Jeszcze nie tak dawno temu w sferze usług turystycznych we Wrocławiu Korea pojawił się nowy rodzaj - medyczne wycieczki. A dziś coraz więcej osób chce nie tylko poznać styl życia w tym kraju, ale także poprawić tam swoje zdrowie. Dowiedzmy się, dlaczego turystyka medyczna w Korei jest tak popularna.

Funkcje koreańskiej medycyny dla turystów

Turystyka medyczna w Korei Południowej ma swoją własną charakterystykę:

 1. Wysoka jakość usług. Korea jest liderem wśród krajów regionu Azji i Pacyfiku w dziedzinie medycyny. Szpitale są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i sprzęt. Koreańscy lekarze stosują w swojej pracy tylko najnowsze technologie i metody leczenia. Wszystkie operacje wykonywane są z minimalną ingerencją w ludzkie ciało.
 2. Качество медицинских услуг в Корейских клиниках
 3. Warunki pobytu pacjenta w klinice. Wiele szpitali ma specjalnych koordynatorów w personelu posługującym się różnymi językami. Specjaliści ci towarzyszą zagranicznemu klientowi przez cały okres jego pobytu na leczeniu. Komory szpitalne w Korei praktycznie nie różnią się od numerów w hotele wysoka klasa. Są wszystkie niezbędne udogodnienia, szybki Internet, telewizja kablowa. Klientom oferowane jest zróżnicowane menu, a nawet wycieczka w mieście, w którym znajduje się ta klinika.
 4. Палата в корейской клинике
 5. Dogodna lokalizacja geograficzna. To razem z rozwiniętą komunikacją transportową pozwala szybko dotrzeć do potrzebnej kliniki z dowolnego miejsca na świecie.
 6. Przystępne ceny. Kompleksowe badanie i leczenie w koreańskiej klinice kosztuje o wiele mniej niż na przykład Singapur lub USA.
Co tu jest traktowane?

Turyści, którzy przychodzą odpocząć i leczyć w Korei Południowej, są szczególnie popularni:

 • kompleksowa diagnostyka;
 • Диагностика в корейских клиниках
 • Medycyna rehabilitacyjna;
 • leczenie przy użyciu tradycyjnej koreańskiej medycyny;
 • medycyny estetycznej, która obejmuje usługi stomatologiczne i plastyczne, a także zabiegi kosmetyczne i ogólne zabiegi odnowy biologicznej.
Лечение в Корее Korea Thermal Resorts

Innym popularnym obszarem turystyki medycznej w Korei jest odpocząć w ośrodku od gorące źródła . W kraju istnieje kilka sanatoriów znanych zarówno w Korei Południowej, jak i za granicą:

 • Seopak waterpia - Wellness w spa, relaks w gorącym źródle, masaż;
 • Bugok na Hawajach - oferuje usługi jaskini parowej i promieni podczerwonych, kąpiele z wodą ze źródła termalnego;
 • Asan Spavis - do dyspozycji gości sauna żółtych glin, basen jaskiniowy, źródło termalne na świeżym powietrzu, gdzie można pływać nawet w zimnych porach roku.
Термальные источники в Южной Корее