Wonju to małe miasteczko Korea Południowa położony w południowo-zachodniej części prowincji Gangwon. Z jednej strony są stoki góry Z drugiej strony Hebeksan otacza go rzeki Namhangan i Somgan. Przez wiele lat to prowincjonalne miasteczko przyciąga turystów pięknymi krajobrazami i ośrodkami narciarskimi.

Informacje ogólne

Założono miasto Wonju w Korei w 940 roku. Całkowita powierzchnia wynosi 867 metrów kwadratowych. km Ludność według roku 2008 to 303 tysiące 975 osób. Miasto jest dobrze rozwiniętą turystyką i przemysłem lekkim. Podczas wojny koreańskiej toczono zacięte walki na terenie tego obszaru, dziś znajdują się tam 2 amerykańskie bazy wojskowe.

Город Вонджу

Klimat

W mieście Wonju panuje klimat monsunowy, ale tutaj jest gorzej w porównaniu do innych regionów kraju ze względu na jego wysokie położenie nad poziomem morza. Średnia miesięczna temperatura powietrza wynosi + 12 ° C, najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień (od + 23 ° C do + 28 ° C), najzimniejszym miesiącem jest styczeń (do -12 ° C).

Красивая природа Вонджу

Tło historyczne

W dawnych czasach terytorium, w którym znajduje się miasto, było częścią związku Samkhan. Po tym, jak należał do stanu Goguryeo i dopiero w 469 r. Utworzono powiat Pyongvongun, który w 940 r. Został przemianowany na Wonju. Wkrótce Wonju był stolicą Gangwon-do. Hrabstwo otrzymało status miasta w 1955 roku. Jest to także miejsce narodzin tradycyjnego papieru koreańskiego, Hanji.

Река Сомган

Co zobaczyć w Wonju?

Miasto jest bogate w historię i kulturę punkty orientacyjne , zwłaszcza w rejonie góry Chiak, ponieważ tam jest park narodowy . Najciekawsze miejsca w mieście Wonju w Korei:

 1. Chiaksański Park Narodowy jest jednym z centrów turystyki górskiej w kraju. Park zajmuje 181 metrów kwadratowych. km i znajduje się na wschód od miasta. Chiaksan to zbiór niesamowicie pięknych dolin, fantastycznych górskich szczytów, wodospadów, górskich fortec i starożytnych świątynie .
 2. Парк Чиаксан
 3. Buddyjska świątynia Sanvons została wzniesiona na zboczu góry, a obok niej strumienie zimnej wody gruntowej wyskakują spod kamienistych warstw. W niewielkiej odległości znajduje się klif z rzadkimi okazami drzew. Mityczna opowieść o człowieku, który uratował bażanta od węża, wiąże się ze świątynią. Nazwa Chiaksan tłumaczy się jako "góra bażantów".
 4. Park Kuren-sa zwany jest także Świątynią Dziewięciu Smoków. Znajduje się we wschodniej części Birobon. To tajemnicze miejsce z tajemniczymi grobami i gęstymi leśnymi zaroślami. Cały park jest strzeżony przez "głowę smoka", założoną wiele wieków temu na moście przy wejściu. Świątynia zawsze była otoczona sekretami, ponieważ turyści lubią tu być.
 5. Парк
 6. Świątynia Kukyans zachwyca otaczającą przyrodą. Miejsce to słynie z tego, że wiele wieków temu księżniczka z dynastii Joseon wyleczyła tutaj poważną chorobę układu oddechowego. Na cześć tego wydarzenia cesarz wzniósł świątynię.
 7. Храм Кукянса
 8. Zabytki Kultura koreańska. W Wonju można również zwiedzić świątynie Hinbops i Codons, dawną stolicę prowincji Gangwon i ścianę twierdzy Yonvon, centrum kulturalne Chiak i muzeum.

Rozrywka i rekreacja

Oprócz zwiedzania zabytków, turyści mogą wybrać się na piesze szlaki lub odwiedzić jeden z dwóch ośrodków narciarskich:

 1. Hyundai Songu położony 135 km od stolicy. W zimie zawsze jest dużo śniegu. Zbudowano 20 tras o różnym stopniu trudności, 8 wyciągów narciarskich, tor saneczkowy i park snowboardowy. Ośrodek Hyundai Songu ma szkołę jazdy na snowboardzie i narciarstwa, klub nocny, kawiarnie, restauracje i hotele .
 2. Курорт Хёндэ-Сонгу
 3. Alpensia Znajduje się 180 km od stolicy i 700 m nad poziomem morza. Jest to ulubione miejsce dla większości mieszkańców mega miast, którzy przyjeżdżają tutaj, aby cieszyć się naturalnym krajobrazem i czystym górskim powietrzem. Istnieje 6 stoków, są trasy dla snowboardzistów i sanki. Urlopowicze zapewnili komfortowe hotele i restauracje kuchnia narodowa .
Курорт Альпенсия

Restauracje

Po długich spacerach i wycieczki na obszarach miejskich trzeba odpocząć i zjeść. Miasto Wonju ma wiele kawiarni, bistro i pizzerię. Najbardziej ulubione i odwiedzane miejsca w mieście:

 1. Restauracja "Oclus" w formie bufetu z urozmaiconym menu, turyści mogą tu skosztować owoców morza i ryb, zup, sushi, deserów i drinków.
 2. Restauracja Zdrowe Wonju, oprócz pysznych owoców morza, oferuje jedną z najniebezpieczniejszych potraw świata - rozdymkowate ryby.
 3. Brasserie «A18» - najpopularniejsza w mieście. Oprócz wszelkiego rodzaju piwa oferowana jest lista win i mocne drinki.
Ресторан-буфет Oclus

Hotele

Wonju ma doskonały wybór hoteli, większość z nich ma dobry węzeł komunikacyjny w pobliżu. Koszt pokoju dwuosobowego wynosi od 30 do 70 USD. Następujące hotele są bardzo poszukiwane:

 • Hotel Inter-Burgo Wonju 4 *;
 • Hansol Oakvalley Resort Ski Village 3 *;
 • Welli Hilli Park 4 *;
 • Kensington Resort Chungju 5 *;
 • SunValley Hotel 5 *.
Отель SunValley Hotel

Zakupy

Dobre zakupy można zorganizować nawet w tak małym prowincjonalnym mieście w Korei Południowej, jak Wonju. Większość sklepów i centrów handlowych znajduje się w centrum. Sklepy oferują duży wybór produktów i odzieży, ale w centrum handlowym Lotte wybór towarów jest ogromny. Tutaj możesz kupić wszystko: od pamiątki jako pamiątkę, a kończąc na stylowym ubraniu marki.

Торговый центр

Transport

W małym prowincjonalnym miasteczku Wonju, transport jest dobrze rozwinięty. Najbardziej dogodnym i popularnym sposobem poruszania się po mieście są autobusy, regularne i częste loty. Kto woli prowadzić samochód samodzielnie, może wypożyczyć samochód. Jeśli to konieczne, skorzystaj z usług taksówki.

Автобусная станция

Jak się tam dostać?

Od Seul Miasto Wonju oddalone jest o 140 km. Dla wygody transportu w mieście działa lotnisko "Wonju", realizując loty krajowe.

Asian Airlines i Korean Air zapewniają bezpośrednie loty z Seulu do Wonju, czas podróży to 1 h. 20 min. Lotnisko znajduje się 4 km od centrum miasta, można tam dojechać autobusami nr 2, 2-1, które kursują co 12 minut.

Водопад в парке Чиаксан