Bucheon jest miastem w Korea Południowa , w prowincji Gyeonggi. Znajduje się pomiędzy Seul i Incheon . Bucheon (nawiasem mówiąc, podobnie jak Seul) należy do regionu stołecznego Sudogvon i pretenduje do tytułu swojej kulturalnej stolicy: miasto filharmonii jest jednym z najlepszych w kraju. Oprócz tego jest najstarszy w Korei akrobatyczny teatr Tonchkhan.

Informacje ogólne

Pomimo faktu, że Bucheon jako osada istnieje od 1914 roku, otrzymał status miasta dopiero w 1973 roku. Jego granice ulegały ciągłym zmianom: od czasu do czasu, zgodnie z dekretami, niektóre jego części zaczęły traktować inne miasto, Incheon, potem "wróciły". "Powrót.

Miasto Bucheon jest stosunkowo małe: jego powierzchnia wynosi nieco ponad 53 metry kwadratowe. km. Jednak żyje w nim około miliona osób. Gęstość zaludnienia wynosi ponad 16 tysięcy osób na kilometr kwadratowy. Oczywiste jest, że większość miasta składa się z dzielnic mieszkalnych.

Warunki klimatyczne

Klimat w Bucheon jest monsunem, o wyraźnych porach roku. Zima jest dość łagodna, najczęściej temperatura w grudniu i lutym jest nieco wyższa w ciągu dnia, a nieco w nocy poniżej 0 ° C Najzimniejszym miesiącem jest styczeń; temperatura spada do -6 ... -8 ° С w nocy i -2 ° С w ciągu dnia. Rzadko występują bardzo mroźne zimy, gdy w styczniu słupek termometru spadnie znacznie niżej; Minimalna stała temperatura to -23 ° C

Lato w mieście jest gorące; poza tym, że temperatura w ciągu dnia zwykle przekracza + 26 ° C, jest również bardzo wilgotna, więc ciepło jest szczególnie trudne do zniesienia. Jednak powyżej + 30 ° C termometr nie podnosi się zbyt często. Opady na rok przypadają około 1460 mm, a głównie w środku - późnym latem (do 400 mm w lipcu, nieco mniej - w sierpniu). Czasami dzień może spaść do 100 mm, a podczas tajfunu - i ponad 200 mm.

Atrakcje

W Bucheon powinieneś odwiedzić Aiins World - park arcydzieł światowej architektury, w którym możesz zobaczyć małe kopie wielu słynnych budynków świata, w tym operę w Sydney, katedrę św. Bazylego, Wieżę Pizi i Wieżę Eiffla, Stonehenge i wiele innych. inne

Aiins World

Ponadto możesz odwiedzić:

 • park jeziora San Long;
 • Park Bucheon Jungang Park;
 • naturalny park ekologiczny;
 • muzeum szkła i ceramiki;
 • muzeum animacji.
Парк озера Сан-Лонг

Zajęcia w mieście

Corocznie wiosną w Puchkonu odbywa się Festiwal Sztuki Poksagol, w ramach którego odbywają się konkursy muzyczne, wystawy artystyczne, duża teatralna procesja, występy różnych zespołów muzycznych i tanecznych oraz spektakle literackie. Poksagol po raz pierwszy odbył się w 1985 roku.

W połowie lipca Bucheon organizuje kolejny festiwal - festiwal filmów science fiction, podczas którego widzowie mają możliwość nie tylko oglądać filmy, ale także uczestniczyć w spotkaniach z filmowcami. Miejscami do filmów są Wielka Sala Ratusza, Wielka Sala w Simin Shvagvan i Centrum Kultury Poksagol.

Фестиваль Поксаголь

Gdzie się osiedlić w Bucheon?

Pomimo tego, że trudno jest nazwać Bucheon centrum turystycznym, są one bardzo przyzwoite hotele - jako bardzo tani (na przykład 1 * Hotel Hotel Form otrzymał od swoich gości ocenę "Bardzo dobra" do 4 *, z których najlepiej słusznie uważa Hotel Polaris.

Należy również zwrócić uwagę na hotele:

 • 4 * Hotel Koryo;
 • 3 * Hotel Floce;
 • 2 * Hotel Pavia.
Отель Polaris Hotel - один из лучших в городе

Zasilanie

W mieście jest ponad 7 tysięcy restauracji i kawiarni, i oczywiście tutaj można znaleźć bardzo duży wybór tradycyjna kuchnia koreańska do Panazjatyckiego, Japoński , Europejski, amerykański. Najlepsze odpowiedzi otrzymały takie placówki:

 • Popeyes;
 • Crycheese Burger;
 • Twosome miejsce.
Один из лучших ресторанов корейской кухни

Zakupy

W Bucheon znajdują się sklepy spożywcze i odzieżowe, ale w przypadku dużych zakupów zwykle udają się do Seulu i Ichona. Pamiątki można kupić w Parku arcydzieł architektury światowej.

Jak dostać się do Bucheon?

Z Seulu możesz najszybciej dotrzeć do Bucheon w następujący sposób: Port lotniczy Gimpo : są pociągi # 56 (przerwa w ruchu to 12 minut, czas podróży to 17 minut) i numer 78 (co 20 minut, czas podróży to 31 minut). Z lotniska do Bucheon można dojechać autobusami z kilku tras; droga potrwa nieco ponad godzinę.

Różne osiedla w mieście łączą autobusy, a także metro .