Daegu to duże przemysłowe centrum Półwyspu Koreańskiego, znane od czasów starożytnych. Jest czwartym co do wielkości w kraju. In Korea Południowa Miasto Daegu zawsze było ważnym węzłem komunikacyjnym, ponieważ znajdowało się na skrzyżowaniu wielu dróg, w tym Seul w Busan . Daegu jest zdominowany przez dialekt gyongsański, jeden z sześciu gatunków w kraju.

Miasto jest uznanym centrum dla nietradycyjnych Chińczyków medycyna Przecież jest wiele roślin leczniczych, z których powstają różne preparaty lecznicze i kosmetyczne. Ponadto w Daegu rozwija się produkcja tekstylna, której produkty znane są daleko poza granicami Korei.

Lokalizacja Daegu

Miasto należy do regionu North Yonnam i znajduje się niemal w centralnej części Korei Południowej. Daegu jest stolicą prowincji Gyeongsangbuk-do, ale jednocześnie samo miasto jest autonomiczne i ma status metropolii. Dobra lokalizacja w dolinie dwóch małych rzek i bliskość niskich gór sprawia, że ​​jest to obszar sprzyjający turystyce i zamieszkaniu. Na 1 kwadracie. km tu jest 2842 osób.

Warunki klimatyczne Daegu

Ze względu na to, że górski grzbiet i wzgórza otaczają miasto, temperatura powietrza tutaj nie ma ostrych wahań. Zimą prawie nie spada poniżej -2 ° C, aw miesiącach letnich nie przekracza + 30 ° C, z rzadkimi wyjątkami. W tym samym czasie występuje dość wysoka wilgotność, więc najlepszy czas na wycieczkę turystyczną - To koniec wiosny lub początek jesieni, kiedy nie jest gorąco, a pogoda jest sucha.

Zabytki

Ze względu na to, że Daegu w Korei Południowej jest miastem o wielowiekowej historii, można wywnioskować z tego zdjęcia wycieczki to będzie niezapomniane. Jest przeplatany współczesnością wieżowce stój stary buddyjski świątynie i klasztory działa od czasów starożytnych. Ale nie tylko zabytki buddyzmu są interesującym Daegu. Istnieje wiele centrów rozrywki, parków rozrywki i rozrywki dla dzieci.

Dlatego słynie Daegu w Korei Południowej punkty orientacyjne :

 1. Akwarium Daegu. W tym niesamowitym miejscu gromadzą się liczni morscy mieszkańcy Morza Japońskiego.
 2. Океанариум
 3. Park Phalgonsan. Znajdują się w nim świątynie buddyjskie, a ich natura po prostu zadziwia swoją nieskazitelną czystością.
 4. Прак Пхальгонсан
 5. Temple Tonhwasa. W słynnym parku Phalgonsan jest starożytną świątynią, której budowa jest datowana jeszcze o 493. Nie jest to tylko budynek świątynny, ale cały kompleks składający się z licznych budynków ułożonych w okrąg i posiadających dziedziniec do modlitw w centrum. Świątynia jest nadal aktywna.
 6. Храм Тонхваса
 7. Haeinsa . Ta buddyjska świątynia jest jedną z pięciu głównych atrakcji Daegu. Oto najstarsze repozytorium manuskryptów buddyjskich - narodowy skarb Korei Południowej.
 8. Хэинса
 9. Muzeum Narodowe. Prezentuje próbki porcelany i wyrobów ceramicznych z czasów Joseona, obrazy i przybory rękodzielnicze.
 10. Национальный музей
 11. Góry Pisulsan. Wycieczka tutaj wczesną wiosną to prawdziwa bajkowa przygoda, ponieważ w tym czasie na zboczach zakwitła szkarłatna azalia.
 12. Горы Писыльван
 13. Daegu Duryu Park. Jeśli chcesz się dobrze bawić, idź do parku na lodowisko. Tutaj, oprócz tradycyjnych przejażdżek, można pokazać swoje umiejętności w łyżwach, jednak tylko latem, ponieważ park jest zamknięty w zimie.
 14. Daegu Duryu Park
 15. Seomun Market. Jest to duży pchli targ, na którym można kupić prawie wszystko - kosmetyki, odzież, pamiątki. Spróbuj egzotycznych potraw z Korei Południowej gotowanych właśnie tam.
 16. Muzeum naturalnych barwników. Położone u podnóża gór niewielkie muzeum prezentuje eksponaty, które jasno pokazują, jak z roślin i minerałów znalezionych w tym obszarze można nadawać tkaninom różne kolory i odcienie.

Daegu Hotele i restauracje

Wybierasz się w podróż do Korei Południowej, nie możesz się martwić, że zostaniesz bez noclegu. Tutaj na każdym kroku jest hotele , hotele, schroniska młodzieżowe. Oto najbardziej popularne:

 • Queenvell Hotel;
 • Rivertain Hotel;
 • Hotel Instar;
 • Hotel Interburgo Daegu;
 • Daegu Prince Hotel.
 • W tanich kawiarniach przy ulicach miasta lub w modnych restauracjach można skosztować dań kuchni lokalnej i europejskiej:

  • Cześć Thai;
  • Nowy Saladdin;
  • Mała Italia;
  • Restauracja Balaji;
  • Geumgok Samgyaetang.
  Кухня Тэгу

  Zakupy w Daegu

  Możesz kupić pamiątki lub przejść do pełnowartościowych zakupów od 10.30 rano, ponieważ większość centrów handlowych otwiera się w tym czasie. W mieście można kupić kosmetyki, biżuterię, wyroby futrzane, antyki - w skrócie, prawie każdy produkt. W przypadku ziół i naturalnych środków najlepiej udać się na Ziołowy Rynek w Jannessee. Seomun Market oferuje każdy produkt, który można znaleźć w centrum handlowym, ale za niższą cenę, a ponadto przez całą dobę.

  Сеомун маркет

  Bezpieczeństwo

  Całe miasto jest pięknie oświetlone w ciemności, a policja stale patroluje ulice. Tak więc chodzenie w nocy jest prawdziwą przyjemnością, zwłaszcza, że ​​według statystyk minimalna stopa przestępczości w Daegu.

  Ważne jest, aby dbać o ubezpieczenie zdrowotne, ponieważ opieka medyczna jest bardzo droga.

  Безопасность в Тэгу

  Gdzie jest Daegu i jak się tam dostać?

  Przez miasto przepływa najważniejsza trans-koreańska autostrada, jest to duże centrum transportowe kraju. W Daegu znajdują się dwie stacje kolejowe, bezpośrednio, z których można zejść do metra. Oprócz połączeń kolejowych istnieje międzynarodowy tag lotnisko . Transport autobusowy aktywnie się rozwija.

  Zwyczajem jest podróżowanie po mieście Daegu metrem, taksówką lub autobusem, bilety, za które można kupić specjalne automaty biletowe. Koszt podróży zależy od klasy. Taksówki można zamówić telefonicznie lub po prostu złapać na ulicy.

  Транспорт в Тэгу