Jeśli chcesz zanurzyć się w świat niezwykłej natury i starożytnego hinduizmu świątynie to powinieneś pójść Indonezja . Ze względu na specyfikę rozwoju kraju kultury , historii kraju i obecności jasnych obiektów naturalnych w Republice Indonezji, jest wiele atrakcji, które warto zobaczyć. O najbardziej imponujących z nich i powiedz w naszym artykule.

Zabytki wyspy Kalimantan

Największa wyspa w Indonezji pokaże Ci wiele ciekawych miejsc i cennych obiektów, do których powinieneś tu przyjechać:

 1. Tanjungputing National Park . Miłośnicy ekoturystyki próbują tu dotrzeć. Park jest domem dla rzadkich gatunków zwierząt, takich jak orangutany lub zachmurzone lamparty. Szczególnie popularne są rejsy statkiem, podczas których dochodzi do zaznajomienia się z dziką przyrodą regionu.
 2. Meczet Sabilal Mukhtadin - symbol miasto banjarmasin , wraz z kanałami i pływające rynki warte odwiedzenia dla wszystkich.
 3. Мечеть Сабилал-Мухтадин
 4. Miasto tysiąca chińskich świątyń to Sinkavang, znajdujące się w pobliżu Pontianaka . Tutaj można bez końca podziwiać piękno wielu starożytnych chińskich świątyń i ich architektury.
 5. Город Синкаванг
 6. Pomnik równika - wizytówka miasta Pontianak. Pomnik przyciąga turystów z całego świata od 1928 roku.
Памятник экватору

Zabytki Bali

To jest najbardziej popularne wyspa w Indonezji . Branża turystyczna i wysoki poziom usług we wszystkich dziedzinach są dobrze rozwinięte. Tropikalny wakacje na plaży , działania wodne, a także historia i kultura mieszkańców - wszystko to co roku przyciąga tysiące turystów. Stolica kultury Wyspy Bali - miasto Ubud - skoncentrował wiele atrakcji Indonezji. Najpopularniejsze miejsca do odwiedzenia podczas wakacji na Bali to:

 1. Monkey Forest blisko miasta Ubud - jednej z ulubionych atrakcji przyrodniczych turystów. Nazwa obszaru mówi sama za siebie. Tutaj możesz zapoznać się z wieloma odmianami tych zwierząt w bliskim sąsiedztwie. Ponadto w lesie jest wiele pięknych starych świątyń i egzotycznych roślin.
 2. Tarasy ryżowe . Ryż jest głównym pożywieniem Indonezyjczyków, więc wszystkie odpowiednie grunty są wykorzystywane do jego uprawy. Rolnicy używają do tego systemu subacc do irygacji. Najbardziej malownicze tarasy znajdują się w Tegallalang, bardzo blisko Ubud. Faliste tarasy, ułożone na zboczach i w wąwozach, ciągle się zmieniają, więc zawsze wyglądają inaczej, ale wciąż są piękne.
 3. Świątynia Tanah Lot na wyspie w pobliżu wybrzeży Bali. Jego nazwa tłumaczona jest jako "ziemia w morzu", ponieważ została zbudowana na małej skalistej wyspie. Widok na świątynię, szczególnie o zachodzie słońca, jest naprawdę oszałamiający, więc to miejsce jest bardzo popularne wśród turystów.
 4. Jaskinia Słonia - najbardziej znany podziemny punkt orientacyjny Bali. Ma około 15 grot, przechodząc jeden w drugi. Ściany jaskini zdobią rzeźby przedstawiające słonie i mityczne stworzenia. Można przypuszczać, że Jaskinia Słonia była wcześniej miejscem spotkań religijnych.
 5. Слоновья пещера
 6. Cave of Bat Goa Love znajduje się w jednej z głównych świątyń wyspy Bali. Wszystkie wycieczki planowane są tutaj o zachodzie słońca, dzięki czemu można oglądać setki małych latających stworzeń, które budzą się i wylatują na świeże powietrze.
 7. Пещера летучих мышей
 8. Świątynia Besakih lub "Matka Świątyń" zbudowana jest na wysokości 1000 m na południowym zboczu Mount Agung . To najwyższy punkt na Bali. Kompozycja architektoniczna jest złożona i składa się z 22 świątyń, pięknie ozdobionych gęstymi rzeźbami.
 9. Świątynia Taman-Ayun w pobliżu wioski Mengwi rodzi się wyraźny trend chińskiej architektury. Odwiedzający mogą podziwiać nie tylko budynki z XVI wieku, ale także staw z rybami, a także interesujący ogród krajobrazowy z lotosami.
 10. Świątynia Uluwatu zbudowany w pobliżu wsi Pecatu na wysokości 70 m na stromym klifie. Jego szczyt to bardzo piękne i niedostępne miejsce. Ze ściany świątyni można zobaczyć Ocean Indyjski.

