Patrząc na mapę Japonia zobaczymy miasto Nara, położone w sercu kraju i będące centrum administracyjnym tytułowej prefektury. Nara znana jest z wielowiekowej historii i starożytnych budowli. Dziś miasto ma około 400 tysięcy osób.

Tło historyczne

W okresie od 710 do 784 g. Nara była stolicą Japonii i nazywała się Heijo-kyo. W erze Nara w Japonii miasto było skupiskiem kultury buddyjskiej, schronieniem dla arystokratów i licznych samurajów. W XIX wieku. Nara stała się jednym z prowincjonalnych miast, których jest wiele w stanie. W ostatnich latach miasto ponownie zaczęło gwałtownie wzrastać dzięki turystyce.

Императорский дворец Хэйдзё-кё

Warunki klimatyczne

Klimat miasta można nazwać umiarkowanym. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień. Temperatura otoczenia w tym czasie sięga + 32 ° C. Najniższe temperatury (0-5 ° C) odnotowano w styczniu. Opady są rzadkie.

Niezapomniane miejsca

Miasto Nara w Japonii skoncentrowało się w sobie wiele zabytków. Najważniejsze to:

 1. Klasztor Akisino , założony przez mnicha Zensu w 780 r. Budynek był wielokrotnie niszczony i przebudowywany. Dzisiaj klasztor jest otwarty dla publiczności, jego głównymi świątyniami są posąg boga Gigatan i Sala Główna, wymienione jako narodowe skarby tego kraju.
 2. Монастырь Акисино
 3. Świątynia buddyjska Kofukuji przeniósł się do Naru w 710 z Kioto . Świątynia znajduje się w szkole hosso. Niedawno Kofuku-ji został wymieniony jako witryna chroniona przez UNESCO.
 4. В храме Кофуку-дзи
 5. Kompleks świątynny Gango-ji , założony w VI. Dziś mieści się tu szkoła kegon-shu.
 6. Ганго-дзи
 7. Największa na świecie drewniana świątynia na świecie - Todai-ji - znana jest z posągu Buddy Wairochany z brązu, odlanego w 751 roku jako strażnik przeciwko epidemiom.
 8. Храм Тодай-дзи
 9. Skarbiec Sosoina utrzymuje klejnoty władców Japonii. Główną wartością są maski teatralne.
 10. Cesarski pałac Heijo-kyu , wzniesiony w 708 r., Był kiedyś zajęty całym blokiem miejskim i zawierał Wielką Sala Recepcyjną, rezydencję cesarską, domy posług i pomieszczenia dla służby.
 11. Park Nara , złamany w 1880 roku na górze Wakakusa. Jego powierzchnia wynosi 600 hektarów, na których znajdują się pagody i pawilony. Nara Park jest popularny wśród mieszkańców i obcokrajowców ze względu na świątynie znajdujące się tutaj Todai-ji i Kofuku-ji, dom jossów Kasuga. Walory przyrodnicze zadeklarowały jelenie żyjące w parku Nara. Zwierzęta chodzą swobodnie w parku. Odwiedzający mogą karmić je specjalnymi przysmakami.
 12. Пятнистые олени в парке Нара
 13. Mount Vakakusa przyciąga piękną przyrodą, starożytnym kurhanem, kofunem.
 14. Гора Вакакуса
 15. Staw Sarusava jest sztucznym zbiornikiem utworzonym w 749 roku. Japończycy lubią odpoczywać w tym miejscu, ponieważ można zobaczyć świątynię Kofuku-ji, cieszyć się kwiatem wiśni, siedzieć na wygodnych ławkach i pić filiżankę aromatycznej herbaty.
Пруд Сарусава

Zakwaterowanie

Na terenie japońskiego miasta Nara ponad pięćdziesiąt osób pracuje przez całą dobę. hotele i hotele :

 • Pięciogwiazdkowe hotele Nara Hotel, Tsukihitei są poszukiwane wśród bogatych turystów. Goście mają do dyspozycji luksusowe pokoje, doskonałe restauracje, kryte baseny, codzienne imprezy muzyczne i wiele więcej;
 • cztery gwiazdki i odpowiednia oferta noclegowa Hotel Nikko Nara, Wakasa Annex, Kasuga Hotel. Znajdują się one w pobliżu głównego miasta atrakcje i oferują doskonałą obsługę;
 • 3 gwiazdki: Hotel Nowy Wakasa, Hotel Nikko Nara, Hotel Fujita Nara. Warunki życia są dość wygodne i pozwalają zaoszczędzić przyzwoitą kwotę.
Отель Нара

Restauracje

Miasto ma wiele gastronomii. Są tanie kawiarnie i drogie restauracje. Turyści lubią jeść w Maguro Koya, Nakatanido, Hiraso. Najczęściej zamawiają Somen - zimne danie z makaronem, sushi, smażonego tuńczyka.

В ресторане

Jak się tam dostać?

Wielu zainteresowanych jest tym, jak dostać się do miasta Nara w Japonii. Miasto ma małe lotnisko przyjmowanie lotów krajowych. Znajdują się międzynarodowe porty lotnicze Kansae i Osaka . Po przyjeździe będziesz miał dwugodzinną wycieczkę do Nara.

Z sąsiedniego Kioto, Osaka, Kobe podmiejskie pociągi i autobusy są wysyłane. Pamiętaj, aby zabrać aparat fotograficzny na wycieczkę, aby zrobić kilka zdjęć miasta Nara w Japonii.