Największy z pięciu pałace , z czego mieszkańcy są tak dumni Seul , jest Gyeongbokgung - "pałac radosnego szczęścia". Jest to sieć licznych budynków, które kilka wieków temu służyły jako rezydencja rodziny królewskiej. Tutaj, na rozległym terytorium, możesz zanurzyć się w głąb stuleci i zobaczyć rytuał zmiany warty, który odbywa się trzy razy dziennie w pałacu Gyeongbokgung, tak jak to było w czasach starożytnych.

Historia powstania Pałacu Gyeongbokgung

Data budowy słynnego Gyeongbokgung sięga okresu Joseon. To wtedy legendarny pałac został zbudowany na podstawie projektu stworzonego przez królewskiego dygnitarza Chona Dodzhon, który jest obecnie częściowo wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Teren zajmowany przez zespół pałacowy jest niesamowity - to 410 tysięcy metrów kwadratowych. km. Gdy armia japońska najechała na Koreę Południową w 1592 roku, wiele budynków zostało spalonych barbarzyńsko, a następnie, w 1860 roku, zrekonstruowano. Kompleks pałacowy uzyskał swój ostateczny wygląd dopiero w latach 90. ubiegłego wieku, kiedy to zaczęto przywracać zabytki w kraju.

Прогулка по дворцовому комплексу

Co jest ciekawego w Pałacu Królewskim w Gyeongbokgung w Seulu?

Gyeongbokgung w Republice Korei jest interesujący nie tylko dla koneserów architektury antycznej koreańskiej i barw narodowych, ale także dla zwykłych turystów. Na terenie kompleksu pałacowego znajduje się 330 budynków, w których znajduje się 5792 pokoi. W 1911 r. Uszkodzono 10 budynków, które zostały całkowicie zburzone przez Japończyków, a na ich miejscu wybudowano dom dla gubernatora generalnego. Oto, co oferuje teraz zobaczyć pałac-muzeum w plenerze dla odwiedzających:

 1. Budynki zespołu pałacowego oddzielają starannie wybrukowane ścieżki, z których otwiera się wspaniała panorama samego pałacu i otaczających go drapaczy chmur. To połączenie starożytności i współczesnego świata jest bardzo kolorowe.
 2. Zmiana warty. To kolorowe przedstawienie teatralne za każdym razem przyciąga uwagę setek widzów. Jak królewscy gwardziści specjalnie wyszkoleni ochotnicy pojawiają się w jaskrawych narodowych strojach w kolorach niebieskim, czerwonym i żółtym, a każda odzież jest wyjątkowa i inna od drugiej.
 3. Смена караула
 4. Narodowe Muzeum Koreańskie. Jest to jedno z dwóch muzeów znajdujących się w pałacu. Jest jednym z dwudziestu najczęściej odwiedzanych muzeów w Korei. Oto ekspozycja, która wyraźnie pokazuje życie narodu koreańskiego od najmłodszych lat aż do początku panowania dynastii Joseon.
 5. Фольклорный музей
 6. Qinjonjon. Sala tronowa pałacu Gyeongbokgung jest lekką, przewiewną strukturą na drewnianych podporach, ozdobioną kolorowymi rzeźbionymi elementami dekoracyjnymi przedstawiającymi mityczne stwory i zwierzęta. Pokazuje luksus, z którym możnowładcy mogli sobie pozwolić żyć.
 7. Тронный зал Кенбоккун
 8. Pawilon Gyeonghveru. Jest to interesujące, ponieważ zostało wzniesione za pomocą 48 marmurowych kolumn, które stoją w centrum sztucznego jeziora. W czasie, gdy kwitnie lotos, cała powierzchnia stawu jest ozdobiona tymi niezwykłymi kwiatami pływającymi. Wizerunek pałacowej sali uwieczniony jest na banknocie o wartości nominalnej 10 tysięcy wygranych Koreańczyków.
 9. Искусственное озеро в Кенбоккун
 10. Sakura. Pałac Gyeongbokgung, w którym wiosną kwitnie sakura, od dawna jest ulubionym miejscem wypoczynku. Lustro sztucznego jeziora odzwierciedla niesamowite różowe pąki.
 11. Цветение сакуры во дворце
 12. Kuchnia. Na terenie kompleksu, w pokoju nr 7, znajduje się herbaciarnia, w której można wypić tradycyjną ziołową herbatę koreańską na tle historycznego wnętrza. Herbaciarnia połączona jest z sklepem z pamiątkami, gdzie można nabyć bardzo nietypowe wyroby rzemieślnicze na pamiątkę wycieczki turystycznej do Seulu.

Jak dostać się do pałacu Gyeongbokgung w Seulu?

Ze względu na to, że kompleks pałacowy znajduje się w samym sercu miasta, nietrudno go znaleźć. Dla tych, którzy będą podróżować z peryferii, zaleca się korzystanie z linii metro No. 3 i wysiąść na stacji Gyeongbokgung. W zależności od pory roku pałac jest otwarty do zwiedzania od 9:00 do 17:00 lub do 18:00. W pobliżu Gyeongbokgung są hotele (Sky Guesthouse, Hanok Guesthouse Huha, Dom NagNe, Hans House), gdzie można zatrzymać się na zwiedzanie wszystkich budynków pałacowych bez pośpiechu przez kilka dni.