Kraina wschodzącego słońca ma bogatą historię, niezwykłą kulturę, a także słynie z innowacyjnych rozwiązań, z których Japończycy są bardzo dumni. Mieszkańcy otwierają i tworzą różnego rodzaju muzea, w których podróżni mogą uczyć się interesujących informacji.

Jakie muzea są w Tokio?

In stolica zebrał różne cenne artefakty i artefakty. Zapoznują turystów z życiem ludności, jej tradycjami i historią. Najpopularniejsze z nich to:

 1. Muzeum Narodowe. Największy i najstarszy w kraju. Składa się z 5 budynków o łącznej powierzchni 100 tysięcy metrów kwadratowych. Istnieje ponad 120 000 ekspozycji wykonanych z ceramiki, metalu, porcelany, a także eksponatów reprezentowanych przez broń, zbroję, tkaniny itp.
 2. Национальный музей
 3. Muzeum pieniędzy. Została założona z okazji 100. rocznicy powstania japońskiego banku w 1982 roku. Instytucja zajmuje się edukacją, badaniami i kolekcjonowaniem próbek banknotów i monet z całej planety.
 4. Музей денег
 5. Muzeum Rekordów. Jest dedykowany do Księgi Guinnessa i przedstawia odwiedzającym niesamowite ludzkie osiągnięcia. Są figurki woskowe, fragmenty gazet, stoiska ze zdjęciami osób historycznych.
 6. Музей рекордов
 7. Muzeum Gibli w Japonii. Hayao Miyazaki została założona w 2001 roku. Ekspozycje poświęcone są filmom animowanym i historii ich powstania. Sam budynek jest również uważany za wystawę.
 8. Музей Гибли
 9. Muzeum Sztuki Zachodniej. Zawiera różnorodną prywatną kolekcję rzeźb i obrazów biznesmena oraz politykę Matsukata Kozdiro. Zebrał dzieła sztuki w całej Europie.
 10. Музей западного искусства в Японии
 11. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Japonii. Jest również nazywany MOMAT, został otwarty w 1952 roku. Obejmuje centrum kinowe, galerię rzemiosł, bibliotekę sztuki.
 12. Музей современного искусства в Японии
 13. Narodowe Muzeum Nauki w Japonii w Tokio. Istnieje wiele ekspozycji o naturalnym pochodzeniu i historii rozwoju światowej technologii: od kamiennego topora po nowoczesne urządzenia elektryczne.
Музей науки в Японии

Muzea w miastach Hiroszima i Nagasaki

W tych słynnych na całym świecie osadach znajdują się muzea poświęcone bombardowaniu nuklearnemu, kiedy to zginęła ogromna liczba mieszkańców. W tych miastach powinieneś odwiedzić:

 1. Muzeum Pamięci Pokoju w Hiroszima w Japonii. Oto 2 układy, które pokazują odwiedzającym obszar przed i po ataku, zdjęcia rannych osób, a także przedmioty gospodarstwa domowego, które zostały uszkodzone przez wybuch.
 2. Мемориальный музей мира в Японии
 3. Muzeum Bomby Atomowej w Nagasaki w Japonii. Jego głównym eksponatem jest model bomby atomowej, który w 1945 roku 9 sierpnia natychmiast zniszczył ponad 74 000 ludzi, a także napromieniował kilka tysięcy osób, które zmarły później. Budynek jest zbudowany w epicentrum eksplozji.
 4. Музей атомной бомбы
 5. Muzeum Literackie. Jest poświęcony twórczości i życiu japońskiego pisarza Shusaku Endo, który był wielokrotnie nominowany do Nagrody Nobla.
 6. Литературный музей
 7. Muzeum Kultury i Historii. Zawiera 48 tysięcy eksponatów składających się z dzieł sztuki dekoracyjnej i przedmiotów chrześcijaństwa, które zostały przywiezione z Chin, Korei i Holandii.
 8. Музей культуры и истории
 9. Muzeum Transportu. Został otwarty w 1995 roku i wprowadza gości do lokalnych pojazdów.
Музей транспорта в Японии

Inne słynne muzea Japonii

Wiele ważnych i interesujących instytucji znajduje się w różnych miastach kraju, z których najpopularniejsze to:

