Natura w Korea Południowa niewyobrażalnie piękne. Wybrzeże Morza Żółtego i górski pejzaż Półwyspu Koreańskiego przyczyniły się do stworzenia wyjątkowej atmosfery, do której nie pasowałyby odpocząć . Należy zauważyć, że jego rzeki odgrywały istotną rolę w kształtowaniu warunków naturalnych i mikroklimatu Korei Południowej.

Największe rzeki w Korei Południowej

Cechy krajobrazu półwyspu koreańskiego doprowadziły do ​​tego, że prawie wszystkie rzeki kraju porannej świeżości niosą swoje wody na zachód, wpadając w Morze Żółte. Szczerze mówiąc, większość zbiorników wodnych w Korei Południowej to sztuczne jeziora lub skromne strumienie. Dlatego są tylko 4 duże rzeki:

  1. Hangan , ten sam Khan, najbardziej znany w Korei Południowej, przechodzi przez terytorium Seul , dzieląc kapitał na pół. Sam w sobie jest dość płytkim stawem, jego głębokość nie przekracza 3 m, a jego długość wynosi 514 km. Ale w szerokości rzeka jest podzielona na 1 km! Poprzez nią położono 27 mostów, aw 1988 r. Wybudowano tamę, która służy utrzymaniu poziomu wody. Rzeka powstała w wyniku połączenia południowego i północnego Khanganu. Ona bierze swoje źródło w pasmie górskim Kimjonsohn i przenosi wodę do Morza Żółtego.
  2. Imminggan przekracza terytorium nie tylko Korei Południowej, ale także KRLD. Jego długość wynosi 273 km. Pochodzi z północnej części Półwyspu Koreańskiego i dąży do południa, gdzie łączy się z rzeką Han. W lecie, kiedy Korea obejmuje sezony deszcze, bardzo często występują powodzie, a skaliste wybrzeże w połączeniu z gwałtownym prądem sprawiają, że staw ten jest dość niebezpiecznym miejscem.
  3. Długość Kumganga rozciągnięta na 401 km. Główna część drogi wodnej przebiega przez południowo-zachodnią część półwyspu koreańskiego. Rzeka zaczyna się od górskich stoków Sobka, a bieg prądu kończy się w obszarze wodnym Morza Żółtego. Podczas biegu zainstalowano kilka tam. Ponadto woda rzeczna jest wykorzystywana do celów rolniczych - do nawadniania pól ryżowych, jęczmiennych i pszennych.
  4. Naktongan ma powierzchnię dorzecza 23,5 metrów kwadratowych. km. Jego długość wynosi 506 km. Rzeka zaczyna się od ujścia dwóch dużych strumieni - Chholamkhon i Khvandzhichon. Do głównych dopływów należą Namang, Yongan i Kmikhogan. Rzeka ta znajduje się na liście pomników przyrody, ponieważ radykalnie wpływa na ekosystem okolicznych regionów.
Река Ханган