Około 70% terytorium Korea Południowa zajmują góry. Ich wysokość waha się od 200 do 1950 m nad poziomem morza. Na skałach są parki narodowe , rezerwaty przyrody, starożytne świątynie i pagody dlatego korzystają z nich zarówno miejscowi, jak i turyści.

Informacje ogólne

Góry w Korei nazywane są słowem "San", które dodaje się do nazwy każdej skały. Najwyższe stoki to wygasłe wulkany. Ich ostatnie erupcje miały miejsce w średniowieczu, jednak nie spowodowały większych szkód.

Główne pasma górskie przebiegają wzdłuż wschodniego wybrzeża kraju. Słyną z malowniczego piękna, rzadkich roślin i zwierząt. W zachodniej części Korei skały są usiane głębokimi wąwozami i pokryte gęstym lasem, a na południu znajdują się liczne świątynie. Prawie wszystkie grzbiety wyznaczały bezpieczne szlaki turystyczne.

Miejscowi chodzą w góry co weekend, aby spotkać wschód lub zachód słońca, zrelaksować się lub medytować. Jeśli nie mają możliwości wyjścia z miasta, zdobywają najwyższe punkty w osiedlach - są w Korei i takich górach. Według ekspertów około 10 tysięcy mieszkańców to profesjonalni wspinacze, a około 6 milionów ludzi to amatorzy.

Местные жители на экскурсии

Popularne góry Korei Południowej

Kraj ma ogromną liczbę zasięgów, które podróżni mogą odwiedzić. Najbardziej znane skały to:

