Turystyka w tym azjatyckim kraju nabiera tempa każdego roku. Wynika to zarówno z rozwoju infrastruktury i promocji władz w zakresie wzrostu ruchu turystycznego, jak i dużej różnorodności możliwości rekreacyjnych i możliwości. Bardzo często turyści są zainteresowani miejscem odpoczynku Korea Południowa . Porozmawiamy o najpopularniejszych kierunkach i będziesz musiał dokonać wyboru.

Rodzaje rekreacji w Korei Południowej

Dla gości w kraju zapewnia mnóstwo rozrywek na każdy gust, ale niektóre obszary turystyki są najbardziej poszukiwane, a my będziemy się nad nimi rozwodzić, a więc najbardziej popularne w Korei Południowej:

  • wycieczki krajoznawcze;
  • wakacje na plaży;
  • ekoturystyka;
  • ekstremalne wycieczki;
  • leczenie i rehabilitacja.

Rozważmy każdy z tych kierunków osobno.

Парк в Южной Корее

Gdzie można odpocząć nad morzem w Korei Południowej?

Najbardziej znane nadmorskie kurorty są Busan i Wyspa Jeju w Korei Południowej. W pobliżu Busan są bardzo popularne plaże Kwanally i Haeundae, które są otoczone modą hotele . Na Jeju znajduje się wiele niesamowitych wulkanicznych krajobrazów, a plaże są tak różnorodne, że można zobaczyć zarówno biały piasek, jak i czerń. Na południowym wybrzeżu wyspy znajduje się ośrodek wypoczynkowy Jungmun z dobrze rozwiniętą infrastrukturą dla turystów, sezon tutaj trwa od lipca do września. Aby odpocząć z dziećmi w południowokoreańskim morzu, śnieżnobiała plaża Pyöson, położona w południowo-wschodniej części Jeju-do, jest bardzo dobrze wyposażona, z bardzo łagodnym wejściem do morza.

Остров ЧеджудоПляж ХэундэЧунмун

Wycieczki krajoznawcze w Korei Południowej

Ta kategoria obejmuje zarówno wycieczki krajoznawcze do miast Korei Południowej i wizyty w różnych festiwale i święta . Wśród słynnych wydarzeń kulturalnych w Korei można wyróżnić festiwal rzeźb lodowych i śniegu w parku "Tebaksan" oraz festiwal wędkarstwa pstrągowego w prowincji Kavon-do.

Znajomość z Koreą Południową powinna oczywiście rozpocząć się od wizyty w stolicy kraju - Seul . Tutaj znajdziesz pałace Gyeongbokgung i Chandokgun , najwyższy budynek w Korei - Budynek Uksam 63 , Buddysta Klasztor Chogyos i świątynia Ponyns , rozrywkowy park Lotte World , Wieża telewizyjna "N" i wiele innych inni

Wakacje w Seulu w Korei Południowej są także idealne dla młodych ludzi i miłośników nocnych klubów, ponieważ jest tu wiele ciekawych miejsc - klubów, barów, restauracji itp.

Сеул

Inne ważne miasta do odwiedzenia to Busan i Daejeon . Busan to miasto portowe z unikalnymi plażami i restauracjami rybnymi. Jego wizytówka jest kompleks świątynny Pomos . Daejeon z kolei jest największym centrum badawczym w Korei Południowej oferującym zwiedzanie Narodowego Muzeum Nauki i Technologii, w tym najnowszych wynalazków.

ТэджонПусанХрамовый комплекс Помоса

Ekoturystyka

Oddzielna uwaga zasługuje naturalne parki kraju Na przykład, Hale Marine Park. Uwaga państwa zawsze była skupiona na środkach służących ochronie i ochronie środowiska, dlatego ekologia w kraju jest bardzo dobra.

Национальный морской парк Хале

Aktywne wakacje w Korei Południowej

Miłośnicy górskich stoków będą mieli coś do zrobienia podczas wizyty w Korei Południowej. Najpopularniejsze ośrodki narciarskie tutaj Enphen , Muju , Phoenix Park . Dla wielbicieli wspinaczki wiele ścieżek położono w tak cudownych miejscach jak Soraksan Maisan Odesan , Necjasan.

Горнолыжный курорт Феникс-ПаркЕнпхен

Turystyka medyczna w Korei Południowej

Poziom medycyny w kraju zasługuje na serdeczny szacunek. Koreańczycy niepokoją się o swoje zdrowie, miłość do wygrzewania się źródła termalne i odwiedź spa produr. Często tutaj można znaleźć połączenie gorących źródeł z pobliskimi parki wodne . Przykładem tego jest park wodny. Sorp Waterpia ze źródłami mineralnymi i 70-metrowym wzgórzem, a także z otwartymi źródłami termalnymi Asan Spavis, otoczonymi basenami i sauną z żółtą glinką.

Асан Спавис

Centra medyczne i kliniki w Korei Południowej oferują nowoczesną aparaturę i możliwość oferowania klientom najszerszego zakresu usług w dziedzinie urody i zdrowia. Z tą ceną leczenie w Korei Południowej Oprócz tego możesz samodzielnie zaplanować wakacje w Korei Południowej, w tym kilka opcji spędzania wolnego czasu i ciekawych miejsc do odwiedzenia.

Jedno jest pewne - podróż do tego przyjaznego, azjatyckiego kraju zostanie zapamiętana na całe życie.