Ubud jest miastem rzemieślników i centrum kulturalnego Bali Tutaj można spotkać wielu artystów, poetów, muzyków i innych kreatywnych ludzi. Spokojne i wymierzone życie, brak transportu i wieżowce, bliskość domów wiejskich i wszystkiego zabytki dalej wszystko dotyczy Ubud. Jeśli chcesz zrelaksować ciało i duszę, poczuj smak tubylców Indonezja odwiedź starożytnych świątynie i zabytków, nie wahaj się zaplanować podróży do Ubud.

Lokalizacja

Mapa Bali pokazuje, że miasto Ubud znajduje się w centralnej części wyspy , 40 km od Międzynarodowy port lotniczy Ngurah Rai i plaże Kutas , Legian i Sanur . Kuta do Ubud - 35 km, z Jimbaran - 38 km, od Nusa dua - 50 km, z lotniska Denpasar Ubud jest oddalony o około 60 km.

Убуд на карте Бали

Historia miasta

Nazwa ośrodka Ubud jest tłumaczona jako "medycyna". W rzeczywistości jest dużo o zdrowiu i pięknie ciała i duszy, panuje spokojna atmosfera i stworzono wspaniałe warunki do odpoczynku. W VIII wieku, japoński Wisznu Rsi Marckendy, który później założył świątynię Pura Gunung Lebah, medytował w Ubud. W XI wieku hinduizm zaczął się aktywnie rozprzestrzeniać na terytorium Ubud, pojawiły się nowe świątynie jaskiniowe. Europejczycy po raz pierwszy przybyli do tego regionu dopiero w XVI wieku.

Na początku XX wieku Ubud stał się częścią holenderskich Indii Wschodnich. Holendrzy mocno zachęcali do rozwoju kultury w mieście, dzięki czemu zachowały się wielowiekowe tradycje miejscowej ludności. Aktywny rozwój sektora turystyki w Ubud rozpoczął się w połowie XX wieku i trwa do dnia dzisiejszego. Budowane są nowe hotele, kawiarnie, restauracje i bary, a także rozwijana jest inna infrastruktura. Jednak jednocześnie miasto zachowuje swój niepowtarzalny wygląd i narodowy smak.

Klimat Ubud

Miasto charakteryzuje się raczej wilgotnym i chłodnym klimatem, bardzo wygodnym do życia i zupełnie nietypowym dla Azji kurorty . Średnia miesięczna temperatura powietrza wynosi + 27 ... + 30 ° С, w nocy - około + 20 ° С. Wahania temperatury w ciągu roku są nieznaczne.

Natura i krajobraz miasta

Ubud położony jest w górzystej okolicy i otoczony jest zielonymi wzgórzami pokrytymi gęstą dżunglą. Jest ich wiele pola ryżowe , rzeki ze stromymi brzegami, górskie wąwozy. Spójrz na zdjęcie Ubud na Bali i zrozumiesz, dlaczego lokalna przyroda jest uważana za najpiękniejszą w całej Azji.

Co zobaczyć w Ubud i okolicach?

Od sennego miasteczka na Bali w Indonezji, Ubud zamieniło się w centrum turystyczne z wieloma atrakcje gdzie ludzie z różnych krajów odpoczywają. Istnieje wiele starych budynków, bardzo kolorowa ludność, ale piękno i bogactwo przyrody są szczególnie uderzające.

Zobaczmy, jakie są zabytki Ubud, na które pochodzą z całego świata, a wśród najciekawszych miejsc w mieście są:

