Korea Południowa jest uważany za przeludniony i gęsto zaludniony kraj, więc strefy ochronne na lądzie zajmują obszar zaledwie 3,82 kilometrów kwadratowych. km, a morze - 2,64 metrów kwadratowych. km Obszar ten obejmuje różne parki narodowe i rezerwaty, które chętnie odwiedzają miejscowi i turyści.

Informacje ogólne

Prawie wszystkie parki naturalne w Korei Południowej powstały w latach 70. XX wieku. Kraj ma 20 dużych rezerw i wiele małych (około 50), które nazywane są powiatami lub prowincjami. Wiele z nich znajduje się w górach i na wybrzeżu. Te ostatnie obejmują scenę wyspy i przestrzeń wodna między nimi.

Na terenie wielu parków w Korei, z wyjątkiem naturalnych atrakcje , możesz zobaczyć zabytki kultura i buddyjski świątynie . Wszystkie strefy środowiskowe kraju podlegają państwowej spółce zarządzającej rezerwami, która należy do Ministerstwa Środowiska.

Wstęp do parków narodowych Korei jest zazwyczaj płatny, ale cena jest niska. Będziesz musiał również zapłacić za parkowanie. Wszystkie dochody przeznaczane są na uporządkowanie obszarów chronionych. Odwiedzając rezerwat, turyści powinni przestrzegać pewnych zasad. Jest to zabronione tutaj:

 • śmieci;
 • palić;
 • zejdź z toru;
 • krzyczeć;
 • przeszkadzać zwierzętom.
Гранд парк

Najbardziej znane parki narodowe w Korei Południowej

Niektóre strefy środowiskowe kraju odwiedza rocznie 2-3 miliony osób. Najczęściej odwiedzane z nich to:

 1. Odezan (Odaesan) - składa się z 2 części: starożytnej klasztor Volchzhonsa i rzeka Sogymgang, otoczona skałami, kamieniami i dolinami. Latem turyści przyjeżdżają tu na piesze wędrówki, a zimą - na narty lub snowboard. Na terenie parku znajduje się 5 szczytów przeznaczonych do uprawiania sportu. Oto narodowe skarby pod numerem 48 (9-poziomowa pagoda) i numer 139 (kamienna figura Buddy).
 2. Одэсан
 3. Soraksan (Seoraksan) - największy park narodowy w Korei Południowej, jego zdjęcia zdobią liczne pamiątkowe karty i magnesy. Na powierzchni 398 metrów kwadratowych. km znajdują się hotele, campingi, restauracje i sklep sportowy. Oto najstarsza azjatycka świątynia buddyjska Sinhyngs, 19-metrowa rzeźba Gautamy, odlana z pozłacanego brązu, a także wyposażona w ponad 10 tras do uprawiania turystyki pieszej. Mają różne poziomy trudności i czasu trwania.
 4. Сораксан
 5. Bukhansan (Bukhansan) - znajduje się na tym samym grzbiecie w prowincji Gyeonggi. Flora i fauna ma 2494 gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Terytorium rezerwatu znajduje się w obrębie stolicy, dlatego jest bardzo popularne wśród mieszkańców Seul . Park narodowy jest wymieniony w Księdze Rekordów Guinessa jako najczęściej odwiedzany obszar na jednostkę powierzchni.
 6. Пукхансан
 7. Kayasan (Gaya-san) - znajduje się wokół góry o tej samej nazwie, która słynie z klasztoru Haeinsa . W klasztorze znajduje się zbiór starożytnych tekstów, wykonanych w XIII wieku. Rząd kraju chciał je przenieść do specjalnego podziemnego magazynu o pewnej wilgotności i temperaturze. Pierwsza partia przeniosła się tam natychmiast, więc kolekcja pozostała w pierwotnej formie. Zjawisko to, naukowcy nie mogą odgadnąć do tej pory.
 8. Каясан
 9. Hallasan (Hallasan) - Rezerwa znajduje się na Wyspa Jeju i jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W parku znajdują się gaje mandarynkowe, pastwiska, łąki i wulkan, którego szczyt wynosi 2950 m (najwyższy punkt w Korei Południowej). W jego kraterze znajduje się jezioro z jasnoniebieską wodą. Najlepiej jest tu przyjechać od maja do czerwca, kiedy kwitnie azalia.
Халласан

Jakie inne parki odwiedzić w Korei Południowej?

