Ciche i przytulne przedmieście Seul stanie się prawdziwą rozkoszą dla tych, którzy są zmęczeni rytmem życia w stolicy, stałymi tłumami ludzi na zatłoczonych ulicach i tłumami metro . Oto tradycje Korea Południowa uhonorowani wielką gorliwością, a mieszkańcy są przyjaźni i gościnni. Spójrz na krainę porannej świeżości pod zupełnie innym kątem - odwiedź miasto Gimpo.

Informacje ogólne

Gimpo to małe przytulne miasteczko w prowincji Gyeonggi. Jego populacja nie przekracza 220 tysięcy mieszkańców, a powierzchnia ma 276 metrów kwadratowych. km. Wschodnia część miasta jest obmywana przez wody Morza Żółtego. W mieście są dwie wyższe uczelnie - szkoła wyższa i uniwersytet Sankha. Gimpo znajduje się 30 km od stolicy.

Zabytki i rozrywka

Bliskość stolicy miała niewielki wpływ na lokalne zabytki , a dziś Gimpo może zabawiać turystów takimi rozrywkowymi miejscami i zjawiskami:

  1. Buddyjska świątynia munusa. Został wzniesiony w 1648 roku. Dziś prawdziwe skarby narodu znajdują się tutaj, wymienione na liście dziedzictwa kulturowego kraju.
  2. Twierdza Munsusanson. Ta fortyfikacja została wzniesiona w 1694 roku i jest jedną z pozycji na liście dziedzictwa historycznego Korei Południowej. Twierdza stoi na górze Munsusan, a jej główną funkcją była ochrona przed atakami piratów. Na szczególną uwagę zasługuje mur obronny o długości 4 km.
  3. Rytuały chłopów Tongin Turenori. Od 1998 roku elementem lokalnego folkloru jest niematerialne dziedzictwo Gyeonggi-do. Rytuały obejmują przebrane w kostiumy festiwale, piosenki, tańce, które zostały wykonane przez chłopów jako znak wdzięczności dla natury za bogate zbiory.
Храм

Hotele

W Gimpo praktycznie nie ma luksusowych i modnych hoteli. Taki plan hotele z siedzibą w stolicy, ale na przedmieściach można znaleźć komfortowe zakwaterowanie za znacznie niższą opłatą. Szukając dobrego hotelu w Gimpo, zwróć uwagę na Hotel L'art Gimpo, Rest Hotel, Hotel Lineplus.

L'art Gimpo

Restauracje

Mieszkańcy Gimpo uwielbiają jeść. Jest tu wiele zakładów gastronomicznych, praktycznie na każdy gust. Możesz uraczyć się jako znajoma kuchnia europejska i śródziemnomorska oraz w pełni doświadczyć tradycyjnych smaków Korei Południowej. Mówiąc o konkretnych miejscach, nie sposób nie wspomnieć o takich miejscach jak Love Hae Love Sashimi, Best House Noodles Soup, Nagasaki Cass Te Ra.

Рестораны

Wydarzenia w Gimpo

Główny wakacje tutaj jest festiwal kultury i sztuki. Każdego roku jesienią, w ciągu 4 dni, miasto ulega transformacji - organizowane są tu występy zespołów folklorystycznych, wystawy handlowe, tematyczne przedstawienia teatralne itp.

Jak dostać się do Gimpo?

W pobliżu Gimpo jest lotnisko który kiedyś zajmował mistrzostwo w rankingu podróży lotniczych, a teraz koncentruje się na lotach krajowych. Ponadto można dostać się do miasta autobusem i pociągiem. Z Seul co 40 minut są zaplanowane autobusy №№60,66.

Аэропорт