 1. Monkey Forest . Na południu Ubud znajduje się wspaniały rezerwat, zwany świętym lasem małp. Starożytna świątynia znajduje się na jej terytorium i zamieszkują niezliczone hordy dzikich małp, które nie są zdezorientowane przez odwiedzających. Bądź czujny, zwierzęta mogą uderzać w dłoń, gdy próbują je pogłaskać lub jeśli przypadkowo nadepną na ich ogon.
 2. Лес обезьян
 3. Jaskinia Słonia w Ubud. Jest również nazywany Sanktuarium Goa Gajah. Jest to jeden z najstarszych kompleksów świątynnych na Bali, którego wiek sięga 1000 lat. Przed wejściem znajduje się basen do kąpieli i kąpieli, ale najciekawsze jest samo wejście, które jest ogromną głową słonia wyrzeźbioną z kamienia z otworem o wysokości 2 m. Wewnątrz jaskini znajduje się korytarz w kształcie litery T z różnymi niszami.
 4. Слоновья пещера в Убуде
 5. Artyści szlaku. W Ubud jest takie romantyczne miejsce, jak Ścieżka Artystów czy Ścieżka Ridge Campuhan. Jest to popularny szlak turystyczny na szczyt wzgórza Champouan od świątyni Pura Gunung Lebah.
 6. Тропа художниковХрам Pura Gunung Lebah
 7. Pola ryżowe i tarasy Ubud. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Azji. Tutaj możesz wyraźnie zobaczyć, jak wspaniałomyślna jest natura, kiedy ludzie nie próbują dostosowywać się do jej praw. Tu jest bajecznie pięknie! Górzysty krajobraz, przekształcony w tarasy, zanurzony w zieleni młodego, zarośniętego ryżu, pozostawia niezatarte wrażenie. Tutaj można podziwiać lokalne krajobrazy z tarasu widokowego lub wziąć udział w procesie uprawy ryżu.
 8. Рисовые поля и террасы Убуда
 9. Puri Saren Palace. Starożytny królewski pałac Puri-Saren w Ubud jest nadal utrzymywany w idealnym stanie. Przechodząc przez majestatyczną bramę wejściową, zobaczysz kamienne posągi ubrane w kraciaste ubrania. Do połowy zeszłego roku istniała rezydencja władcy, a sam pałac był zamknięty dla gości miasta. Obecnie większość kompleksu pałacowego jest otwarta dla turystów. A na placu przed Puri-Saren, różne jasne i interesujące wydarzenia odbywają się niemal codziennie.
 10. Королевский дворец
 11. Muzeum Antonio Blanco w Ubud. Mieści się w domu z widokiem na rzekę Campuang. Ten słynny balijski artysta, który urodził się w Hiszpanii, dorastał na Filipinach i studiował w USA, często był porównywany do Dali podczas swojego życia.
 12. В музее Антонио БланкоВход в музей Антонио Бланко
 13. Również uwaga podczas wizyty w Ubud zasługuje na świątynię Taman-Saraswati, park ptaków , wodospady Galeria Gaya Art Space, Neka Art Museum, Muzeum Puri Lukisan (Pałac obrazów) i Ogród botaniczny .
Ботанический сад УбудаМузей Пури Лукисан

Bali Ubud Holidays

Miasto oferuje turystom duży wybór ciekawych miejsc do odwiedzenia. W tym samym czasie nie znajdziesz tutaj hałaśliwych dyskotek, barów i klubów nocnych, w mieście panuje spokojne i spokojne życie. Jadąc do Ubud plaże 1-2 godziny drogi. Co można robić w Ubud jest rafting na rzece Ayung, jazda na rowerze i piesze wędrówki. Możesz dołączyć wycieczki lub wybierz własne trasy podróży z Ubud.

Zakwaterowanie i wyżywienie w Ubud

Kilka budowanych w Ubud hotele udając najlepszego na Bali. Jeśli masz wybór gdzie mieszkać w Ubud, powinieneś zwrócić uwagę na takie luksusowe hotele ze wspaniałymi basenami i rozwiniętą infrastrukturą jak Pita Maha Resort & SPA, Puri Wulandari - A Boutique Resort & Spa, Puri Sebali Resort, Blue Karma Resort i Waka di Ume Resort & Spa. Koszt życia w nich - średnio 100-150 USD dziennie. Wśród niezwykłych hoteli na Bali znajduje się Ubud Wiszące Ogrody, co tłumaczy się jako "Wiszące Ogrody Ubud".

В отеле Puri Sebali ResortОтель Blue Karma Resort

Możesz zjeść w jednej z wielu kawiarni i restauracji w Ubud. W mieście jest około 300 instytucji, od tanich restauracji po najbardziej prestiżowe instytucje. Blanco par Mandif, FairWarungBale, Warungd'Atas i Who's Who są uważane za jedną z najlepszych restauracji w Ubud.

Ресторан в отеле Waka di Ume Resort & Spa

Zakupy

W Ubud nadal pracuje wielu rzeźbiarzy i rzeźbiarzy w drewnie i kościach. Przekazują oni swoje rzemiosło z pokolenia na pokolenie, zachowując najwyższą jakość pracy i oferując turystom niezwykłe rzemiosło i pamiątki . Tak więc, w sklepach z pamiątkami w mieście, można wybrać dla siebie jako pamiątkowe rękodzieło wykonane z drewna, szkła, kości, obrazów, figurek, a także odwiedzić targ w Ubud, gdzie miejscowi ludzie sprzedają również wiele ciekawych rzeczy.

Jak się tam dostać?

Aby dostać się do Ubud, musisz polecieć do Ngurah Rai Airport Denpasar , a stamtąd dostać się autobusem, autobusem lub taksówką. Ta ostatnia opcja jest wygodniejsza i szybsza, ale nieco droższa (w drodze nieco ponad godzinę, koszt taksówki wynosi około 25 USD). Możesz dotrzeć do miasta z kilku miast z Wysp Bali i Java :

 1. Z Dżakarty. Turyści często szukają informacji, jak dostać się z Dżakarty do Ubud. Do tego dochodzą przeloty krajowe i autobusowe, można tam także dojechać samochodem.
 2. Z Kuty. Drugim najbardziej popularnym pytaniem jest, jak dostać się z Kuta do Ubud? Można to zrobić autobusem (przejść od głównej ulicy Kuta - Jl. Sunset Road do dworca autobusowego "Batubulan" (0,30 USD), a następnie minibusem do Ubud), taksówką lub samochodem (1,5 godziny w drodze, odległość - około 40 km). Ponadto istnieje droga autobusowa do Ubud przez Sanur, która obejmuje także główną ulicę, Raya Ubud.