Miasto portowe Port Dickson (Port Dickson), które sami Malezyjczycy często nazywają po prostu "PD", jest wspaniałym wyborem dla miłośników plaży i aktywnych odpocząć , która stała się ulubionym miejscem podróży zarówno dla mieszkańców, jak i gości z kraju. Tutaj znajdziesz niesamowicie piękną przyrodę i wspaniałą atmosferę komfortu i harmonii.

Lokalizacja:

Mapa pokazuje, że nadmorski kurort Port Dickson znajduje się na wybrzeżu w cieśninie Malakka, w stanie Negeri-Sembil. Z centrum malezyjskiej stolicy - z miasta Kuala Lumpur - Port Dickson oddziela około 100 km.

Порт Диксон на карте

Historia miasta

Port Dickson jest najmłodszy ośrodek w Malezji . Wcześniej wydobywano tu węgiel i ropę, a po wybudowaniu portu morskiego i linii kolejowej w mieście rozpoczął się aktywny rozwój działalności handlowej i turystycznej. Bardzo szybko wzdłuż wybrzeża wybudowano różne poziomy hotelu i całą niezbędną infrastrukturę do komfortowego pobytu - restauracje, kawiarnie, sklepy, centra handlowe, miejsca do uprawiania sportu itp. Ze względu na obecność długich piaszczystych plaż i spokojnego morza Port Dickson przeżywa prawdziwy boom spa od ponad dwóch dekad. Liczba osób, które chcą odwiedzić to przytulne miasto wypoczynkowe, rośnie z roku na rok.

Закат в Порт ДиксонеПрирода в Порт Диксоне

Atrakcje Port Dickson w Malezji

Z interesujących przyrodniczych i historycznych miejsc w mieście i jego okolicy warto zwrócić szczególną uwagę na:

 1. Fort (Fort Lukut) i Kota Lukut (Kota Lukut). Lukut jest tylko 7 km od Port Dickson i był w XIX wieku głównym ośrodkiem górnictwa cyny. W celu ochrony rozwoju w połowie XIX wieku wzniesiono tu fort. Kot Lukut znajduje się na szczycie wzgórza Bukit Gadżath Mathi. Wieża ma wspaniały widok na całe miasto.
 2. Muzeum Lukut. Czekają na nią eksponaty z fortu, zaczynając od monet i płytek podłogowych, a kończąc na szczątkach liniowego holenderskiego statku, który zatonął podczas bitwy morskiej w Cape Racado. Muzeum powstało w celu zachowania kultury i obyczajów miejscowej ludności Minangkabau.
 3. Музей Лукут
 4. Zarezerwuj Cape Racado. W nim zobaczysz nieprzebyte dżungle i bagna namorzynowe, które stały się ostoją dla wielu pięknych ptaków, gadów i owadów. W wilgotnych lasach deszczowych można również spotkać krokodyle, jaszczurki i węże.
 5. Заповедник мыс Рачадо
 6. Fort Kempas. Położony 25 km od Port Dickson w kierunku Lingi. W wiosce Fort Kempas do dnia dzisiejszego zachował się grób XV w., W którym pochowano szczątki sławnej postaci historycznej Ulema Sheikh Ahmed Makhtum.
 7. Latarnia morska. Znajduje się na wzgórzu w rezerwacie leśnym Cape Racado. Został zbudowany przez Portugalczyków na początku XVI wieku w bitwie pod Malacca. Dziś góruje nad Cieśniną Malakką i jest popularną atrakcją turystyczną w regionie uzdrowiskowym.
 8. Морской маяк
 9. Gospodarstwo strusia. Tutaj odwiedzający są rozrywani przez jazdę konną na strusiach i opowieści o sposobach przetwarzania jaj. Od przekąsek dostaniesz shish kebab lub burger z nadziewanym mięsem tego ptaka, a także pamiątki i kosmetyki wykonane z różnych części strusia.
 10. Страусиная ферма
 11. Mini-zoo. Doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Tutaj można zobaczyć wiele różnych zwierząt, w tym konie, wielbłądy, małpy, króliki, kurczaki i węże.
 12. Парк и детская площадка на курорте
 13. Muzeum Muzyczne Tentera Darat. Interesująca obecność starych pojazdów i samolotów Królewskiej Armii Malezji.