Zabytki Jawy

Odpocznij Wyspa Jawa bardziej dostępne w porównaniu z Bali lub południowymi archipelagami. Odwiedzając tę ​​część Indonezji, zawsze jest na co popatrzeć. Java - wyspa wulkany i dzika dżungla, a jednak jest to najbardziej zaludniona wyspa naszej planety. Najpopularniejsze zabytki Jawy to:

 1. Dżakarta - stolica Indonezji, największa metropolia z wieloma atrakcjami. Tutaj, wśród innych drapaczy chmur, stoi najwyższy wieżowiec w kraju - Wisma 46 . W Dżakarcie istnieje ponad 20 głównych obiektów kulturalnych w kraju: muzea , Pałac Niepodległości , akwarium . Hotele a restauracje tutaj są dość spójne z poziomem kapitału.
 2. Mount Bromo . Jest to najbardziej znany wulkan na wyspach w Indonezji, choć nie jest najwyższy (tylko 2329 m). Charakterystyczną cechą tej góry jest szeroki krater, z którego stale rośnie kolumna białego dymu.
 3. Świątynia Borobudur - główny religijny symbol Indonezji. Ten kompleks świątyń buddyjskich został zbudowany w IX wieku i ma 9 poziomów: 6 z nich jest kwadratowych, a 3 są okrągłe. Na krawędziach wszystkich platform znajdują się punkty życia i nauki Buddy. Wizyta w Borobudur może być połączona z nauką sąsiadujących zabytków: Prambanana i pałac królewski Ratu Boko .
 4. Kompleks świątynny Prambanan. Został zbudowany w X wieku na cześć trzech bóstw - Śiwa, Wisznu i Brahmy. Reprezentuje on cały kompleks budynków, z których wiele jest niestety mocno zniszczonych. W centrum znajdują się trzy najbardziej zachowane świątynie, noszące nazwę "Lara Jongrang" lub "Smukła dziewczynka".
 5. Wisiorek Ujung - park narodowy zachowanie dziewiczego charakteru wyspy Jawa. Tutaj można zobaczyć cudowne naturalne krajobrazy i rzadkie zwierzęta.
 6. Уджунг-Кулон
 7. Bogor Botanical Garden - największy i najstarszy ogród botaniczny na świecie. Tutaj zebrane są wszystkie możliwe rośliny tropikalne z różnych miejsc na naszej planecie. Szczególnym pięknem ogrodu jest staw z kwitnącymi lotosami i szklarnia ze storczykami.
 8. Богорский ботанический сад
 9. Druga metropolia Indonezji - miasto Surabaya - ma atrakcje proste, ale interesujące. Znajdź czas na zwiedzenie największego zoo w tej części Azji, Most kablowy Suramadu , Stare Miasto, Meczet Masjid Al Akbar Surabaya.
Вантовый мост Сурамаду

Zabytki Sumatry

Sumatra jest bardziej znana ze swoich zabytków, ale są tu również piękne naturalne atrakcje, które warto odwiedzić:

 1. Jezioro pochodzenia wulkanicznego Toba powstały na miejscu starożytnego wygasłego wulkanu. Na jego brzegu żyje plemię Bataki, które zachowało swoją izolowaną tożsamość i kulturę. Turyści chętnie łączą klasyczne wakacje w naturze i poznawczą wyprawę poświęconą osobliwościom kultury Batak.
 2. Озеро Тоба
 3. Wodospad Sipiso Piso W pobliżu jeziora Toba żeruje na podziemnej rzece, która dociera do samego szczytu urwiska. Znajdują się tu trzy platformy widokowe, dzięki którym podróżni mogą wygodnie podziwiać potężną kaskadę wody w najbliższym sąsiedztwie.
 4. Водопад Сиписо Писо
 5. Dziedzictwo lasu tropikalnego Sumatra - Jest to wspólne terytorium trzech parków narodowych: Gunung-leser , Kerinci Seblat i Bukit Barisan. Od 2004 roku znajduje się pod ochroną UNESCO i jest miejscem światowego dziedzictwa.
Наследие тропического леса Суматры

Inne atrakcje turystyczne Indonezja

Oprócz natury i świątyń, w Indonezji można zapoznać się z kulturą i stylem życia miejscowej ludności. Aby to zrobić, przejdź do następujących miejsc:

 • wioska Batubulan - centrum kamiennych rzeźb;
 • Valley of Baliem - wioski plemion plemiennych;
 • Torah Land (Tana Tora) - osada Torians;
 • Wyspa Lombok - To prawdziwy raj na plaży w Indonezji. Na podróżnych czekają naturalne atrakcje, świątynie i krajobrazy: Wulkan Rinjani , świątynie Pura Meru i Suranada, Wyspy Gili ;
 • Остров Ломбок
 • Gunung Bintan Mountain całkowicie pokryte dżunglą i kaskadami wodnymi, gdzie można wspiąć się na taras widokowy i popływać w naturalnych jeziorach wodospadów;
 • Гора Гунунг Бинтан
 • zamek wodny Taman Sari na terenie kompleksu pałacowego Yogyakarta - ponad 50 budynków o złożonym systemie fontann, kanalizacji i zaopatrzenia w wodę - światowy zabytek UNESCO;
 • Водный замок Таман Сари
 • Pomnik narodowy 132 m wysokości - symbol niepodległości Indonezji;
 • Национальный монумент
 • czynny wulkan Krakatau , prawie całkowicie zniszczył swoją wyspę i podzielił na zawsze Jawę i Sumatrę;
 • Вулкан Кракатау
 • Park Narodowy Komodo na tej samej wyspie. Potomkowie prehistorycznych jaszczurek - jaszczurki, których rozmiar przekracza 3 m. Żyją tutaj Turyści przyjeżdżają tu, aby podziwiać piękną przyrodę wyspy i zobaczyć te drapieżniki.

To nie jest pełna lista interesujących i niesamowitych miejsc. Republika Indonezji jest obficie ozdobiona wieloma atrakcjami, zdjęciami i opisami, które znajdziesz na stronach naszej witryny.