Święta to zawsze zabawa, pozytywne emocje, prezenty i goście. Jednak w tym artykule nie chodzi o jubileusze i wesela, ale o święta obchodzone w Korei Południowej.

Ogólne informacje o wakacjach w Korei

Święta to zawsze zabawa, pozytywne emocje, prezenty i goście. Jednak w tym artykule nie mówimy o jubileusze i wesela, ale o świętach, które są obchodzone w Korea Południowa .

Ogólne informacje o wakacjach w Korei

Niektóre uroczystości tego azjatyckiego państwa mogą być bardzo zaskakujące, podczas gdy inne wydają się prymitywne i zwyczajne. Daleko od wszystkich świąt w Korei Południowej dają mieszkańcom kraju możliwość odpoczynku od codziennej pracy. Wielu z nas słyszało, że wszyscy Koreańczycy są pracoholikami, którzy pracują bez normalnych wakacji i weekendów, ale to nie jest do końca prawdą. Jeśli święto przypada na dzień wolny, nie można go tolerować, jak to często bywa w krajach byłego ZSRR.

Zatem wszystkie święta w Korei Południowej są podzielone na kilka typów:

 • oficjalne, to wtedy obywatele kraju świętują i odpoczywają;
 • nieformalne, to jest, gdy święto jest obchodzone, ale w dniu roboczym;
 • Nowoczesny, który świętują tylko młodzi ludzie;
 • Tradycyjne, zapamiętane przeważnie tylko przez ludzi starszego pokolenia.

Święta narodowe w Korei Południowej

Koreańczycy świętują hałaśliwie i kolorowo święta. Ten kraj słynie z czarujących i jasnych festiwali, które odbywają się przez cały rok. Warto to zobaczyć na własne oczy, a nawet stać się imprezą na piękne i ekscytujące wakacje.

Święta narodowe w Korei Południowej obejmują:

