Świątynia Woljozsa jest uważana za jeden z najważniejszych buddyjskich klasztorów Korea , a także główny atrakcja turystyczna góra parku Odesan . Rok założenia świątyni to 643, czas panowania dynastii Silla, a mnich Chachjan został jej założycielem. Dzisiaj Woljozsa jest uważany za główny klasztor dla buddyzmu w Korei, zwłaszcza dla obecnego Choge.

Klasztor Księżycowy

Ta piękna nazwa klasztoru została przekazana za niesamowite nocne widoki, gdy jej eleganckie budynki są oświetlone przez księżyc w pełni. Ten widok jest naprawdę wart zobaczenia. W ciągu dnia jest nie mniej wdzięczny. Świątynie , część klasztoru, należą do klasyki koreańskiej architektury.

Szczególnie interesująca jest kamienna dziewięciopiętrowa pagoda, znajduje się przed głównym ołtarzem i nawiązuje do czasów budowy do panowania koreańskiej dynastii. W tamtych czasach buddyzm był oficjalną religią Korei, a budowa świątyń była prowadzona w całym kraju. Teraz ta pagoda jest uważana za jeden z koreańskich skarbów: znaleziono ją podczas renowacji wielu relikwii buddyzmu, które można teraz zobaczyć w muzeum.

Внутри храма Вольчжонса

Muzeum Songbo w kompleksie świątynnym Wolzhjonsa

Unikalna kolekcja buddyjskich relikwii i dziedzictwa kulturowego z czasów dynastii koreańskiej została zebrana po renowacji świątyni w 1970 roku. Było to poprzedzone dużymi pożarami, które przetoczyły się przez budynki w latach 50. XX w. Podczas ostatniej wojny koreańskiej. Niestety, wiele reliktów zostało utraconych.

Obecnie w muzeum znajduje się 206 eksponatów, z których najsłynniejszym jest starożytny dzwon - jego odlew z brązu w 725 roku. Wraz z kamienną pagodą eo jednym z czterech narodowych skarbów Korei, położonym w górskim parku Odesan. Jego stan jest uznawany przez ekspertów za idealny, a dzwonek wciąż brzmi czysto i pięknie.

Колокол

Wcześniej był w Sangwonce, małym klasztorze, położonym 8 km od Wolzjonsa, jeszcze wyżej w górach. Klasztor ten został założony w 705 r., A dziś jest interesujący, ponieważ nie został przebudowany lub zrekonstruowany, ale zachował swoje pierwotne zarysy. Ze względu na niedostępne położenie, nie został zniszczony podczas wojen i nie ucierpiał w ogniu takim jak Woljozsa.

Стены храма Вольджонса

Skarby Woljeongsi

Mimo licznych strat podczas pożaru wiele zabytków zostało ocalonych w Woljeongach, a sama świątynia została odbudowana bez utraty uroku i wyjątkowości. Tutaj zobaczysz kamienną statuę siedzącego Buddy, w osobnym pawilonie Chogmelbogun w ogromnej sali, odbywają się kazania, aw innym pokoju przechowywane są resztki Buddy. Również na terenie świątyni znajdują się dokumenty historyczne. Powstanie z głównego budynku w góry , widać Budo, to jest 22 pagody, które zawierają pozostałości mnichów z klasztoru Wolzhozhons.

Jak dostać się do Voljon?

Aby się tam dostać Seul przed świątynią będzie musiał użyć samochodu lub kilku autobusów. Pierwszy z nich jedzie do miasta Chin-bud, konieczne jest znalezienie autobusu, który zabierze Cię do parku Odesan. Przystanek Woljeong-sa znajduje się 5 minut spacerem od kompleksu świątynnego.

Главный вход в храм