Na północnym wschodzie Korea Południowa niedaleko od miejscowość wypoczynkowa Sokcho jeden z najbardziej malowniczych parki naturalne kraj - Soraksan, połamany wokół homonimicznych gór. Za swoją różnorodność biologiczną stał się nawet kandydatem do włączenia na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wraz z nadejściem wiosny większość mieszkańców i turystów udaje się tutaj, aby wyruszyć w góry Soraksan.

Zabytki gór

Ten grzbiet jest trzecim co do wielkości szkolnictwem górskim w kraju, drugim po nim wulkan Hallasan i Góry Chirisan . Najwyższym punktem w Soraksan jest szczyt Daechebonbon (1708 m). Ale w pięknie tych gór nie ma sobie równych. Ich spiczaste szczyty są spowite chmurami, a zbocza są pochowane w gęstych lasach iglastych.

U podnóża gór Soraksan rosną sosny, cedry, manchurskie futra i dęby. Od małych roślin można znaleźć szarotkę, azalie i miejscowe diamentowe dzwonki. W parku utworzonym w pobliżu gór Soraksan znajduje się 2000 gatunków zwierząt, z których najrzadsze to piżmo i kozy górskie. Spośród 700 osobników tego gatunku kóz zarejestrowanych w kraju, 100-200 znaleziono w tym rezerwacie.

Odwiedź park narodowy Soraksan w Korei Południowej, aby zobaczyć takie unikalne przedmioty:

  • wodospady Piren i Yuktam, znajdujące się przy wejściu do chronionego obszaru;
  • masywne formacje skalne Ulsanbawi;
  • Hyundylbawi kamienny kamień bujany o wysokości 5 m;
  • dolina Cheonbooldon, której nazwa tłumaczy się jako "A Thousand Buddhas";
  • kamienna dolina Pisonde;
  • gorące źródła Osek, skupione w pobliżu świątyni Songuksu;
  • ogromny posąg Buddy, położony przy wejściu do rezerwatu;
  • Mała jaskinia Gumgangul, która służy jako miejsce kultu dla Buddy.

Turyści przyjeżdżają tutaj, by zdobyć szczyt Daechebonne, skąd otwiera się niesamowity widok na dolinę i ląd do Morza Japońskiego. Jest tam chata górska, na którą można zarezerwować odpocząć w parku narodowym Soraksan w Korei Południowej.

Góra Ulsanbawi jest interesująca ze względu na granitowe blanki. Bezpośrednio między nimi wiele wieków temu wzniesiono dwie buddyjskie świątynie.

Статуя Будды, установленная при входе в национальный парк Сораксан

Turystyka w górach Soraksan

To pasmo górskie jest bardzo popularne wśród zwolenników turystyki pieszej, ekoturystyki, miłośników przyrody i zwykłych turystów, zmęczonych hałasem megamiast. Niektórzy z nich powinni odwiedzić Soraksan w kwietniu, inni - jesienią, kiedy drzewa są pomalowane na czerwono i żółto. W każdym razie, aby cieszyć się pięknem i spokojem tego obszaru, lepiej iść w dni powszednie. W weekendy i święta, z powodu dużej liczby odwiedzających, powstaje wiele godzin korków.

Осень в горах Сораксан

Niedoświadczeni turyści, którzy wspinają się po górach Soraksan, powinni wybrać łatwo dostępne trasy. Miłośnicy wielodniowych wędrówek czekają na znajomość z ogromnym górskim krajem. Z wierzchołków gór Soraksan można podziwiać piękno wodospadów, które spadają ze skał, pokryte zielonymi dolinami i niekończącymi się malowniczymi równinami.

Пешеходная тропа, проложенная вдоль вершины Тэчхонбон

Jak dostać się do Soraksan?

Turyści, którzy zdecydowali się je podbić góry , powinny zostać wysłane do parku wczesnym rankiem. Dla tych, którzy nie wiedzą, jak dostać się do Soraksan Seul powinieneś skorzystać z linii kolejowej transport . Codziennie pociąg odjeżdża z dworca autobusowego Seoul Express w stolicy, który zatrzymuje się w mieście Sokcho . Tutaj możesz wsiąść do autobusu nr 3, 7 lub 9. Cała podróż trwa średnio 3-4 godziny. Opłata wynosi około 17 USD. Bilety najlepiej rezerwować z wyprzedzeniem.