 1. Nowy Rok obchodzony jest 1 stycznia. Koreańczycy starają się świętować to ze szczególnym urokiem, tak aby szczęście i bogactwo przez cały rok. Ludzie mają tradycję, aby przejść do parków lub gór i tam, aby spełnić pierwszy świt nowego roku. Ubierz się zwykle w strój narodowy "hanbok", ale nie obywa się bez ekscentrycznych strojów, masek i kostiumów. Ulice zaczynają dekorować w połowie grudnia, iluminacja miga wszędzie i słychać świąteczną muzykę. Nie obywa się bez ulubionego zajęcia Koreańczyków - uruchomienia latawców "yon". Przepływ turystów w tym czasie jest zawsze ogromny, ponieważ zawsze jest wiele osób, które chcą świętować Nowy Rok w Korei Południowej.
 2. Sollal lub Nowy Rok w chińskim kalendarzu. Mieszkańcy Korei żyją zgodnie z kalendarzem gregoriańskim, ale niektóre święta obchodzone są w kalendarzu księżycowym. Sollal bardzo przypomina nasze obchody w gronie rodzinnym z darami i rozrywkami. Chiński Nowy Rok obchodzony jest co roku w różne dni ze względu na płynny harmonogram księżycowy.
 3. Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 1 marca. Święto to związane jest z wyzwoleniem z okupacji japońskiej. Oficjalne przemówienia, masowe uroczystości odbywają się.
 4. Парад в честь дня независимости Южной Кореи
 5. Urodziny Buddy. Każdego roku obchodzone jest 8 dnia czwartego miesiąca. Koreańczycy modlą się w buddyjsku świątynie , prosząc o zdrowie i szczęście w życiu. W większości miast znajdują się procesje z jaskrawymi kolorowymi latarniami w kształcie lotosu, a także zdobiące ulice. W wielu kościołach gościom oferowane są smakołyki z herbatą i lunche, do których każdy może przyjść.
 6. День рождения БуддыФонарики-лотосы на дне рожденья Будды
 7. Dzień Dziecka obchodzony jest 5 maja. Rodzice psują swoje dzieci hojnymi prezentami i uczęszczają parki rozrywki , ogrody zoologiczne i inne miejsca odpocząć . To święto zostało założone, by dzielić się zabawą i rozrywką z całą rodziną.
 8. День детей
 9. Dzień pamięci i poświęcenia obchodzony jest 6 czerwca. W tym dniu czczą pamięć mężczyzn i kobiet, którzy poświęcili swoje życie dla ratowania Ojczyzny. 6 czerwca o godzinie 10:00 mieszkańcy słyszą dźwięk syreny i minutę ciszy upamiętniającą tych, którzy zginęli podczas wojny koreańskiej. Flaga narodowa w Dniu Pamięci jest zawsze obniżana. Najważniejsza i wielka uroczystość odbywa się na Cmentarzu Narodowym we Wrocławiu Seul . Do tego czasu groby są zawsze ozdobione białymi chryzantemami i flagami Korei.
 10. День памяти
 11. Dzień Niepodległości i Wyzwolenia. Jeśli nadal nie wiesz, które święto odbędzie się 15 sierpnia w Korei Południowej, pamiętaj - to jest najważniejsze i najważniejsze w historii Dnia Niepodległości. W 1945 roku, 15 sierpnia, Japończycy przeżyli klęskę podczas II wojny światowej, a tym samym położyli kres 40-letniej okupacji Korei. Oficjalne święto stało się po 4 latach - 1 października. W całej Republice odbywają się oficjalne wydarzenia z udziałem głównych osób w kraju. Wszystkie miasta są ozdobione flagami państwowymi, a więźniowie są uznani za amnestów. Dzień Niepodległości Korei ma swoją własną piosenkę, która brzmi w tym dniu zewsząd. Warto zauważyć, że w Korei Północnej jest również obchodzony, tylko nazywa się Dzień Wyzwolenia Ojczyzny.
 12. День независимости Кореи
 13. Dzień założycielski państwa obchodzony jest zawsze 3 października. Ulice zawsze są udekorowane flagami, a wiele oficjalnych wydarzeń odbywa się z pierwszymi urzędnikami rządowymi.
 14. День основания государства
 15. Chusok jest jednym z najważniejszych świąt w Korei. To trochę jak Święto Dziękczynienia w Ameryce. Rozpoczyna się 15 dzień ósmego miesiąca księżycowego. Święto ma jeszcze jedną nazwę - Khankavi, co oznacza "duży środek jesieni". Koreańczycy prowadzą rytuały poświęcone bogatym zbiorom i dziękują za to przodkom.
 16. Чхусок
 17. Dzień Hangul obchodzony jest 9 października. W żadnym kraju na świecie nie obchodzi się tak wielką skalę w dniu pisania, jak to jest w Korei Południowej. Uroczystości czasowe na literę, literaturę i kultura , odbywają się w całym kraju. W Seulu, w Sali Pamięci Króla Sejonga, na placu Gwanghwamun, w Muzeum Historycznym i innych miejscach znajdują się wystawy, koncerty i różnorodne zajęcia.
 18. День Хангыля
 19. Boże Narodzenie obchodzone jest 25 grudnia. Wszystkie miasta są zakopane w choinkach i oświetleniu, Święty robi ulice i metro, nawet Prezydent ma mowę gratulacyjną. Sklepy aranżują imponującą sprzedaż, a kawiarnie oferują różnorodne smakołyki. Ale dla Koreańczyków to nie jest rodzinne wakacje: mogą po prostu pójść do kina lub pójść na spacer ze swoją drugą połową zakupów. Ciekawe, że wiele świątyń buddyjskich, jako symbol harmonii religii, również rozświetla choinki.
Рождество в Южной Корее

Festiwale w Korei Południowej

Republika Korei może być dumna nie tylko ze wspaniałych wakacji, ale także z wielkich festiwali. Rocznie odbywa się około 40. Wśród wszystkich poniższych, najbardziej kolorowych, jasnych i ciekawych festiwali:

 • horyzont w Kimje;
 • tradycyjne naczynia do herbaty - w Mungyeon;
 • pstrąg w Quachône ;
 • błoto morskie - w mieście Bourgogne;
 • tańcz w maskach - w Andone ;
 • latarnie - w Chinzhu nad rzeką Namgan.
Фестиваль фонарей

Młodzież koreańska preferuje festiwale muzyczne. Wśród nich są 2 najbardziej popularne:

 1. Pentaport Rock Festival - festiwal muzyczny w Korei Południowej, odbywający się w Incheon . Głównym kierunkiem jest muzyka, przyjaźń, pasja. Te festiwale muzyczne odbywają się w Korei Południowej w sierpniu.
 2. Фестиваль музыки
 3. Busan One Asia Festival lub BOF w Busan to główne muzyczne wydarzenie roku. Rozpocznie się 22 października i potrwa 9 dni. Głównym kierunkiem jest koreańska młodzieżowa muzyka i kultura.
Музыкальный фестиваль в Пусане

Wskazówki dla turystów

Planując podróż do Korei Południowej, należy pamiętać, że w czasie wakacji wiele zakładów może być zamkniętych, na przykład banki, muzea, restauracje i sklepy. Bilety na samoloty, pociągi i autobusy są kupowane z wyprzedzeniem. W wigilię ważnych świąt długie korków. Podczas święta Chusoka pobierana jest dodatkowa opłata za leki i pomoc medyczną w wysokości 50%.