Od czasów starożytnych ludzie żyjący na terytorium Korea Południowa pływał w lokalnych gorących źródłach dla celów terapeutycznych i profilaktycznych. Jeśli wcześniej były to zwykłe zbiorniki wodne, teraz stały się wygodne wokół nich. hotele , parki wodne i kąpiele. Gorące źródła w Korei Południowej są szczególnie atrakcyjne w zimie, kiedy można wygrzewać się w ciepłej wodzie, oddychać czystym górskim powietrzem i cieszyć się wspaniałymi krajobrazami.

Funkcje gorących źródeł w Korei Południowej

Mieszkańcy tego kraju ze szczególnym zaniepokojeniem odnoszą się do odbioru gorących kąpieli. Pozwala to przyspieszyć metabolizm, pozbyć się zmęczenia i bólu mięśni. Gorące źródła są szczególnie popularne w Korei Południowej, gdzie można dobrze się bawić z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi. W pobliżu wielu źródeł działa spa, w których turyści i Koreańczycy przyjeżdżają na specjalne zabiegi. W bezpośrednim sąsiedztwie zbiorników znajduje się także duży wybór kompleksów sanatoryjno-uzdrowiskowych. Na tej samej zasadzie działają parki wodne dla dzieci, w których można połączyć kąpiel w wannie z hydromasażem i rozrywkę podczas przejażdżek wodnych.

Główną zaletą gorących źródeł w Korei Południowej są lecznicze właściwości wody mineralnej. Przez długi czas Koreańczycy używali go w leczeniu chorób neurologicznych i ginekologicznych, infekcji skóry i alergii. Teraz jest to świetny sposób na usunięcie nagromadzonego stresu i odpoczynku z pracy. Dlatego wielu mieszkańców i turystów rozpoczynających weekendy i święta pośpiechu w kierunku popularnych kurortów, aby odpocząć i cieszyć się pięknem lokalnej scenerii.

Do tej pory najsłynniejsze gorące źródła w Korei Południowej to:

 • Anson;
 • Togo;
 • Xuanbo;
 • Strach na wróble;
 • Uson;
 • Chkoksan;
 • Tonne;
 • Asek;
 • Onyan;
 • Pegam Onchon.

Na wybrzeżu Morza Żółtego znajduje się także kurort Ocean Castle Spa Resort. Tutaj, oprócz wanien z hydromasażem, można popływać w basenie z urządzeniami do hydromasażu i podziwiać widoki na morze, miłośnicy sztuki wolą odwiedzić inny kurort z gorącymi źródłami w Korei Południowej - Spa Green Land. Znany jest nie tylko ze swojej uzdrawiającej wody, ale także z dużej kolekcji obrazów i rzeźb.

Горячие источники в Тэджоне, Южная Корея

Gorące źródła w pobliżu Seulu

Główny metropolita zabytki są antyczne pałace nowoczesny wieżowce i liczne centra rozrywki. Ale oprócz nich Seul Jest coś do zaoferowania turystom:

 1. Incheon . W pobliżu stolicy Korei Południowej znajdują się gorące źródła Icheon. Są wypełnione prostą wodą źródlaną, która nie ma koloru, zapachu ani smaku. Ale zawiera dużą ilość węglanu wapnia i innych minerałów.
 2. Spa Plas. Tutaj, w pobliżu Seulu, znajduje się park wodny, Spa Plas, który znajduje się w pobliżu innych źródeł naturalnej wody mineralnej. Goście kompleksu mogą odwiedzić tradycyjne sauny lub popływać w gorących kąpielach na świeżym powietrzu.
 3. ONYAN. Odpoczywając w stolicy, w weekend można przejść do najstarszych gorących źródeł w Korei Południowej - Onyang. Zaczęto używać około 600 lat temu. Istnieją dokumenty, które wskazują, że sam król Sejong, który rządził w latach 1418-1450, kąpał się w lokalnych wodach. Lokalna infrastruktura obejmuje 5 komfortowych hoteli, 120 niedrogich moteli, ogromną liczbę basenów, nowoczesne i tradycyjne restauracje. Temperatura wody w źródłach Onyang wynosi + 57 ° C. Jest bogaty w alkalia i inne pierwiastki przydatne dla organizmu.
 4. Anson. Około 90 km od Seulu, w prowincji Chuncheonbook, znajdują się inne popularne gorące źródła w Korei - Anson. Uważa się, że miejscowa woda pomaga pozbyć się bólu pleców, przeziębienia i chorób skóry.
Горячие источники в Чхунджу, Южная Корея

Gorące źródła wokół Busan

Drugim co do wielkości miastem w kraju jest Busan , wokół której skupia się także ogromna liczba uzdrowisk. Najbardziej znane gorące źródła północnej Korei Południowej to:

 1. Hosimcheon. Kompleks spa został zbudowany wokół nich z 40 pokojami kąpielowymi i wannami, które można wybrać w zależności od ich wieku i cech fizjologicznych.
 2. Spa Spa Resort. Położony w Busan na Howende Beach. Woda w lokalnych źródłach zasilana jest z głębokości 1000 mi rozprowadzana jest w 22 kąpielach. Zapewnia również fińskie sauny i sauny, zaprojektowane w stylu rzymskim.
 3. Yunsson. W tej części Korei Południowej są też gorące źródła, owiana wieloma legendami. Powodem ich popularności jest nie tylko bogata przeszłość i zdrowa woda, ale także dogodna lokalizacja, dzięki której turyści nie mają problemów z wyborem hotelu.
 4. Chkhoksan. Wreszcie w Busan można odwiedzić źródła znane z niebiesko-zielonej wody. Znajdują się u stóp Góry Soraksan Dlatego też warto się zrelaksować w relaksującej ciepłej wodzie i podziwiać piękne górskie krajobrazy.
Горячие источники Сорак Вотерпиа, Сокчо

Strefa gorących źródeł w Asanie

Istnieją ośrodki termalne poza stolicą i Busanem:

 1. Togo i Asan. W grudniu 2008 r. Otwarto nową strefę gorących źródeł w pobliżu południowokoreańskiego miasta Asan. To całe uzdrowisko, w którym oprócz kąpieli w wodzie mineralnej znajdują się parki rozrywki, baseny, boiska sportowe, a nawet domki letniskowe. Miejscowa woda ma komfortową temperaturę i wiele użytecznych właściwości. Południowi Koreańczycy lubią przychodzić do tego gorącego źródła, by odpocząć z rodziną, rozładować stres w łaźniach z ciepłą wodą i podziwiać kwitnące egzotyczne kwiaty.
 2. Kompleks Paradise Spa Togo. Znajduje się w mieście Asan. Powstał w gorących źródłach, które wiele stuleci temu były ulubionym miejscem spoczynku dla szlachetnych mistrzów. Naturalną wodę mineralną stosowano w procedurach, które zostały zaprojektowane w celu leczenia wielu chorób i zapobiegania innym. Teraz te gorące źródła w Korei Południowej znane są nie tylko z kąpieli leczniczych, ale także z różnych programów wodnych. Tutaj możesz zapisać się na kurs aqua-yoga, aqua-stretching lub aqua-dance. Zimą miło jest zanurzyć się w łazience z imbirem, żeń-szeniem i innymi przydatnymi składnikami.
Горячие источники отеля Парадайз Спа Того, Южная Корея