Działalność hotelowa w Korea Południowa przynosi ogromne zyski właścicielom hoteli. Dlatego ten przemysł gwałtownie się rozwija, a sam kraj słynie z bardzo nietypowych miejsc do życia, w przeciwieństwie do tradycyjnych europejskich.

Cechy najlepszych hoteli w Korei Południowej

Osiedlając się w jednym z hosteli lub drogich hoteli w Korei Południowej, możesz od razu zwrócić uwagę na wyjątkową uprzejmość i przyzwoitość pracowników. Dobrze wyszkoleni administratorzy, pokojówki, recepcjonistki, korytarze zawsze witają cię szczerym uśmiechem na twarzy, jako najdroższy gość.

Oto, jakie jest zakwaterowanie turystyczne w Korei:

 1. Hotele Wszystkie hotele w Korei Południowej są podzielone na pięć kategorii komfortu - od super luksusu do trzeciej klasy, poniżej gwiazdy nie można znaleźć tutaj. Jednocześnie różnica w obsłudze hoteli należących do jednej grupy jest ograniczona do minimum - są one czysto nominalne.
 2. Kondominium Oprócz hoteli znajdują się tak zwane hotele biznesowe lub wspólnot mieszkaniowych, które mają własne małe sąsiednie terytorium, mini-bar i prostą restaurację.
 3. Кондоминиум
 4. Schroniska młodzieżowe. W Korei Południowej są również hostele znane Europejczykom, które nazywane są tu schroniskami młodzieżowymi. Ta opcja zakwaterowania przypadnie do gustu uczniom podróżującym z minimum funduszy.
 5. Студенческое общежитие
 6. Hanok. Jeśli masz ochotę zamieszkać w tradycyjnym koreańskim domu, jest świetna okazja, aby zatrzymać się w staroświeckim pensjonacie.
 7. Ханок
 8. Tample Stay - buddyjski klasztor. Zwolennicy nauki Buddy i właśnie ciekawi goście będą interesować się życiem z obecnym klasztorem i blisko komunikowania się z mnichami. Wiele lokalnych domów modlitwy oferuje takie usługi. Tutaj będzie oferowany angielskojęzyczny przewodnik-tłumacz, skromne warunki Spartan i trzy posiłki dziennie. Program kulturalny pobytu obejmuje wspinaczkę górską z mnichami, robienie lampionów lotosowych, medytację, studiowanie ceremonii parzenia herbaty i innych koreańskich tradycje .
Жилье при монастыре Najbardziej niezwykłe hotele w Seul (Korea Południowa)

Do wakacje w Korei Południowej Okazało się być niezapomniany, ważne jest nie tylko poprawnie zaplanować program wycieczki, ale także z obowiązkiem podejść do wyboru hotelu. Dla tych, którzy kochają wszystkie ekstrawaganckie i niezwykłe, oto prawdziwa przestrzeń, ponieważ Korea słynie z niezwykłych mieszkań, gdzie same pokoje i meble mają postać butelek, kubków, owoców, bajkowych domów, samochodów, a nawet pociągu. Oto tylko niektóre z nich:

 • Przytulny dom projektowy;
 • Nowatorski pensjonat;
 • Mleko Bananowe.

Najdroższym z takich instytucji jest hotel-statek, zbudowany w formie liniowca, który w Korei Południowej jest uważany za jeden z najmodniejszych. Sun Cruise Resort znajduje się na stromym klifie nad głębokością, co jest niezwykłe. We wszystkich pokojach w kabinach słychać sztucznie tworzone fale dźwiękowe, co sprawia wrażenie morskiego rejsu. Długość statku wynosi 165 m, a wysokość 45 m.

Отель-корабль

Najpopularniejsze hotele w Korei Południowej znajdują się nad brzegiem morza, np. W Busan i Jeju praktycznie na plaża . Są to:

 • Elysia Boutique Hotel;
 • Grance Hotel;
 • AJ House;
 • Check Inn Jeju Hotel;
 • Hotel Robero Jeju.
Лучшие отели Южной Кореи

Co powinieneś wiedzieć podczas zameldowania się w hotelu w Korei Południowej

W większości hosteli i hoteli istnieją dwa odgałęzienia sieci 110V i 220V, ale może się zdarzyć, że nie ma zwykłego 220V, a następnie trzeba szukać adaptera do ładowania wszystkich mobilnych gadżetów.

Luksusowe hotele i wyżej mają z nimi centra fitness, sauny, baseny, kawiarnie i restauracje, natomiast skromniejsze mają tylko skromne pokoje i, w najlepszym razie, własny bar.

Napiwki do dania w Korei Południowej nie są akceptowane. Jest to cecha kultury zachodniej, a we Wschodniej Azji wszystko jest zupełnie inne, a jeśli Japończycy już się z tym pogodzili, to koreański personel obsługi będzie bardziej urażony niż radowany proponowaną wskazówką.

Необычные отели Южной Кореи