Na terenie Chirisan National Park znajduje się najwyższy szczyt gór Korei i najwyższy punkt na kontynencie Korea - Mount Chirisan, który jest częścią tytułowego pasma górskiego.

Chirisan ma kilka szczytów, z których największy, Cheonvanbon, osiąga wysokość 1915 m. Nazwa szczytu jest tłumaczona jako "szczyt króla niebios". Ponadto Chirsan słynie ze swojej wielkości: znajduje się na terenie trzech prowincji i pięciu powiatów. Góra znajduje się w Top 5 najbardziej znanych góry Korei .

Natura

Park Góry Chirisan zachwycają majestatyczną i wspaniałą scenerią: tutaj można zobaczyć wiele szczytów górskich, wodospady, niezwykle piękne doliny. Na terenie parku znajduje się rzeka Somjingan, uznawana za najczystszą w Korei, a do 1400 m znajdują się lasy liściaste składające się głównie z dębów i jesionów. Powyżej tego znaku przeważają gatunki iglaste (sosna, świerk, modrzew). Można tu zobaczyć i rośliny kulturowe: na zboczach rosną herbata i różne zioła lecznicze. Lokalna flora jest wystarczająco bogata, a fauna nie jest gorsza od niej:

  • wiewiórki;
  • knury;
  • szopy;
  • Niedźwiedzie himalajskie (azjatyckie) - według najnowszych badań jest ich 20.
Водопад

Świątynie

Na zboczach Chirisan jest 7 buddystów świątynie (i 3 kolejne u podnóża parku), w tym Świątynia Tevons, która była zamknięta dla odwiedzających od ponad tysiąca lat. Odwiedzający Chirisan mogą zobaczyć 7 z 307 Narodowych skarbów Korei, a także 26 regionalnych wartości.

Храм Тэвонса

Jak odwiedzić?

Aby wspiąć się na górę, należy najpierw dostać się do Parku Narodowego Chirsan. Od Seul będzie musiał polecieć do miasta Yeosu (loty bezpośrednie odbywają się 4 razy dziennie, droga zajmuje 55 minut, ponadto są loty z transferami, trwa to 2 godziny i 15 minut po drodze), a stamtąd można dojechać do parku autobusem lub samochodem. W parku, obok świątyń Hwaamsa, Cheoninsa itp., Znajduje się płatny parking.

Wspinanie się pod górę jest zabronione od 15 lutego do 15 maja i od 1 listopada do 15 grudnia, ponieważ zagrożenie pożarowe jest w tym czasie zwiększone. Ponadto wspinaczka może być zabroniona z powodu trudnych warunków pogodowych, więc przed planowaniem wejścia na górę ten punkt musi zostać wyjaśniony. Najlepszy czas na wizytę to koniec maja - początek czerwca i wrzesień-październik.

Ограждение обеспечивает безопасность восхождения