Podczas podróży dookoła kraju zwróć uwagę na takie wyjątkowe rezerwaty jak:

 1. Tadhehehesan Park - odnosi się do prowincji Jeollanam-do. Obszar parku pokrywają wiecznie zielone lasy zamieszkiwane przez 885 gatunków owadów, 165 - ryby, 147 - ptaki, 13 - płazy i 11 gatunków ssaków.
 2. Тадохэхэсан
 3. Grand Park - jest również nazywany Big Seoul Park znajduje się w Republice Korei. Na jego terenie znajduje się ogród różany, zoo, Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej , atrakcje i różne szlaki turystyczne są położone.
 4. Большой Сеульский парк
 5. Park Halle - ten park nazywany jest szlakiem wodnym Hallesudo. Jest to 150-kilometrowy obszar wodny rozciągający się od miasta Esu do Kojejedo. Istnieje wiele niezamieszkanych wysp z górskimi jaskiniami i dziewiczą naturą.
 6. Халле
 7. Kocham park (Jeju Loveland) - znajduje się na wyspie Jeju w Korei Południowej. Jest to wyjątkowa instytucja, na terenie której zainstalowane są rzeźby nagich ludzi, uchwyconych w różnych intymnych pozach. Wszystkie drzwi, ławy i fontanny są ozdobione kobiecymi genitaliami i fallusami. Jest też muzeum seksu, sklep z towarami tematycznymi i kino. Wejście do parku jest dozwolone dla osób powyżej 18 lat.
 8. Парк Любви
 9. Voraxan - słynie z malowniczych krajobrazów. Tutaj rzeki są zastępowane przez szybkie wodospady, a ścieżki są otoczone klifami. Na terenie obszaru ochrony znajduje się starożytna świątynia Tokchusa.
 10. Вораксан
 11. Bukhasan Park znajduje się w Seulu i jest otoczony malowniczym lasem. Na terenie obszaru chronionego znajdują się klasztory i świątynie a także specjalne trasy turystyczne.
 12. Бухасан
 13. Park rzeźb - położony na wybrzeżu Morza Żółtego w Korei Południowej. Posągi są wykonane w postaci bohaterów, którzy spotykają się i zakochują, a następnie opuszczają i doświadczają bólu. Wszystkie mają dziwaczne formy i pozy. Niektóre zabytki są erotyczne. Najbardziej rozpoznawalna rzeźba w parku nosi nazwę "Hands-Ladder".
 14. Парк Скульптур
 15. Islan Park - całe terytorium zabytki Jest obsadzony pachnącymi kwiatami i egzotycznymi roślinami. Jest mała farma i zoo, muzyczna fontanna i pagody, mosty i ścieżki rowerowe. W słoneczne dni na skałach często można zobaczyć żółwie skradające się do wygrzania.
 16. Ислан
 17. Seongsan Park to wymarły wulkan, który zachwyca swoim pięknem o zachodzie lub nadejściu świtu. Wejście na krater wulkanu odbywa się na specjalnej klatce schodowej, wyposażonej w platformy obserwacyjne i ławki.
 18. Сеонгсан
 19. Park Namsan - głównym celem turystów jest wieża telewizyjna, z której roztacza się zachwycający widok. Możesz się na nią wspiąć za pomocą kolejki linowej. W rezerwacie turyści zobaczą różnorodne rośliny, narodową wioskę i piękny staw z wodospadem.
Намсан