 1. Amisan to góra położona w prowincji Chuncheon-Pukto w północno-wschodniej części stanu. Jego wysokość wynosi 630 m. Skała słynie z pięknego ogrodu, gdzie rosną egzotyczne kwiaty i smutnej legendy o rodzinie gigantów, kiedy brat pierwszy zabił swoją siostrę, a następnie, po uświadomieniu sobie błędu i sobie.
 2. Амисан
 3. Voraksan - góra ma wysokość 1094 m, jest głównym szczytem grzbietu Sobeksa i ma 2 prowincje: Kensan-Pukto i Chungcheon-Pukto. Na zboczach znajdują się stare klasztory buddyjskie i park narodowy.
 4. Вораксан
 5. Vanbansan znajduje się w prowincji Gyeonggi między miastami Dongjuhon i Phonchon w północno-zachodniej części Republiki Korei. Wysokość góry wynosi 737 m npm Od stolicy tutaj można dotrzeć w 2 godziny.
 6. Ванбансан
 7. Jirisan - jedna z najwyższych gór w Korei Południowej. Ze względu na swoją wielkość zajmuje 2. miejsce, jego szczyt sięga 1915 m. Skała znajduje się na południu kraju i jest częścią parku narodowego o tej samej nazwie. Istnieje 7 buddyjskich świątyń, które są zabytkami architektury.
 8. Чирисан
 9. Soraksan - znajduje się w prowincji Gangwon-do, w pobliżu Miasto Sokcho i odnosi się do grzbietu Thabeksan. Ma 1708 m wysokości i zajmuje trzecie miejsce w kraju. Oto rezerwat przyrody, 2 wodospady Pyrene i Yuktam, kamień buddyjski i Hyndylbavi - to słynny kulisty kamień, stojący na innym głazie. Ich łączny rozmiar przekracza 5 m.
 10. Сораксан
 11. Sobak - ten masyw należy do południowo-zachodniej części gór wschodnich Chin. Jest uważany za główny przełom w państwie. Maksymalna wysokość to 1,594 m, a całkowita długość to 300 km. Tutaj rosną lasy mieszane, wiecznie zielone i liściaste. W tym obszarze odkryto złoża złota i molibdenu.
 12. Собэк
 13. Phalgonsan - znajduje się w południowo-zachodniej części Korei i leży na peryferiach grzbietu Thebeksan. Kamień osiąga 1193 m wysokości. Tutaj możesz zobaczyć kilka kulturalnych i historycznych atrakcje na przykład starożytne świątynie ery Silla: Grota 3 Buddów i Tonkhvasów. Są one uwzględnione w wykazie narodowych dóbr kultury pod numerem 109.
 14. Пхальгонсан
 15. Muhaksan znajduje się w prowincji Kensan Namdo, niedaleko Busan . Nazwa grzbietu jest tłumaczona jako "góra tańczącego dźwigu". Nazwa ta została nadana ze względu na sylwetkę skały przypominającą ptaka, który przygotowuje się do startu. Najwyższy punkt osiąga 761 m. Istnieją 2 trasy turystyczne o długości 9 i 7,5 km.
 16. Мухаксан
 17. Kerensan - znajduje się w prowincji Chungcheon-Namdo na granicy 3 miast: Daejeon , Keren i Gyeongju . Miejscowi ludzie uważają górę za świętą i wierzą, że jej terytorium jest nasycone energiami qi. Na niektórych stokach mieściły się bazy wojskowe, a reszta znajduje się w tytułowym Parku Narodowym.
 18. Керенсан
 19. Kayasan - znajduje się w prowincji Kensan-Namdo i ma wysokość 1430 m. Całe terytorium góry należy do strefy chronionej, która została zorganizowana w 1972 roku. Oto świat sławny Buddyjska świątynia Haynes , gdzie przechowywane są archiwum starożytnych zapisów "Tripitaka Koreana". Zostały wycięte na 80 000 drewnianych płyt i są narodowymi skarbami pod nr 32.
 20. Каясан
 21. Meraksan znajduje się w prowincji Hwanghae-Pukto na granicy hrabstw Pyensan i Rinsan. Wysokość skały wynosi 818 m nad poziomem morza. Na terenie grzbietu w 1959 r. Utworzono rezerwat, którego powierzchnia wynosi 3440 ha. Tutaj mieszka rzadki gatunek dzięcioła.
 22. Мераксан
 23. Hallasan - Jest to najwyższy punkt w Korei Południowej, jego szczyt sięga 1950 m. Wulkan uznawany jest za Park Narodowy i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Skała należy również do naturalnego dziedzictwa kraju i zajmuje 182 miejsce.
 24. Халласан
 25. Kymdzhonsan - znajduje się w północnej części Pusanu, zajmuje powiat Pukku i gminną dzielnicę Tonnegu. Najwyższy szczyt góry nazywa się Knodanbon i ma wysokość 801,5 m. Jest to najczęściej odwiedzana naturalna atrakcja turystyczna we wsi. Jest kolejka linowa, która zabierze pasażerów do zacisznego centrum handlowego Sanson. W wiosce można zapoznać się z życiem Aborygenów i ich stylem życia.
 26. Кымджонсан
 27. Bukhansan - pasmo górskie położone w północnej części Seul i ma wysokość 836,5 m. Górę wieńczy gładki stok. W 1983 roku na tym obszarze utworzono rezerwat przyrody o tej samej nazwie. Flora i fauna reprezentowana jest przez 1300 gatunków zwierząt i roślin. Istnieje ponad 100 szlaków turystycznych, które prowadzą do buddyjskich świątyń i starożytnych murów twierdzy.
 28. Пукхансан
 29. Dobansan - góra znajduje się w prowincji Gyeonggi-do na granicy 3 miast: Seulu, Uyeongbue i Jangcy. Jego maksymalna wysokość to 739,5 m nad poziomem morza. Masyw ten słynie z formacji skalnych (na przykład Yubong, Seoninbon i Manjangbon), szczytów Uyamsky i malowniczych dolin (Songchu, Donong, Yeonggekhion, itp.). Istnieje ponad 40 szlaków turystycznych. Najbardziej znany z nich to szlak Baqvi, który przechodzi przez najstarszą świątynię regionu, Chonchuksa. Możesz dostać się tutaj publicznie transport .
Добансан