiąc, znajduje się ona na liście setek najsłynniejszych gór w Japonii. W rzeczywistości jest to całe pasmo górskie o wspólnej nazwie Daisen. Wcześniej był nazywany Hoki Fuji (Izumo Fuji). Pośrodku drogi na szczyt znajduje się świątynia Daisen-ji, kolejna atrakcja, do której przyjeżdżają turyści. Mnisi z tego buddyjskiego centrum religijnego kontrolowali drogę na szczyt, a bez eskorty zakazano iść do 17 wieku. W naszych czasach wzrost jest najczęściej dokonywany na szczyt Missen, ponieważ inne szczyty po trzęsieniu ziemi w 2000 roku stały się niebezpieczne dla wspinaczek.
 2. Гора Дайсен
 3. Świątynie buddyjskie i shinto są często odwiedzane przez turystów, ponieważ w pobliżu wioski nie ma zbyt wielu ciekawych miejsc. Jest to sanktuarium Ogamyam, skarbnicy Rejho-kaku, Okumiya i Amida-do. Ale głównym centrum atrakcji jest oczywiście słynny Daisen-ji, założony w 718 roku i jest ważną świątynią dla wielu Japończyków.
 4. Храм Дайсен-дзи
 5. Park Tottori Hanakairo , gdzie kwiaty kwitną przez cały rok. Tutaj możesz nie tylko podziwiać florę wyspy Honsiu, ale także medytować, wędrować przez uliczki, cieszyć się ciszą i zaciszem japońskiej prowincji.
 6. Парк Тоттори ХанакайроПарк цветов
 7. Miasto położone jest na terenie Parku Narodowego Daisen-Oki , co nie jest rzadkością w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jego obszar chroniony zajmuje powierzchnię 319 kilometrów kwadratowych. km.
Дайсен-Оки

Rozrywka i rekreacja

W wolnym czasie odwiedzają ją turyści gorące źródła (onsens), muzea i świątynie buddyjskie. Wśród innych możliwości wypoczynku dla turystów odnotujemy:

 • poprawa zdrowia w gorących źródłach;
 • odwiedzając gospodarstwo, na którym rosną jagody;
 • pikniki z możliwością smażenia szaszłyków;
 • odpoczynek na dzikiej plaży (w ciepłym sezonie);
 • jazda konna;
 • wspinając się na platformy widokowe, z których roztacza się wspaniały widok na dębowe gaje, przestrzenie morskie i inne atrakcje (w zależności od tego, po której stronie wspinasz się).
Горячие источники

Możliwości na wyjazdy na narty

Daisen Resort oferuje podróżników, którzy chcą przeżyć przygodę na nartach, różne stoki narciarskie dla narciarzy o różnym poziomie zaawansowania. W sumie jest 26 tras o łącznej długości 9 km. Większość z nich (70%) ma kolor czerwony, co oznacza średni poziom złożoności. 10% powierzchni jest "czarnych" (złożonych), a 20% jest lekkich, dla początkujących.

Ogólnie rzecz biorąc, ośrodek przeznaczony jest do wypoczynku rodzinnego, a nachylenie szlaków nie przekracza 30 °. Ale jednocześnie przyciąga zarówno amatorów, jak i profesjonalnych sportowców z dużą ilością puszystego śniegu, który powstaje z powodu wilgotnego nadmorskiego powietrza. Leży tu od grudnia do marca, nie wymagając instalacji do sztucznego uprawiania narciarstwa.

Oprócz tras narciarskich dostępne są:

 • szkoła pedagogiczna;
 • 23 wyciągi, przeznaczone dla 23 500 osób na godzinę;
 • Miejsca do jazdy poza trasami.

Koszt korzystania z wyciągów jest następujący:

 • 0,5 dnia: bilet dla dorosłych - 31 USD; dla dzieci - 17,6 USD;
 • 1 dzień: bilet dla dorosłych - 42 USD, dziecko - 31 USD;
 • 2 dni: bilet dla dorosłych - 76 USD, dziecko - 57 USD;
 • Bilet rodzinny na 1 dzień - 62 USD.
ПодъемникиКурорт для семейного отдыха

Zakwaterowanie i posiłki

Ośrodki najczęściej zatrzymują się hotel Daisen Royal Hotel. Jest to luksusowy hotel z ponad 200 pokojami o 12 piętrach. Jakość usług nie jest gorsza od instytucji kapitału.

W miejscowości wypoczynkowej są inne opcje zakwaterowania, na przykład Renaissance Hotel Shirogane i 29 innych hoteli i schronisk narciarskich.W wielu hotelach Daisen goście mogą odpocząć na gorących źródłach, które są przebite z wnętrza wulkanu rozgrzanego lawą.

Отель на курорте

Ale nie ma tu zbyt wielu punktów gastronomicznych. Ponieważ wioska jest mała, jest tylko kilka kawiarni i restauracji. Jest to najwygodniejsze do jedzenia w restauracji w hotelu (chociaż tam głównie serwowane narodowa kuchnia japońska ). Jeśli chcesz, możesz udać się do sąsiedniego miasta, aby kupić jedzenie na rynku i ugotować je samodzielnie (w domkach narciarskich dla gości są wyposażone kuchnie).

Usługi transportowe

Daisen to bardzo zwarta wioska, dlatego najbardziej popularne obiekty mogą być odwiedzane przez turystów w razie potrzeby. Jeśli chcesz poznać atrakcje w pobliżu jest wygodny w użyciu wynajęty samochód (najlepiej wypożyczyć go na lotnisku).

Jak dostać się do miasta?

Daysen nie ma własnego Lotnisko . Możesz tu latać samolotem Haneda w Tokio do Yonago w sąsiednim mieście (czas podróży to 1 godzina 20 minut).

Do wioski można również dojechać pociągiem. Na głównym dworcu w Tokio przejedziesz przez stację Sin-Osaka do Okayama (linia JR Tokaido-Sanyo Shinkansen), która potrwa nieco ponad 3 godziny, a kolejne 2 godziny 10 minut w ograniczonym pociągu ekspresowym ze stacji Okayama do stacji Yonago.

Z Jonago do Daisen turyści zazwyczaj wsiadają do autobusu (50 minut). Początek ruchu - ze stacji Yonago do Daisendzi.