Jak każdy kapitał, Seul to dość duże miasto, ma ponad 10 milionów Koreańczyków. Oczywiście, trudno jest sobie wyobrazić, że ludność takiego miasta może się obejść bez metra.

Informacje ogólne

W Seulu pierwsza linia metra została uruchomiona w 1974 roku. Od tego czasu minęło ponad 40 lat, ale budowa nie została przerwana. Corocznie kończą się nowe stacje i oddziały. Dzisiaj metro składa się z 9 linii. W tym megalopolis z ogromnym dziennym przepływem usług metra, codziennie korzysta z niego ponad 7 milionów osób.

Поезд метро Сеула

Dlaczego metro w Seulu jest tak popularne?

W stolicy Korei podróżuj tylko drogą lądową transport prawie niemożliwe z powodu dużego ruchu. Przed wizytą w kraju przeczytaj przydatne informacje na temat najpopularniejszej formy transportu publicznego:

 1. Schemat. Metro w Seulu jest jednym z najbardziej komfortowych w Korea Południowa i ogólnie na świecie. W jego schemacie jest trochę jak ośmiornica, rozciągająca długie macki we wszystkich kierunkach, az liczby linii i stacji trochę falujące w oczach, ale nietrudno ją zrozumieć. Poniżej znajduje się zdjęcie planu metra w Seulu.
 2. Схема метро Сеула
 3. Język. Nazwy stacji są zawsze ogłaszane w języku koreańskim i natychmiast powielane w języku angielskim, to samo dotyczy inskrypcji stacji i indeksów. Tablice oświetleniowe i szyldy są tłumaczone na kilka języków, ponieważ turysta będzie łatwo nawigował na wszystkich stacjach, nawet pomimo dużej liczby wyjść z metra.
 4. Указатель в метро Сеула
 5. Usługi dla pasażerów. W metrze w Seulu komunikacja komórkowa działa idealnie. Przy każdej stacji przyjemnie jest mieć kawiarnie i automaty z wypiekami, kawą i innymi przekąskami. Bardzo wygodne i fakt, że stacje są blisko Lotnisko i stacja, która pozwala szybko dotrzeć do pożądanego miejsca.
 6. Сотовая связь в метро работаетМагазины на станциях
 7. Wystrój. W każdym pociągu metra są oryginalnie zaprojektowane samochody, a po raz pierwszy bardzo interesująca jest osoba, która przyleciała do Korei. Na przykład są wozy z dekoracją wiosenną, z kapsułkami wodnymi, ozdobione roślinnością lub udekorowane na wakacje.
Вагон веснаКапсулы в вагонахНескучные вагоны

Metro Seoul - jak korzystać?

Każda linia ma swój własny kolor, jest bardzo wygodna podczas oglądania obwodu. Wielu jest zaskoczonych, gdy słyszy odpowiedź na pytanie "Ile stacji metra w Seulu?", Że istnieje 18 linii i 429 stacji, które znajdują się zarówno w samym mieście, jak i na przedmieściach.

Każda stacja ma swój własny numer, co ułatwia gościom miasta zrozumienie całej mapy metra. Jeśli chcesz przejść do innej linii, po prostu szukaj stacji transferu na skrzyżowaniu 2 oddziałów.

Kierunkowskazy odpowiadają kolorowi ich linii, dlatego trudno jest się zgubić. Schematy metra są sprzedawane w samochodach, w sklepach, a nawet w kawiarniach. Wszystkie stacje są ozdobione mapami metra. Wśród nich są nawet interaktywne, które pomogą określić dogodną trasę pomiędzy niezbędnymi stacjami. Karty są tak zrozumiałe, że absolutnie nie wymagają tłumaczenia z języka koreańskiego.

Просмотр карты на станции

Zabytki Seulu ze stacjami metra

Podczas podróży przez stolicę Republiki Korei chcę zobaczyć jak najwięcej atrakcje . Często turyści są zainteresowani, jak dostać się do Everland Park w Seulu lub do słynnego Mendon Street . Bardzo przydatny będzie znać niezbędne stacje metra znajdujące się w pobliżu najciekawszych miejsc w Seulu:

 • Wieża Telewizyjna w Seulu - stacje Itaewon i Changmuro;
 • Ulica handlowa Mendon - ta sama stacja, odnosi się do niebieskiego oddziału;
 • Park rozrywki Lotte World - stacja Jamsil;
 • Everland Park - Chongdae Everland Station;
 • Park Olimpijski znajduje się w pobliżu fiołkowej gałęzi na stacji o tej samej nazwie;
 • Zoo - stacja Greater Seoul Park na niebieskim oddziale;
 • Muzeum Wojny znajduje się na skrzyżowaniu 2 linii, najbliższa stacja to Jamsil.
Одна из станцийКрасивые и уютные станции

Co powinien wiedzieć turysta?

Odwiedzając zabytki, trzeba wiedzieć, ile metra w Seulu jest otwarte i jak daleko ono działa. Nie zapominaj, że istnieje pewien harmonogram. Godziny metra w Seulu:

 • w dni robocze - od 05:30 do 01:00;
 • w weekendy od 05:30 do 00:00;

Pociągi docierają na stację w odstępach 5-6 minut, co zapewnia nieprzerwany przewóz pasażerów.

В ожидании поезда

Płatność za podróż

Płatność w metrze w Seulu odbywa się za pomocą kart transportowych "Citypass +". Są bardzo wygodne, ponieważ można z nich korzystać w każdym transporcie lądowym, w tym taksówkach. Można je kupić w specjalnej maszynie na dowolnej stacji metra, a następnie uzupełnić pieniędzmi. Jak to wszystko się dzieje:

 • urządzenie musi być przełączone na angielski;
 • po wybraniu menu Pobierz kartę tranzytową i rodzaj karty Karta dorosła;
 • Автомат с картами для оплаты проезда
 • gotówka do zapłaty 3000 wygranych, tzn. 2,65 USD;
 • maszyna wydaje pudełko z kartą w środku;
 • w specjalnym oknie automatu Doładowanie pieniądza gotówkowego lub Przekazanie biletu i Przeładowanie karty w celu uzupełnienia karty pieniędzmi;
 • Карта для оплаты метро
 • wycieczka kosztuje od 1,10 $, wszystko zależy od odległości;
 • przechodząc do kołowrotów, karta musi być dołączona do określonej lokalizacji.
Турникеты

Seul Safe Metro

Niektórzy ludzie mają nieprzezwyciężony strach przed wejściem do metra, ponieważ nie czują się w metrze bezpieczeństwo . Należy zauważyć, że w Seulu nie musisz się o to martwić.

Pracownicy i pasażerowie przestrzegają wszystkich przepisów bezpieczeństwa i przez wiele lat nie było problemów z pociągami. Również cieszy obecność policjantów na wszystkich stacjach, aw sytuacjach awaryjnych zlokalizowane są automatyczne bronie z maskami gazowymi, zlokalizowane na stacjach wzdłuż ścian. Dzięki tym środkom można argumentować, że metro Seul jest jednym z najbezpieczniejszych na świecie.

Комфортное метро