 1. Muzeum Toyoty w Japonii. Sala wystawowa nosi nazwę Hali Targowej Kaikan, przedstawia zwiedzających nowości z branży motoryzacyjnej i historię produkcji. Tutaj możesz zobaczyć 150 samochodów amerykańskiej, europejskiej i lokalnej produkcji.
 2. Музей Тойота в Японии
 3. Muzeum Yusukan. Opowiada swoim gościom o historii militarnej państwa. Znajduje się w rejonie Tiyad, niedaleko świątyni Yasukuni.
 4. Музей Юсукан
 5. Muzeum w Kobe . Została założona w 1982 roku i jest wspierana przez miasto. Tutaj przechowywane są eksponaty archeologiczne i obiekty sztuki "południowych barbarzyńców".
 6. Музей в Кобе
 7. Muzeum w mieście Fukuoka . Znajduje się w części nadmorskiej. Eksponaty są przechowywane w trzech salach, w dwóch z nich otwiera się nowa wystawa tematyczna każdego sezonu, aw trzecim ekspozycja historyczno-kulturalna o mieście.
 8. Музей в Фукуока
 9. Muzeum Sztuki w Poznaniu Kitakyushu . Tutaj można zobaczyć około 6 tysięcy dzieł sztuki. Instytucja organizuje wiele wystaw przez cały rok.
 10. Художественный музей в Китакюсю
 11. Muzeum dla dzieci. Zapoznaje swoich gości z podstawami astronomii za pomocą nowoczesnego projektora i filmów. Jest to 4-piętrowy budynek z biblioteką, salami i planetarium.
 12. Детский музей
 13. Muzeum Morskie. Ma sferyczny kształt srebrzystego koloru i składa się z 4 pięter. Zawiera replikę statku handlowego Nanivamaru i artykułów gospodarstwa domowego.
 14. Морской музей
 15. Muzeum Miraikan (roboty) w Japonii lub muzeum innowacji i nauki. Ta instytucja, w której można zobaczyć zaawansowany rozwój naukowców, dotyka ręcznie modeli interaktywnych lub czatuje z robotami.
Музей Мирайкан

Jakie są niezwykłe muzea w Japonii?

W kraju Wschodzącego Słońca, oryginalne miejsca zostały otwarte, uderzając swoimi eksponatami. Warto odwiedzić:

 1. Muzeum Płatków Śniegu w Japonii, to także Muzeum Śniegu i Lodu. Została założona przez naukowca Nakaya Ukichiro w mieście Kaga. Tutaj możesz zobaczyć wiele różnych zdjęć płatków śniegu.
 2. Музей снежинок
 3. Muzeum Piwa. Dedykowany jest do warzenia, wstęp jest bezpłatny, a odwiedzającym oferuje się nie tylko zapoznanie się z historią rozwoju i produkcji, ale także skosztowanie napoju.
 4. Музей пива
 5. Muzeum Małego Księcia w Japonii. Eksponaty tego miejsca opowiadają o życiu autora słynnej książki za pomocą fotografii i listów. Jest też mały teatr, w którym aktorzy zapoznają się z życiem głównego bohatera.
 6. Музей Маленького принца в Японии
 7. Muzeum makaronu w Japonii. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z historią tworzenia ramen i specjalnych potraw dla niego, z przepisami kulinarnymi, a także skosztować najpopularniejszych dań z makaronem.
 8. Музей лапши
 9. Muzeum kupek w Japonii. Niezwykłe miejsce, w którym można zobaczyć modele odchodów ludzi i zwierząt, samodzielnie formować je z gliny, jeździć na zjeżdżalni w kształcie muszli klozetowej.
 10. Музей какашек
 11. Muzeum Temari w Japonii. Dedykowany jest do niesamowitego i bardzo pięknego typu haftu. Istnieją szkoły kształcące, w których uczniowie otrzymują określony stopień na koniec kursu.
 12. Музей Темари
 13. Muzeum owoców w Japonii. Sale wystawowe zajmują tereny podziemne i naziemne. Budynki są jak skorupa orzechów - to symbol nasion wyrzucanych na żyzną glebę.
 14. Музей плодов
 15. Międzynarodowe Muzeum Mangi w Japonii. Jest oddany słynnej postaci z serii anime - niebieski kot-robot o imieniu Doraemon.
 16. Международный Музей манги в Японии
 17. Muzeum Parazytologii "Meguro" w Japonii, które przedstawia robaki i robaki zdjęciom, modelom i zabalsamowanym zwierzętom. Najbardziej popularną ekspozycją jest pasożytniczy mózg.
Музей паразитологии Мегуро