Nowoczesny Seul - jeden z najbardziej dynamicznych i popularnych wśród zagranicznych turystów miast Korea Południowa . Ta ogromna metropolia licząca 10 milionów mieszkańców jest prawdziwym rajem dla koneserów pysznej orientalnej kuchni, starożytnych świątyń i urzekającej górskiej scenerii. Oprócz licznych kulturowych i naturalnych atrakcje Stolica oferuje szeroki wybór rozrywek dla lubiących aktywny wypoczynek odpocząć , wśród których niewątpliwie jest największy park wodny w Seulu, Seul. Porozmawiajmy o tym więcej.

Co jest ciekawego w parku wodnym?

Sylala jest pełnoprawnym kurortem z mnóstwem atrakcji dla osób w różnym wieku. Projekt wnętrz kompleksu SK Readers View, w którym znajduje się park wodny, przypomina słynną grecką wyspę Santorini, a krystalicznie czysta woda w basenach została wydobyta z głębi Morza Śródziemnego. Do najpopularniejszych atrakcji parku wodnego należą:

 1. "Wyspa" - największa pula parku wodnego Silpa w Seulu, położona w samym centrum hali. Tutaj można nie tylko pływać w czystej, ciepłej wodzie, ale także relaksować się z duszą i ciałem: wzdłuż całego obwodu basenu znajdują się wanny z hydromasażem, a na środku znajduje się prysznic.
 2. Главный бассейн аквапарка
 3. "Rainbow" - wąski basen o długości 140 m, idealny zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Nad nim wznosi się wielobarwny łuk, skąd pochodzi nazwa atrakcji.
 4. Радуга
 5. "Plaża" - płytki basen dla dzieci, ozdobiony palmami, rozgwiazdy, koralowce i inne zabawy na morskim motywie dla dzieci.
 6. "Aqua Kids" to kolejna atrakcja dla dzieci, w której można skakać na sztucznych falach, pływać w fontannie, a nawet grać na fortepianie z zabawkami.
 7. "Iceberg" - zabawna zjeżdżalnia dla najmłodszych dzieci.
 8. Аттракцион Айсберг
 9. "Koło" - bardzo popularna rozrywka, zarówno u dzieci, jak i wśród ich rodziców. Atrakcją są 2 nadmuchiwane wielokolorowe rurki, wewnątrz których można skakać, jak na trampolinie.
 10. Аттракцион Колесо
 11. "Spa" - 3 małe wanny, z których każda jest przeznaczona dla 2-3 osób. Gorąca woda, bogata w minerały i składniki odżywcze, sprawia, że ​​czujesz się jak ośrodek spa.
Co jeszcze można zrobić?

Na terenie budynku, jakim jest park wodny Silala w Seulu, jest także wiele innych atrakcji dla zwiedzających, w tym:

 1. Sauna to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na terenie kompleksu. Wnętrze przypomina luksusowy pięciogwiazdkowy hotel , a całe wykończenie wykonane jest z naturalnych materiałów. Dla wygody gości przygotowano wygodną garderobę z szafkami do przechowywania rzeczy osobistych, dużą łazienką dla kobiet i mężczyzn, pokojem z wodą termalną, suchą i mokrą sauną oraz 2 pralniami.
 2. Женская душевая в сауне
 3. Spa to elegancki salon, jeden z najlepszych w mieście. Zaskakująco, ceny w niej nie gryzą, ale usługa jest na najwyższym poziomie. Najpopularniejszymi zabiegami w salonie są różne rodzaje masażu, sauny na podczerwień, lodu i soli kryształowej. Uważa się, że nawet jedna taka sesja może znacznie poprawić stan skóry i ciała jako całości.
 4. Спа-центр
 5. Siłownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń i niezbędny sprzęt.
 6. Тренажерный зал
 7. Pokój dziecięcy , przeznaczony do wypoczynku dzieci w absolutnie różnym wieku. W hali jest kilku animatorów, którzy bawią się z dziećmi, bawią ich i oglądają bezpieczeństwo .
 8. Patio restauracyjne jest ulubionym miejscem dla wszystkich odwiedzających kompleks, bez wyjątku, gdzie kilka różnych lokali zgromadziło się pod jednym dachem. Po pełnym wrażeń dniu można delektować się najlepszymi potrawami Koreański , Chińskie, amerykańskie i europejskie kuchnie.
Ресторанный дворик Jak się tam dostać?

Łatwo jest dostać się do Sealah Water Park w Seulu. Można to zrobić na kilka sposobów:

 1. Na metro . Jeden z najpopularniejszych typów publicznych transport w Korei Południowej - Metro - wygodnie przechodzi przez całe centrum Seulu, dzięki czemu prawie zawsze można dostać się z jednego końca miasta do drugiego bez zmiany. Aby dostać się do parku wodnego, jedź jedną linią do stacji Yeongdeungpo Shinsegae lub 2 do stacji Mungna. Następnie postępuj zgodnie ze znakami.
 2. Autobusem. Najbliższy przystanek autobusowy do kompleksu SK Readers View - Mungna. Można do niego dotrzeć na jednej z tras: №№ 6211, 6625, 641 lub 2500.
 3. Taksówką lub samochodem osobowym według współrzędnych. Na terenie kompleksu znajduje się kilka parkingów, ale tylko pod ziemią dla odwiedzających "Sylaly" jest bezpłatny. Dozwolony czas przestoju na parkingach wynosi 3 godziny dla spa i sauny oraz 6 godzin dla parku wodnego. Za każde 30 minut nadwyżki wypłacane jest dodatkowe 1 cu.

Jeśli chodzi o tryb pracy, park wodny Sialal jest otwarty na wizyty codziennie od 10:00 do 19:00. Koszt biletu zależy od wybranego czasu: do 15:00 cena wstępu dla osoby dorosłej wynosi 30 USD, dzieci - 25 USD, po 15:00 - 20 USD. i 15 cu odpowiednio.

Вход в аквапарк