Wypoczynek i rozrywka w ośrodku

W Port Dickson oferowana jest duża liczba różnorodnych zajęć rekreacyjnych. Wśród nich możemy wyróżnić:

 • wakacje na plaży;
 • spacer po jachtach lub kajakach;
 • windsurfing;
 • nurkowanie ;
 • gra w tenisa lub squasha;
 • narty wodne i motocykle;
 • wędkarstwo;
 • przechodzi przez dżunglę;
 • odwiedzanie muzeów.
Активный отдых на курорте

Plaże Port Dickson

W mieście znajduje się 18 km pięknie wyposażonych i zadbanych piaszczystych plaż otoczonych palmami kokosowymi, bananowcami i kazuaryną z iglastymi liśćmi przypominającymi drzewa iglaste. Plaże Port Dickson znajdują się pomiędzy pelerynami Tanjung Gemuk i Tanjung Tuan. Sam ośrodek położony jest na pierwszym cyplu, a dalej na południe znajduje się szereg wiosek rybackich, w których można znaleźć luksusowe hotele, wille i kluby golfowe.

На пляже Порт Диксона

Najbardziej preferowane miejsca do rekreacji na plaży znajdują się w pobliżu wioski Teluk Kemang (Teluk Kemang) oraz w Błękitnej Lagunie na początku Cape Tanjung Tuan (Tanjung Tuan). Najczęściej są one widywane na pamiątkach ze zdjęciem Port Dickson.

Пляж Танджунг ТуанПляжи Порт Диксона

Zakwaterowanie i wyżywienie w Port Dickson

W ośrodku znajdziesz wiele hotele , bungalowy i wille, skromne instytucje budżetowe i luksusowe luksusowe hotele. W północnej części miasta można wynająć trochę taniej, a im dalej na południe do Port Dickson, tym wyższa cena.

Номер в отеле Порт Диксона

Lokalna kuchnia jest gorąca i bardzo gorąca. Obejmuje potrawy mięsne i rybne, gotowane w mleku kokosowym lub pieczone z ryżem bambusowym. Wśród restauracji restauracja SN Mohhamad cieszy się dużą popularnością wśród turystów oraz egzotycznych miłośników, takich jak El Cactus, która serwuje dania kuchni meksykańskiej i włoskiej.

Transport w Port Dickson

W całym ośrodku kursuje taksówka. O kosztach podróży lepiej negocjować przed lądowaniem w samochodzie. Jeśli masz prawo jazdy w Port Dickson, możesz wynająć samochód . Ogromne znaczenie w mieście ma port morski.

Jak się tam dostać?

Port Dickson można dojechać ze stolicy stanu - miasta Seremban , który łączy bezpośrednie połączenia autobusowe i kolejowe z Kuala Lumpur i Malacca . Z Kuala Lumpur (przystanek KL Sentral) do Seremban pociąg KTM Komuter odjeżdża co 15 minut. Trasa trwa 1,5 godziny, a bilet kosztuje 1,4 USD. Następnie należy przesiąść się do autobusu numer 828, który podąża trasą Seremban-Port Dixon. Przystanek autobusowy w Seremban znajduje się kilka minut spacerem od linii kolejowej, ale przerwa dla autobusów wynosi około 1,5 godziny. W tym samym czasie droga z Seremban do Port Dickson, cena biletu wynosi 1 USD.

Oprócz lotów krajowych, ośrodek posiada międzynarodową usługę promową do Indonezji (trasa Port Dickson - Dumai).

Панорама курорта